צימר או דירת נופש?

המאמר הבא יעשה לכם סדר בין מבחר אפשרויות נופש לציבור החרדי, המטייל והנופש החרדי מוגבל בבחירת מקומות נופש וטיול, אבל למרות ההגבלות יש מבחר אפשרויות שכל אחד מתאים לסוג הטיול הרצוי.

צימרים לחרדים

צימרים לחרדים הם מבנים קלים בדרך כלל, לעתים בקתות עץ, ולעתים מחומרים שונים המקנים אווירה ייחודית ושונה משהייה באזור עירוני. צימרים לא נמצאים דווקא באזור כפרי או קיבוצי, סוג המבנה החיצוני והפנימי משפיעים בדרך כלל על האווירה ומנתקת את המקום מהמרחב העירוני הרגיל. צימרים לחרדים רבים מוקפים בצמחים ופרדסים קטנים להשראה של חופשה בכפר ובעיקר ניתוק מההמולה העירונית.

השם צימרים שבמקור שימש רק בקתות ומבנים קלים משמשים היום לכל צימר שמציע את עצמו לנופש לזוגות או למשפחות, אולם למרות השם הכולל יש מבחר סוגי מקומות נופש עליהם נלמד גם בקטעים הבאים.

צימרים לחרדים עם בריכה

צימרים לחרדים עם בריכה פרטית, הם צימרים ובמקרה הזה בעיקר מבנים הכוללים בריכה פרטית, בדרך כלל אלו צימרים יוקרתיים מאוד הפונים לאוכלוסייה עם תקציב גדול יותר לתשלום על נופש המעוניינת בבריכה פרטית. בריכה פרטית הוא צורך גדול מאוד בתחום הנופש החרדי בהיות והציבור החרדי מקפיד לא לשהות בבריכות מעורבות מה שמונע מזוגות ומשפחות למצוא זמן מתאים לרחצה באופן המותר.

דירות נופש לחרדים

דירות נופש לחרדים הם בדרך כלל דירות פשוטות שלא נבנו כלל לנופש ובפועל משמשות לנופש לציבור החרדי. דירות אלו חלוקות מאוד בסגנונם, חלק מהדירות משמשות למגורים באופן קבוע, ורק בשבתות ובשיא העונה הם מושכרים בעיקר לאנשים שמעוניינים להחליף אווירה. דירות אלו בדרך כלל זולות משמעותית ומהווים רמה ירודה יותר בעולם התיירות החרדי.

לעומת זאת, יש מגוון גדול של דירות נופש לחרדים המיועדים לנופש בלבד, קיומם בתוך מבני מגורים מקשים לעתים על תחושת הנופש המלאה אולם הדירה בפנים בדרך כלל מותאמת לנופש ולשהות של תיירים ומטיילים בלבד.

דירות נופש לחרדים משמשות בדרך כלל משפחות גדולות יותר, לעומת צימרים לחרדים הפונים בדרך כלל לזוגות חרדים, או משפחות קטנות יותר.

למרות הבידול בין סוגי הנופש, עם הזמן נוצרו בלבולים ויש דירות נופש המגדירים את עצמם צימרים, ולעומת זאת צימרים המגדירים את עצמם דירות נופש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציסטוסקופיה
ציסטוסקופיה הינה בדיקה המתבצעת על מנת לאתר מגוון רחב של בעיות ומחלות שונות הקשורות לדרכי השתן. יש...
קרא עוד »
אפר 21, 2020
נעלי כלה נוחות – קונים במקום הנכון
אלו מכם שרוצים לקנות נעלי כלה נוחות ירצו לשים לב כי הם פונים אל חנות אשר ניתן לסמוך על איכות הסחורה...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
קנאביס רפואי – המדריך לשימוש נכון עבור מטופלים
צריכה נכונה של קנאביס רפואי תהיה קריטית בעבור אלו מכם שיהיו מעוניינים להיות רגועים בכל הנוגע לשיפור...
קרא עוד »
נוב 26, 2020