צימר או דירת נופש?

המאמר הבא יעשה לכם סדר בין מבחר אפשרויות נופש לציבור החרדי, המטייל והנופש החרדי מוגבל בבחירת מקומות נופש וטיול, אבל למרות ההגבלות יש מבחר אפשרויות שכל אחד מתאים לסוג הטיול הרצוי.

צימרים לחרדים

צימרים לחרדים הם מבנים קלים בדרך כלל, לעתים בקתות עץ, ולעתים מחומרים שונים המקנים אווירה ייחודית ושונה משהייה באזור עירוני. צימרים לא נמצאים דווקא באזור כפרי או קיבוצי, סוג המבנה החיצוני והפנימי משפיעים בדרך כלל על האווירה ומנתקת את המקום מהמרחב העירוני הרגיל. צימרים לחרדים רבים מוקפים בצמחים ופרדסים קטנים להשראה של חופשה בכפר ובעיקר ניתוק מההמולה העירונית.

השם צימרים שבמקור שימש רק בקתות ומבנים קלים משמשים היום לכל צימר שמציע את עצמו לנופש לזוגות או למשפחות, אולם למרות השם הכולל יש מבחר סוגי מקומות נופש עליהם נלמד גם בקטעים הבאים.

צימרים לחרדים עם בריכה

צימרים לחרדים עם בריכה פרטית, הם צימרים ובמקרה הזה בעיקר מבנים הכוללים בריכה פרטית, בדרך כלל אלו צימרים יוקרתיים מאוד הפונים לאוכלוסייה עם תקציב גדול יותר לתשלום על נופש המעוניינת בבריכה פרטית. בריכה פרטית הוא צורך גדול מאוד בתחום הנופש החרדי בהיות והציבור החרדי מקפיד לא לשהות בבריכות מעורבות מה שמונע מזוגות ומשפחות למצוא זמן מתאים לרחצה באופן המותר.

דירות נופש לחרדים

דירות נופש לחרדים הם בדרך כלל דירות פשוטות שלא נבנו כלל לנופש ובפועל משמשות לנופש לציבור החרדי. דירות אלו חלוקות מאוד בסגנונם, חלק מהדירות משמשות למגורים באופן קבוע, ורק בשבתות ובשיא העונה הם מושכרים בעיקר לאנשים שמעוניינים להחליף אווירה. דירות אלו בדרך כלל זולות משמעותית ומהווים רמה ירודה יותר בעולם התיירות החרדי.

לעומת זאת, יש מגוון גדול של דירות נופש לחרדים המיועדים לנופש בלבד, קיומם בתוך מבני מגורים מקשים לעתים על תחושת הנופש המלאה אולם הדירה בפנים בדרך כלל מותאמת לנופש ולשהות של תיירים ומטיילים בלבד.

דירות נופש לחרדים משמשות בדרך כלל משפחות גדולות יותר, לעומת צימרים לחרדים הפונים בדרך כלל לזוגות חרדים, או משפחות קטנות יותר.

למרות הבידול בין סוגי הנופש, עם הזמן נוצרו בלבולים ויש דירות נופש המגדירים את עצמם צימרים, ולעומת זאת צימרים המגדירים את עצמם דירות נופש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אפוטרופוס על קשיש סיעודי
קשיש הוא בן אדם פגיע. לעתים קרובות הם נשארים לבד והמטפלים שלהם צריכים לטפל בהם. במקרים כאלה המטפל צריך...
קרא עוד »
נוב 27, 2022
שליטה באמנות קניות בגריל גז: 3-8 תובנות חיוניות
כמומחה ותיק בעולם הבישול בחוץ, אני כאן כדי להדריך אותך דרך המורכבות של בחירת גריל הגז המושלם. בלי...
קרא עוד »
ספט 12, 2023
גומיות כושר
גומיות כושר הן אביזרים חשובים מאד בחדרי הכושר והשימוש בהם נמצא בעלייה משמעותית בכל השנים האחרונות,...
קרא עוד »
ספט 08, 2020