צימר או דירת נופש?

המאמר הבא יעשה לכם סדר בין מבחר אפשרויות נופש לציבור החרדי, המטייל והנופש החרדי מוגבל בבחירת מקומות נופש וטיול, אבל למרות ההגבלות יש מבחר אפשרויות שכל אחד מתאים לסוג הטיול הרצוי.

צימרים לחרדים

צימרים לחרדים הם מבנים קלים בדרך כלל, לעתים בקתות עץ, ולעתים מחומרים שונים המקנים אווירה ייחודית ושונה משהייה באזור עירוני. צימרים לא נמצאים דווקא באזור כפרי או קיבוצי, סוג המבנה החיצוני והפנימי משפיעים בדרך כלל על האווירה ומנתקת את המקום מהמרחב העירוני הרגיל. צימרים לחרדים רבים מוקפים בצמחים ופרדסים קטנים להשראה של חופשה בכפר ובעיקר ניתוק מההמולה העירונית.

השם צימרים שבמקור שימש רק בקתות ומבנים קלים משמשים היום לכל צימר שמציע את עצמו לנופש לזוגות או למשפחות, אולם למרות השם הכולל יש מבחר סוגי מקומות נופש עליהם נלמד גם בקטעים הבאים.

צימרים לחרדים עם בריכה

צימרים לחרדים עם בריכה פרטית, הם צימרים ובמקרה הזה בעיקר מבנים הכוללים בריכה פרטית, בדרך כלל אלו צימרים יוקרתיים מאוד הפונים לאוכלוסייה עם תקציב גדול יותר לתשלום על נופש המעוניינת בבריכה פרטית. בריכה פרטית הוא צורך גדול מאוד בתחום הנופש החרדי בהיות והציבור החרדי מקפיד לא לשהות בבריכות מעורבות מה שמונע מזוגות ומשפחות למצוא זמן מתאים לרחצה באופן המותר.

דירות נופש לחרדים

דירות נופש לחרדים הם בדרך כלל דירות פשוטות שלא נבנו כלל לנופש ובפועל משמשות לנופש לציבור החרדי. דירות אלו חלוקות מאוד בסגנונם, חלק מהדירות משמשות למגורים באופן קבוע, ורק בשבתות ובשיא העונה הם מושכרים בעיקר לאנשים שמעוניינים להחליף אווירה. דירות אלו בדרך כלל זולות משמעותית ומהווים רמה ירודה יותר בעולם התיירות החרדי.

לעומת זאת, יש מגוון גדול של דירות נופש לחרדים המיועדים לנופש בלבד, קיומם בתוך מבני מגורים מקשים לעתים על תחושת הנופש המלאה אולם הדירה בפנים בדרך כלל מותאמת לנופש ולשהות של תיירים ומטיילים בלבד.

דירות נופש לחרדים משמשות בדרך כלל משפחות גדולות יותר, לעומת צימרים לחרדים הפונים בדרך כלל לזוגות חרדים, או משפחות קטנות יותר.

למרות הבידול בין סוגי הנופש, עם הזמן נוצרו בלבולים ויש דירות נופש המגדירים את עצמם צימרים, ולעומת זאת צימרים המגדירים את עצמם דירות נופש.

עצות נוספות מבית מרטה

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»

מזרוני קיסריה

יש צורך במזרן איכותי שיכול לשמש את כל הגילאים והגדלים. הסוג הנפוץ ביותר של מזרנים עשויים מקצף ומלאים באוויר. הם מתאימים לאנשים שישנים על הצד,

קרא עוד»