החלקת שיער יפנית – מה הסכנות

במספרות אפשר לבצע כמה סוגים של החלקות. לקוחה המעוניינת לבצע החלקה חשוב שתוודא שמדובר בספר בעל ידע ומיומנות בביצוע החלקה יפנית כדי להימנע מתקלות.

הסכנות של החלקת שיער יפנית

ספר מיומן המבצע סוג זה של החלקה חייב לאבחן בשלב ראשון באופן מוחלט את סוג השיער של הלקוחה. מעבר לכך עליו לדעת דברים אקוטיים על ההיסטוריה של השיער שלה כדי שיקבל את כל המעטפת של המידע.

חשוב שהלקוחה תספר לו את כל הפרטים, גם מה שנראה לה שולי כיוון שעלולות להיות לכך השלכות לאחר ההחלקה היפנית.

הספר משתמש בחומרים כימיים שהם מאד חזקים ולכן עליו לדעת באופן מדויק מתי להוריד את החומר ולפעול כך ללא דיחוי.

אי התאמה של השיער לחומרים הכימיים החזקים והשהייה בפעולת הורדת החומר, עלולים ליצור נזק בלתי הפיך כמו נשירה של רוב השיער או היוצרות של קרחות במיקומים שונים בקרקפת.

בנוסף לכך, בעת שטיפת החומר יש לוודא כי כל החומר הוסר ולא נותרו על השיער שאריות ממנו, למידע נוסף. השאריות הללו עלולות גם הן ליצור נזק בלתי הפיך של נשירת השיער.

במהלך ההחלקה, משתמש הספר בפאן לחימום השיער. בביצוע החלקה היפנית אפשר לעבוד עם הפאן אך בטמפרטורה נמוכה. עבודה בטמפרטורה גבוהה היא מסוכנת.

בתום ההחלקה, הלקוחה מקבלת הנחיות לא להגיע ולא לשחות בבריכות שחייה שיש בהן ריכוז גבוה של כלור. ההשפעה של הכלור עלולה להיות הרסנית לשיער.

ההשלכות של כל הפעולות הללו עלולות להוביל מעבר לנשירת השיער גם לדהיית צבעו של השיער, לכוויות בקרקפת ולהתייבשות השיער.

התאמת ההחלקה היפנית לסוג השיער

קיימים כמה סוגי שיער שאינם מתאימים להחלקה יפנית ולכן אין לבצע אותה לנשים הללו. מדובר על בעלות שיער יבש מהשורש, מתולתל, שיער שבוצעו בו הליכים כימיים כמו פסים, גוונים, סוג אחר של החלקות או הבהרה של השיער.

בנוסף לכך אישה הנמצאת בשלבי היריון חייבת להציג אישור רפואי המאשר לה לבצע את ההחלקה היפנית לאחר שהרופא ראה את רשימת החומרים שבהם ייעשה שימוש.

תוכלו ללמוד בהרחבה עוד בנושא במסגרת קורס הספרות של דיויס ואודי

עצות נוספות מבית מרטה

מוצרי ד"ר קליר, למי הם מתאימים?

מוצרי קליר הם משפחה של מוצרי טיפוח מתוצרת ד"ר קליר. המוצרים מיועדים להפחית את מראה הנקבוביות והקמטים בפנים, בצוואר ובחזה. מוצרים של ד"ר קליר כוללים ארבעה

קרא עוד»