מה עושים במקרה של פטריה בנרתיק שלא עוברת?

פטרת נרתיקית היא מצב שכיח הגורם להפרשות, גירוד, צריבה וכאב בזמן מתן שתן. זה נגרם על ידי זיהום שמרים של אזור הנרתיק. ישנם סוגים רבים ושונים של פטרת נרתיק והטיפול בכל אחת מהן משתנה.

מהם התסמינים?

פטרת נרתיק היא מצב שכיח שלרוב אינו גורם לתסמינים כלשהם. עם זאת, אם את חווה הפרשות או גירוד, חשוב לבקר את הרופא שלך ולשוחח איתו על המצב. פטריה בנרתיק שלא עוברת יכולה להתרחש אצל נשים רבות. מצב זה מאופיין בהפרשות חריגות, גירוד וכאב. אם את חווה תסמינים אלה, חשוב לפנות לרופא שלך לקבלת טיפול.

אם אתה חווה גירוד בנרתיק, גירוי והפרשות שאינן חולפות, חיוני לפנות לרופא. ישנן סיבות רבות לזיהומים בנרתיק ופטריות היא אחת מהן. אם הפטרייה לא חולפת מעצמה או עם טיפול, יש לפנות לרופא להמשך בדיקה וטיפול.

מה הטיפול?

אם יש לך זיהום בנרתיק, חשוב לפנות לרופא פרופסור יעקב בורנשטיין בהקדם האפשרי כדי לקבל טיפול בזיהום. זיהומי שמרים בנרתיק נגרמות כתוצאה מגידול יתר של שמרים בנרתיק הגורם לריח לא נעים וגירוי. בעוד וגינוזיס חיידקי נגרמת משינוי בחיידקים נורמליים בנרתיק מה שמוביל לריח לא נעים והפרשות.

 אם לא מטופלים, זיהומי שמרים בנרתיק עלולים להוביל לבעיות בריאותיות חמורות כמו וגינוזיס חיידקי ומחלות דלקתיות באגן. בין היתר את יכולה גם לנסות להשתמש בסוגים שונים של קרמים או משחות כמו Monistat-Derm קרם, המכיל clotrimazole (תרופה אנטי פטרייתית).

אם פטרת הנרתיק לא חולפת מעצמה או אם את מבחינה בתסמינים אחרים, חשוב לראות את הרופא שלך לאבחון וטיפול נאותים. חשוב לזכור שחלק מהטיפולים אינם מומלצים לנשים בהריון או למי שיש ילדים מתחת לגיל שנתיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תסמינים לאבנים בכליות
אבנים בכליות הן מצב שכיח המתרחש כאשר הכליות מסננות יותר מדי פסולת ונוזלים מהגוף. הם כואבים ועלולים...
קרא עוד »
נוב 18, 2022
איך לעשות פילאטיס לבד
כל אדם אוהב להרגיש טוב עם עצמו ולהיות גאה בגוף שחנן אותו בו אלוקים. אז יש אנשים, שאוהבים את עצמם בכל...
קרא עוד »
אוק 04, 2021
רוצים לתרגל יוגה – כדאי שתקראו את זה
כל אחד מכם שירצה לשפר את איכות חייו יוכל להיות בטוח כי תרגול יוגה עם מורה פרטי יוכל להיות נדבך גדול...
קרא עוד »
פבר 19, 2020