קמטים בפנים

קמטים הם תוצר של הגיל, לצד מפגעים סביבתיים ותגובה לאורח החיים, דוגמת חשיפה ממושכת לקרינת השמש, תזונה, עישון ועוד. למרות השיווק האגרסיבי של חברות הקוסמטיקה והטיפוח, חשוב לדעת כי טיפול באמצעות קרמים ותכשירים חיצוניים יכול לסייע כטיפול מעכב וטיפול מונע בלבד, ולא ניתן להעלים או לטשטש קמטים באמצעותם. 

חומרים אפקטיביים בטיפול בקמטים הם חומרים אשר מיושמים בהזרקה, אל עומק הקמט ואל סביבתו, בראשם הבוטוקס והחומצה ההיאלורונית.

אחד הקמטים הראשונים להופיע והמשפיע במיוחד על מראה הפנים הוא הקמט שנוצר בין הגבות. יש המכנים אותו קמט חשיבה, למרות שהמראה שהוא מייצר הוא מראה כעוס, כאשר למעשה מדובר בקמט הבעה אשר נחרץ מוקדם ועמוק, בשל הבעות פנים אופייניות.

מילוי קמטים בין הגבות יכול להתבצע באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית בין הגבות, כאשר החומצה מהווה חומצת מילוי ונפל וביכולתה לטשטש ואף להעלים את הקמט כליל.

אלא שבשונה מקמטי גיל אחרים, קמט הבעה יוסיף להעמיק גם לאחר הזרקת חומצה היאלורונית, מה שיהפוך את הטיפול לקצר מועד במיוחד.

חומצה היאלורונית עשויה לספק מענה אפקטיבי במיוחד לתקופה בת כשנה, בעבור קמטים אחרים בפנים. כאשר מדובר בקמט ההבעה העמוק שנחרץ בין הגבות, מומלץ לשלב לצד החומצה ההיאלורונית גם טיפול בבוטוקס.

מילוי קמטים בין הגבות – הטיפול האפקטיבי

בוטוקס- הטיפול הראשוני לקמט בין הגבות יהיה הבוטוקס, שהוא למעשה רעלן משתק, אשר גורם לשיתוק עדין של שרירי ההבעה. למעשה, הבוטוקס גורם לעור הפנים להפסיק ולייצר את ההבעה שגורמת להעמקת הקמט.

כאשר מדובר בקמט קל בתחילת היווצרותו הבוטוקס לבדו יוכל להחליק את הקמט ולספק מענה.

במקרה של קמט עמוק יותר יהיה צורך גם בהזרקה של חומצה היאלורונית בין הגבות.

החומצה ההיאלורונית, כאשר היא מוזרקת ביד מקצועית ובשלב שלאחר טיפול הבוטוקס, תהווה חומר מילוי והחלקה של הקמט, ותביא הן לתוצאה האופטימלית והן לשימור התוצאה לאורך זמן ארוך יותר.

כמה עולה הזרקת בוטוקס

עלות הזרקת בוטוקס בין הגבות נעה בין 500-800 ₪ לטיפול יחיד.

כמה עולה הזרקת חומצה היאלורונית

עלות הזרקת חומצה היאלורונית למזרק יחיד תעמוד על 1200-1500 ₪.

חשוב לדעת כי מדובר בענף המתנהל באופן פרטי, ללא כל פיקוח על המחיר, בו מטפלים ומרפאות קובעים את התעריפים על פי שיקול דעתם.

טיפולי הזרקה מכל סוג, בוטוקס, חומצה היאלורונית ואחרים, יבוצעו על ידי רופאים מורשים בלבד.

במקרים בהם ניכר פעם גבוה במחיר, חשוב לברר מה היא הסיבה לפער, האם מדובר במרפאה מורשית בה פועל רופא מוסמך, כמו כן מה היא איכות החומרים והתאמתם לביצוע הפעולה.

הטיפול יכלול פגישה חוזרת מקץ כשבוע ימים לצורך ביקורת, תיקון והשלמה.

תופעות לוואי והחלמה

הזרקה של בוטוקס מתבצעת ללא הרדמה או אלחוש, יוצרת כאב מקומי נקודתי ונסבל בהחלט. לאחר הטיפול תיתכן נפיחות נקודתית מקומית לאורך מספר ימים עד לפיזור החומר בצורה מיטבית באזור הטיפול. ביום הטיפול אין לרחוץ את הפנים ויש להימנע מהפעלת לחץ על הנפיחות לצורך פיזור טבעי של החומר.

הזרקה של חומצה היאלורונית עשויה להתבצע תחת אלחוש מקומי ולכלול נפיחות, אדמומיות או שטף דם מקומי. כל אחת מן התופעות הללו צפויה לחלוף מאליה בתוך ימים ספורים בלבד.

ככלל, שני טיפולי ההזרקה האמורים אינם גורמים לפגיעה באורח החיים או לצורך בתקופת החלמה.

בבחירה של מרפאה ו/או רופא מטפל לצורך ביצוע הזרקות רפואה אסתטית בפנים, חשוב לבחור ברופא מנוסה ובמרפאה מתקדמת טכנולוגית, המציעה מגוון שירותים אסתטיים רפואיים ומספקת מענה לכל לקוח ולקוחה בהתאם לצרכיהם.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו אירוע מוחי?
אירוע מוחי. מושג שאנחנו שומעים לא מעט, בעיקר בשל השכיחות שלו בעיקר בקרב אנשים מבוגרים. שבץ מוחי או...
קרא עוד »
מאי 20, 2020
חשיפת אבני החן הנסתרות של שייט ביאכטות ים תיכוני
שייט ביאכטה בים התיכון הוא לרוב שם נרדף ליוקרה ורוגע, אבל יש בחוויה הזו הרבה יותר ממה שנראה לעין. מעבר...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023
למה אנחנו נוחרים בלילה
הרבה אנשים נוחרים בלילה והנחירות מפריעות גם לאדם שנוחר גם לאנשים שאיתו.  נחירות יכולות אפילו לגרום...
קרא עוד »
ספט 30, 2021