בעיות פוריות לגבר – כל מה שרציתם לדעת בנושא

אבחון מורפולוגי במעבדת גבריאל

חוסר יכולת להיכנס להיריון עלול להיווצר מבעיות פוריות אצל הגבר או אצל האישה. הסיבות בכל סיטואציה מגוונות ומחייבות בדיקות ובירורים. במקרה של הגבר הבדיקות הן פשוטות יחסית, יותר מאשר אצל האישה שאיברי המין שלה מורכבים בהרבה ומשום כך, הבעיות העלולות להיווצר מגוונות מאוד. בעיות פוריות לגבר נובעות בגלל איכות לקויה של הזרע. במרבית המקרים, מדובר על תאי זרע שאינם איכותיים או בכמות נמוכה מאוד. במקרים מורכבים גם איכות לקויה של כל זרע עצמו ותאיו גורמת לבעיות פוריות. את כל אלו בודקים על ידי אבחון מורפולוגי  על ידי מעבדת גבריאל פוריות לגבר!

בדיקת זרע שגרתית

בדיקה שגרתית ניתנת להיעשות, בין היתר, במעבדת פוריות. ההנחיות לגבר הן התנזרות מפליטת זרע לפחות יומיים לפני הבדיקה. במעבדה עצמה הוא יגיש לנציג הצוות את נוזל הזרע שנפלט שיועבר במיידית לאבחון מיקרוסקופי תוך כשעה ניתן לקבל תשובות לגבי איכותו וכמותו כאשר, בין היתר, נבדקים ריכוז, תנועתיות, רמת חומציות ועוד. אלו הפרמטרים החשובים ביותר מאחר והזרע חייב לנדוד מהנרתיק דרך החצוצרות אל הרחם ולהגיע לביצית ולחדור לתוכה. פגמים באחד מהפרמטרים הללו מונעים ממנו ביצוע תפקידו.

אבחון מורפולוגי

במידה והבדיקה הראשונית הזאת הינה חיובית, מתחיל תהליך של טיפול באישה אשר נעשה בשלבים מקל אל הכבד. התהליך המורכב ביותר הינו הפריה חוץ גופית. כאן מדובר על הזרעה של ביצית בתך הרחם על ידי הזרקת נוזל זרע ישירות אליו. במידה וגם הליך כזה אינו מצליח, עולה החשד לכך שהזרע אינו תקין מבחינה יחידנית, ואז נעשה אבחון מורפולוגי מעמיק הכולל בדיקה צורתית שלו ובדיקה תוך תאית. מומלץ לקבל שירותם מיוחדים אלו במעבדת גבריאל פוריות לגבר שהינה בעלת תשתית הכוללת מכשור מודרני וצוות מנוסה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול טבעי לכאב ראש
הוא בא פתאום. משום מקום. בלי התראה מוקדמת. בלי להתחשב בנסיבות. סובלים מכאבי ראש ומיגרנות? מחפשים טיפול...
קרא עוד »
אוק 08, 2019
למה חשוב להציב מטרות ויעדים?
הצבת יעדים היא הצעד הראשון לקראת השגתן. כשאנחנו מציבים יעדים, יש לנו יותר מוטיבציה לעבוד לקראתם. זה...
קרא עוד »
דצמ 13, 2022
ניתוחים פלסטיים – תרגישו שלמים עם עצמכם
אנשים רבים נוטים לסבול מביטחון עצמי ירוד רק בשל אי אסתטיות שמאפיינת אזור כזה או אחר בגופם. למרבה המזל,...
קרא עוד »
אוק 02, 2021