סיבות לנשירת שיער – יש לא מעט

סיבות לנשירת שיער

דעו לכם כי קיימות לא מעט סיבות לנשירת שיער. במידה ואתם סובלים מנשירה, יהיה מוטב לנסות ולזהות בעזרת רופא מה הסיבה שגורמת לכך ובהתאם לבחור בטיפול מתאים. כאשר מבינים טוב מה הסיבה למצב ממנו אתם סובלים ניתן להתמודד ולטפל בו בצורה הרבה יותר טובה.

חוסר בוויטמנים ומינרלים

ישנם וויטמנים ומינרלים רבים שנחשבים לבעלי חשיבות משמעותית לצמיחה בריאה ותקינה של השיער. מחסור בוויטמנים הללו עלול להתבטא בנשירה, שיער דק וכזה שמתארך לאט מאוד. בין הוויטמנים והמינרלים החשובים ביותר לשיער ניתן למנות אבץ, ביוטין, בי 12, וויטמין סי. כמו כן, גם צריכה מספקת של חלבון תהיה משמעותית ותסייע לצמיחה של השיער שלכם.

נטייה גנטית לנשירה

ישנם אנשים עם שיער שנוטה לנשור בקלות רבה יותר באופן גנטי. בעצם ניתן לראות כי חלק מהאוכלוסייה מתחילה להקריח בגיל 50, חלק אחר בגיל 20 ויש כאלה שכמעט ולא מקריחים בכלל. לפיכך לכל אחד ישנה נטייה גנטית שונה בכל הנוגע לעוצמת ההקרחה ורמת הרגישות של השיער.

לחץ נפשי וטראומה

סיבה נוספת שיכולה לגרום לנשירה היא לחץ נפשי או טראומה. במידה והחיים שלכם מלחיצים או שעברתם אירוע מאוד קשה, הדבר עלול להתבטא באופן מידי בנשירה משמעותית של שיער. לצד זאת, אל לכם לחשוש, מכיוון שהשיער צפוי לחזור במקרה הזה תוך מספר חודשים בדרך כלל.

כדאי לעבור הבחנה מדויקת אצל רופא עור

אם תבחרו לגשת אל רופא עור הוא יוכל לבצע בדיקה של הנשירה שלכם ולקבוע אם המקור שלה הוא גנטי, תזונתי או טראומה. ישנם מקרים בהם קיימות מספר סיבות לנשירה. בכל אופן, לאחר שתבינו את מקור הבעיה תוכלו לגשת ולטפל בה בצורה הרבה יותר מוצלחת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הידרותרפיה
אחד הכלים שיכולים לעזור לנו במניעת פציעות וכן בשיקום מפציעות, הוא טיפול במים. מדובר על טיפולי...
קרא עוד »
מרץ 13, 2019
נגיף הקורונה: כל המידע שאתם חייבים להכיר
בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על נגיף הקורונה מה זה וכיצד אנחנו צריכים להתנהג בשביל...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
מהו ברונכיטיס וממה הוא נגרם?
יש לא מעט בעיות שעלולות להתרחש בשל חשיפה לנגיפים או זיהומים, וכן גם בעקבות חשיפה לעישון סיגריות. אחת...
קרא עוד »
אפר 05, 2020