כפפות חד פעמיות – למה הן משמשות?

כפפות חד פעמיות משמשות אותנו כמעט כל יום. יש להן שימושים ביתיים לכל אחד, במיוחד במטלות הניקיון השונות כמו שטיפת כלים, כביסה ידנית, ובכלל כל פעולה שדורשת מאיתנו לבוא במגע עם מים או עם חומרי  ניקוי. יש מי שמתשמש בהן כדי להגן על עור הידיים, יש מי שמפחדת על הלק שעל הציפורניים, ויש מי שמשתמש בחומרי ניקוי כימיים חזקים מאוד כמו אקונומיקה. במקרה זה, ההמלצה היא לעבוד תמיד עם כפפות ולא לאפשר במגע ישיר בין הכימיקל לבין העור.

לא רק בבית, כי אם גם בתעשייה יש ביקוש תמידי לעבודה עם כפפות חד פעמיות. לעתים מדובר בתעשיות שעובדות עם חומרים קשים או בסביבות מלוכלכות במיוחד. במקרים אחרים, אלה מקומות עבודה שבהם העובד בא במגע עם אנשים רבים במהלך היום. במקרה זה, חשוב לשמור על היגיינת הידיים על מנת שלא להידבק במחלות ולא להעביר חיידקים ומזיקים שונים בין הלקוח או המטופלים. זו הסיבה שתראו רופאים עובדים עם כפפות חד פעמיות, אבל לא רק הם. גם קוסמטיקאיות, מניקוריסטים, טבחים, וכן הלאה.

כמו ששימושיהן של הכפפות הם מרובים, כך גם הסוגים, הגדלים, והחומרים שמהם הן עשויות.

כפפות לטקס

לטקס הוא גומי איכותי שממנו ניתן להכין פריטים חד פעמיים שונים, כולל כפפות חד פעמיות. זהו הסוג השכיח ביותר של כפפות, ואם נתקלתם בכפפות בסופרמרקט או ראיתם אותן על רופא, טבח ואפילו שוטר שחוקר זירת פשע – סביר להניח שהיה מדובר באותן כפפות עשויות לטקס. הן מגיעות בשתי צורות:

  • כפפות עם אבקה מכילות בתוכן שכבה דקה של אבקת טלק, מה שעוזר לנו להימנע מהידבקות של הגומי לידיים. קל יותר להלביש אותן על היד, במיוחד כאשר היד רטובה או מזיעה, כמו במקרים שבהם הכפפה צריכה להישאר על הידיים לאורך זמן או כאשר צריך להחליף תכופות לכפפות חדשות.
  • אנשים רבים מעדיפים כפפות לטקס ללא אבקה. הסיבה לכך היא בעיקר העדפה אישית: התחושה של הכפפה כשלובשים אותה, או שאריות טלק שנשארות על העור אחרי שמסירים את הכפפה. אם כי שימו לב שכפפות אלה עלולות להיות קשות יותר להלבשה על העור, ובאופן כללי מומלצות בעיקר לשימוש קצר ולא תכוף.

כפפות ויניל

הוויניל הוא חומר קל ונוח, ומספק גמישות גבוהה יחסית לסוגי כפפות אחרים. סוג זה של כפפות מומלץ אצל אנשים שמתעתדים לעבוד עם הכפפות במשך פרק זמן ארוך, כמו רופאים מנתחים, עובדי מעבדה או עובדי מטבח.

כפפות ניטריל

נחשבות לחזקות ואטומות במיוחד, מתאימות לעבודות מאסיביות ופיזיות יחסית, שבהן יש סכנת קריעה לכפפה. הן פופולריות גם בקרב כל האנשים שסובלים מאלרגיה כלשהי ללטקס, שכן הם לא יכולים להשתמש בכפפות הלטקס הרגילות.

ההגנה הטובה ביותר

כפפות חד פעמיות, לא משנה מאיזה סוג, מספקות לנו את אחד האמצעים החזקים ביותר לשמירה על היגיינה בזמן עבודה, בין אם בבית או בתעשיה. לא משנה איזה סוג כפפות אתם מעדיפים, העיקר שלא תזניחו את השימוש בהן כדי להגן על עור הידיים, להתגונן מפני העברת חיידקים מאדם לאדם, או למנוע מגע עם לכלוך לא נעים.

עצות נוספות מבית מרטה

פירות

פירות – למה זה כל כך חשוב?

רבים נוטים לחשוב כי פירות יכולים להזיק לבריאות בשל תכולת הסוכר הגבוהה שלהם. בפועל אין המצב כך כלל וכלל, קראו בהרחבה באתר האקדמיה למזון. בשל הסיבים

קרא עוד»
מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף

מוצרים לטיפוח העור של הרבלייף

במהלך השנים, נוצרו לא מעט תכשירים ומוצרים שונים שנועדו לעזור לנו לטיפוח העור. מדובר על מוצרים ומכשירים שכוללים בתוכם מרכיבים מסוגים שונים, בפרט טבעיים, אשר

קרא עוד»