הידרותרפיה

הידרותרפיה

אחד הכלים שיכולים לעזור לנו במניעת פציעות וכן בשיקום מפציעות, הוא טיפול במים. מדובר על טיפולי הידרותרפיה אשר מתבצעים על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

טיפול הידרותרפיה מתבצעים במקרים שונים, בין אם זה כאשר יש בעיות בפרקים, בעיות בעמוד השדרה, פציעות רגליים, פציעות ידיים וכן פציעות אחרות. הטיפול מתבצע בבריכות מיוחדות, כאשר המטרה היא מצד אחד לשמור על היציבות של הגוף בתוך המים, כך הגוף לא נופל, לא מאבד שיווי משקל, ומצד שני, אפשר לבצע תנועות שונות אשר ישפרו גם את היכולת של הגוף והאיברים שלו לנוע בצורה בריאה ונכונה, וגם לשפר מערכות שונות, למשל, לשפר את המערכת הנשימתית, לסלק פסולת ונוזלים, לחזק את השרירים ועוד.

צריך להדגיש, כל התהליך מתבצע בתוך בריכות טיפוליות, בריכות מיוחדות שנועדו לשם טיפול הידרותרפי ולא בכל בריכה רגילה. הכל כמובן מתבצע בליווי אנשי מקצוע שמתמחים בכך על פי תוכנית טיפול שהם מכינים מראש, מתוך כוונה לספק למטופל את הטיפול והכלים הטובים ביותר להתגבר על הבעיה.

יש מקרים רבים בהם טיפול הידרותרפי נועד בשביל להתמודד עם קשיים שונים ולפתור אותם, לעומת זאת יש מקרים בהם הטיפול נועד להקל על הגוף, גם אם זה אומר שאין המטרה לפתור בעיה אלא רק להקל.

טיפול כזה יכול להתאים לקבוצות שונות באוכלוסייה, החל מילדים וכלה במבוגרים, ספורטאים אשר חווים עומסים שונים על הגוף, אנשים שמתמודדים עם רמות אוטיזם שונות, אנשים עם בעיות אורתופדיות, אנשים עם בעיות פיגור, מטופלים שיש להם בעיות נוירולוגיות, בעיות בתפקוד המוח, פרקינסון, מטופלים עם בעיות פרקים ועוד.

צריך להדגיש, כל המהות של טיפול הידרותרפי מבוסס כאמור על טיפול במים, אך לעיתים הטיפול מחייב גם שימוש באמצעים ואביזרים אחרים. אי אפשר להסתפק אך רק בטיפול כזה, יש להשתמש בטיפולים נוספים על פי הצורך. הכל כמובן בהתאמה לבעיות הפיזיולוגיות או בעיות אחרות איתן מתמודדים המטופלים.

לפני סיום נדגיש, הטיפול חייב להתבצע אחרי אבחון ורק אחרי שאנשי מקצוע מחליטים שזו הדרך הטובה ביותר לבצע את הטיפול עבור המטופל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדרסים בירושלים
המדרסים הם סוג של הנעלה שיוצר בעיקר כדי לספק ריפוד ותמיכה לכף הרגל. הם עשויים בדרך כלל מקצף, או שילוב...
קרא עוד »
נוב 22, 2022
מהם הגורמים לאבנים בכליות
אחת התופעות הכי פחות נעימות שיש, הם אבנים בכליות. אומנם אפשר לטפל בבעיה בשלב מאוד מוקדם, ואם עושים זאת...
קרא עוד »
אוג 29, 2019
5 בתי האבות הטובים ביותר בארץ
לא מעט אנשים מבוגרים, בין אם מדובר בזוגות, אלמנים, אלמנות, או אחרים אנשים מבוגרים בסטטוסים שונים שחיים...
קרא עוד »
אפר 02, 2020