שמרו על הגב של ילדכם: תיקים מומלצים לחזרה לבית ספר

ימי החופש הגדול בשיאם, ורבים עדיין מתמודדים עם בחירת פעילויות עבור הילדים תוך בילוי זמן חופשי עם המשפחה, בימים הקיציים. עם זאת, שנת הלימודים כבר מגיחה מעבר לפינה. לכן, בין יציאה אל חופשה משפחתית לבחירת מסלולי טיול: מרבית ההורים מתכוננים לרכישות שיש לבצע עבור שנת הלימודים הבאה.

בין הרכישות ניתן למצוא את הילקוט המפורסם. תיק גדול ומותאם אישית, אשר נועד לשאת באופן יעיל את כל הציוד הדרוש לשנת הלימודים הבאה. אבל כיצד בוחרים תיקים לבית הספר? ומהם המותגים שכדאי לבחור? הכל בהמשך.

בחירת תיק בגודל ובמשקל הנכון

לפני שאתם בוחרים את העיצוב, את הגודל ואת כמות התאים שיש בתוך תיקים לבית הספר – חשוב לבחון את משקלם בהתאמה אל גופו של ילדכם. תיקי גב לילדים, לא אמורים לעלות על משקל של 15 אחוז ממשקלו של הילד. אם ילדכם לומדים בכיתות נמוכות, וודאו כי משקל התיק נמוך מ15 אחוזים ביחס למשקלו. בכך, אם ילדכם שוקל 40 קילו, שימו לב כי תיק הגב אינו עולה על 6 קילו כאשר הוא מלא.

יש לוודא כי את הכתפיות של התיק אפשר לכווננן על פי כתפיו של הילד וכי בגב התיק, קיימת תמיכה אורטופדית עבור מנח נכון על הגב. וודאו כי אין שום חלק בתיק שמכביד על הגב, וכי החלק שנוגע בגב קשיח ומרופד.

תאים ופרקטיות

וותרו על תיקי הטרולי הגדולים שהפכו פופולאריים בקרב הורים וילדים. תיקי טרולי נחשבים גדולים ולא נוחים לנשיאה. הם מקשים על ההליכה משום שהיא הופכת לצידית וקשה לעבור עמם מעברי חצייה.

כדי לבחור נכון, בחרו תיק סטנדרטי לבית הספר, שיכיל תאים מתאימים לספרים, מחברות, קלמר וארוחת צהרים. שימו לב כי ישנו תא חיצוני עבור כרטיס האוטובוס, ומפתחות הבית. בחרו תיק גב עם תיקים פנימיים שנועדו עבור הנייד וארנקו של התלמיד.

תיק לבית ספר

עיצוב

כפי שאנו יודעים, גיבורי הילדים והדמויות שהם מעריצים מתחלפות בכל שנה, ולעיתים בכל מספר חודשים. ובכל זאת, תנו לילדכם חופש לגבי בחירת עיצוב התיק. זכרו כי תיק הגב הוא לא רק פריט באמצעותו נושא הילד את ציוד בית הספר, אלא גם שמדובר בדרך בה ילדכם מציג את עצמו מול ילדי הכיתה. לכן אין להתעכב עמו לגבי בחירת סגנון התיק. ויש לאפשר לו חופש בחירה.

תיקים מומלצים לבית ספר יסודי

כאשר אתם בוחרים את תיק הגב, יש לבדוק כי הוא ממותג ועומד בדרישות התקן. וודאו כי יש לתיק כתפיות רחבות מרופדות, כי הבד ממנו הוא עשוי, חזק, כי הצבעים עמידים ויש עליו מחזירי אור. עוד יש לוודא כי הבד עמיד לגשם, וכי התיק יחזיק מעמד בנפילות.

בכל הנוגע למותג שכדאי לבחור, תיקים של חברת 'קולומביה' או 'אאוט דור', נחשבים איכותיים. אך יש גם כמה מותגים ישראלים איכותיים בעלויות נוחות יותר, כמו התיקים של חברת 'מודן'.

בכל מקרה, בזמן בחירת התיק, קחו עמכם את הילד או הילדה, ושימו לב לדגשים שהכרנו. את התיק מומלץ לרכוש לאחר שבחנתם מספר דמים וסוגים, תוך מתן תשומת לב לנוחות, עמידות ומשקל מתאים.

עצות נוספות מבית מרטה

טיפול בנחירות

טיפול בנחירות

לא מעט אנשים נוחרים כשהם ישנים. זה מצב טבעי שנובע ממבנה האף, מהסינוסים שלהם, וכן מבעיות שונות במאפייני הנשימה שלהם. העניין הוא, שהנחירות יכולות להפריע

קרא עוד»
נשירת שיער

נשירת שיער: למה זה קורה לי?

אנשים רבים סובלים מנשירת שיער, כשיש מגוון רחב של סיבות לכך, החל מסיבות תזונתיות, דרך סיבות גנטיות ועד למצבי חרדה או דיכאון. מהן הסיבות הנפוצות

קרא עוד»
גיינרים

גיינרים

הרבה פעמים אנשים שאינם באים מעולם הספורט או מעולם פיתוח הגוף והשרירים, נוטים לחשוב שכל ההתעסקות בתחום מתחילה ונגמרת באימונים ותרגילים פיזיים. זה לא מדויק.

קרא עוד»