טיפולי שיניים החייבים בטיפול מידי – כל מה שצריך לדעת

טיפולי שיניים החייבים בטיפול מידי

אין צורך "לרוץ" לרופא השיניים בעקבות כל כאב או דימום חניכיים, אך ישנם מקרים בהם טיפול מהיר הינו הכרחי ועשוי למנוע החמרה של המצב. באילו מקרים עלינו לגשת בהקדם לרופא השיניים? התשובות בפנים.

טיפול מהיר

ביקור אצל רופא השיניים מהווה את אחת הפוביות הנפוצות ביותר בקרב ילדים ובני אדם בוגרים. אכן, הטיפול עשוי להיות מעט לא נעים, כאשר לרוב יכלול זריקת הרדמה וכאבים נלווים במהלך הטיפול ולאחריו. ישנם מקרי חירום בהם לא מומלץ כלל לדחות את הביקור אצל הרופא ויש להגיע למרפאת השיניים בהקדם.

שברים ועקירות

במקרים בהם נעקרת שן קבועה ממקומה יש לגשת בהקדם לרופא השיניים, החזרה של השן למקומה תוך פחות משעה עשויה להבטיח תוצאה מיטבית ותסייע לשן לחזור לתפקוד רגיל. בנוסף על הרופא לבצע בדיקה של רקמות השן על מנת לשלול פגיעה בהם ולספק טיפול במקרה הצורך. על מנת לסייע לטיפול אפקטיבי ניתן לשמור את השן בכוס חלב וכך למנוע היווצרות של נמק וריקבון בשן. גם במקרים בהם נשברת השן יש לגשת בהקדם לרופא, שכן השבר עשוי לחשוף עצבים רגישים בחניכיים, לגרום לסבל רב ולנזק נוסף. הרופא ישלים את מבנה השן באמצעות חומר ייעודי ויחזיר את השן למצב תפקוד תקין ואסטטי. בקרב ילדים כאשר נתלשת שן חלב כתוצאה מחבלה, יש לגשת לרופא על מנת לשלול פגיעה ברקמות השן או בשן הקבוע.

תזוזה של השן

תזוזה של השן עשויה להיגרם עקב חבלה באזור הפנים. גם במקרה זה יש לגשת במהרה למרפאת השיניים על מנת לשלול נזק לרקמות השן, לוודא כי לא זזו שיניים נוספות ולקבע את השיניים הרלוונטיות. לאחר מכן יש לבצע מעקב ארוך טווח על מנת לוודא כי כל השיניים חזרו למקומן. מעבר לכאבים הכרוכים בתזוזה של שן קבועה, היעדר טיפול עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך למבנה השיניים ואף לתלישה של השן.

כאבי תופת

ישנם מקרים בהם אנו סובלים מכאבי שיניים חזקים במיוחד אשר עשויים להעיב על שגרת היומיום, להפריע בעת אכילה ולמנוע שינה רציפה בלילה. רופא השיניים יכול לסייע במתן טיפול ראשוני, הקלה על הכאבים והכנת האזור להמשך טיפול. לרוב כאבי שיניים עזים מעידים על היווצרות דלקת, יש לנקז את הנוזלים ולהתחיל בטיפול אנטיביוטי לאחריו ניתן יהיה לבצע טיפול שורש יסודי. במרבית המקרים הטיפול יצריך סדרת מפגשים עם הרופא, אך הטיפול הראשוני יעלים את הכאב ויאפשר לכם לשוב ולתפקד כרגיל.

מקרים נוספים

ישנם מקרים יוצאי דופן כמו התנתקות של כתר, תזוזה של סתימה, כניסה של חלקיק מזון בין השיניים ומצבי אי נוחות נוספים. אומנם מצבים אלה אינם מצריכים טיפול מידי, אך הם בהחלט עשויים לגרום לאי נוחות ומומלץ לטפל גם בהם בהקדם האפשרי.

חיוך קורן – רופא שיניים באשדוד

מרפאת חיוך קורן היא אחת ממרפאות השיניים המוכרות והמומלצות ביותר. אם אתם מחפשים רופא שיניים באשדוד זאת המרפאה שאתם צריכים. במרפאה מאמינים במתן שירות אישי והענקת תחושת ביטחון לכל מטופל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזון לכלבים
כולנו אוהבים מאוד את הכלבים שלנו רוצים לתת להם את המזון הטוב ביותר יש שיקולים שונים כאשר קונים מזון...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
טעויות שאנשים עושים בעת בחירת מכון הסרת קעקועים ואיך לבחור נכון
יותר ויותר אנשים רוצים לחדש את עצמם ולהתחדש באמצעות יצירת קעקוע אבל עושים את רוב הטעויות שאחר כך...
קרא עוד »
מאי 26, 2020
המדריך למניעת אבנים בכליות
אבנים בכליות אולי נראות כמו בעיה קטנה, אבל כל מי שסבל מהן יודע שההפך הוא הנכון. כאבים מייסרים והליכים...
קרא עוד »
דצמ 05, 2023