תיקן אמריקאי או תיקן גרמני? כל ההבדלים שיעזרו לכם לזהות מי זה מי

תיקן אמריקאי או תיקן גרמני

"תיקנים" מוכרים בישראל בשם ג'וקים, כלומר זוחלים מהירים שיודעים גם לעוף ומגיעים לבתי מגורים בחיפוש אחרי אוכל ומטרידים את הדיירים וחיות המחמד. כאשר רואים תיקן, יש לרסס אותו במהירות האפשר או לנטרל באמצעות הרגליים. כמו כן כדאי לרסס את הבית לפני הקיץ וזאת כדי למנוע ככל האפשר חדירת תיקנים. הריסוס יחייב הזמנת אנשי מקצוע, וזאת מאחר שלא מדובר בריסוס פשוט בעזרת ספריי, שכל אחד יכול לבצע, אלא בריסוס מקיף ויסודי עם חומרים שאינם נגישים לקהל הרחב. רצוי לבצע את הריסוס והדברה לתיקנים גרמניים באביב, מאחר שעיקר הפעילות של התיקנים והפלישות לבתי מגורים, וכן מפעלים ואולמות, מתבצעת בקיץ.

ההבדלים בין התיקנים וההדברות

התיקן האמריקאי נפוץ יותר בישראל מאשר הגרמני. הוא חום כהה ויכול לעוף, לכן הוא פולש לבתי מגורים ומפעלים דרך הדלת והחלון מבורות ביוב, ארונות, סדקים בקירות ומקומות מסתר לחים. התיקן הגרמני קטן יותר ובהיר יותר. הוא מתרבה במהירות ועמיד יותר לחומרי הדברה, אבל איננו יכול לעוף. התיקן הגרמני נפוץ יותר בתוך קופסאות ומאחורי ארונות ונוטה להגיע לבתים גם בחורף. שמירה על ניקיון הבית והאולם וסתימת חורים וסדקים יעזרו לכם להילחם בתיקנים, וכדאי גם להזמין להם הדברהה ירוקה, כזו שאינה כוללת שימוש ברעלים אלא חומרים ידידותיים לסביבה בלבד. תיקן גרמני ידרוש גם הטמנת מלכודות פתיון וג'לים.

פנייה לחברה אמינה

בעיית התיקנים דורשת פתרון אפקטיבי ולכן מומלץ לפנות רק לחברה מוכרת ולשלם עבור הדברה ירוקה של גל ג'וק, בעלות שתגיע לכל היותר לאזור 500-600 שקל וזאת כדי להבטיח שלא ירוססו בבית חומרים רעילים אשר עלולים להזיק למערכת הנשימה של הדיירים וחיות המחמד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גבפדיה
כאבי הגב הם אחד הכאבים הנפוצים והשכיחים ביותר שחווים אנשים בכל רחבי העולם. זהו מצב כואב שיכול להיגרם...
קרא עוד »
יול 23, 2022
סיבות לנשירת שיער – יש לא מעט
דעו לכם כי קיימות לא מעט סיבות לנשירת שיער. במידה ואתם סובלים מנשירה, יהיה מוטב לנסות ולזהות בעזרת...
קרא עוד »
אוק 16, 2020
ציפוי חרסינה לשיניים – מי צריך ואיך זה עובד?
לאורך השנים הפיתוחים הטכנולוגיים בתחומי הרפואה השונים חוללו ניסים בחייהם של אנשים רבים. אלה כמובן...
קרא עוד »
מרץ 21, 2021