גיינרים

גיינרים

הרבה פעמים אנשים שאינם באים מעולם הספורט או מעולם פיתוח הגוף והשרירים, נוטים לחשוב שכל ההתעסקות בתחום מתחילה ונגמרת באימונים ותרגילים פיזיים. זה לא מדויק. כפי שנוכל לראות מיד במאמר. 

פעילות ספורטיבית, פעילות גופנית, היא סגנון חיים שלם, מעטפת שלמה של דברים ופעולות שעלינו לבצע בשביל שנוכל לבצע את הפעילויות בצורה נכונה וטובה. למשל, שינה, תזונה, מנוחה, סדר יום, ואפילו בדברים קטנים, למשל, אנחנו נדרשים לקנות בגדים שיתאימו לפעילות הספורטיבית והרבה פעמים אפילו נסדר את לוח השעות שלנו בעבודה או בחיים על פי הפעילויות שאנחנו מבקשים לערוך. 

אחת הדוגמאות וההוכחות לכך שפעילות ספורטיבית זקוקה למעטפת שלמה, היא כל מה שקשור לעולם התזונה. אנחנו חייבים לצרוך תפריט מותאם לסוג הפעילות שאנחנו מבצעים, זאת על מנת שנוכל לקבל מרכיבים שונים, למשל, חלבונים, ברזל, מינראליים, ויטמינים ועוד. מעבר לכך אנחנו נידרש במקרים רבים להשתמש גם בתוספות שונות ומגוונות להעלאת מסה ולחיזוק השרירים. 

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בהקשר של גיינרים.

מה זה גיינר?

גיינר היא אבקה מיוחדת אשר בדרך כלל מי שצורך אותם הם אנשים שעובדים על פיתוח גוף. האבקה משמשת אותם לצורך העלאת מסת שריר בצורה הרבה יותר טובה ומרוכזת. האבקה מכילה חלבונים שמבוססים על מי גבינה, אך בעוצמה הרבה יותר גדולה מאשר חלבונים רגילים שיש בגבינה.

הרעיון של גיינר, בדומה לאבקות או חטיפי חלבון, הוא לעלות את מסת השריר מבלי לעלות את רמת השומן בגוף. כשאנחנו צורכים מוצר מזון מסוים, כולל מוצר שמכיל חלבונים, אנחנו מתמודדים עם בעיה שכן אותו מוצר מכיל מרכיבים נוספים אשר יכולים לגרום לעלייה במשקל בכלל ובשומן בפרט. אך אם אנחנו צורכים גיינר או אבקות חלבון, אזי שאנחנו יכולים לעלות את מסת השריר שלנו, מבלי שנידרש לעלות במשקל. 

התועלת באבקה מסוג זה היא מאוד גבוהה, מאחר ואפשר למצוא בה מקורות תזונה איכותיים, כאלה שנוצרו בתנאי מעבדה, ברמה מדודה וגבוהה, בהרכבים נכונים. זה מותאם באופן נקודתי לאנשים שעוסקים בפעילות ספורטיבית ופיתוח הגוף. זה הרבה יותר אפקטיבי מאשר לצרוך כמות גדולה של גבינות או כל חלבון אחר. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה אני צריך לדעת על הקטנת האף?
לא מרוצה ממראה הפנים שלך? חש שהאף תופס יותר מידי מקום ותופס את העין בצורה בולטת מידי? בוא וקרא על...
קרא עוד »
פבר 12, 2020
מנסים להיגמל מסיגריות ולא מצליחים? הכירו את שיטת מיינדשיפט
העובדה שחלק מהאנשים מצליחים להפסיק לעשן היא הישג גדול. העובדה שהם יכולים להיגמל ולהתרחק מעישון לפרקי...
קרא עוד »
מאי 21, 2023
מבחר מכשירי עיסוי – איך לבחור את המכשיר הנכון לכם?
כורסאות עיסוי, מכשירי עיסוי לידיים, מכשירי עיסוי ידניים, מכשיר עיסוי חשמלי וגם מושבי עיסוי מותאמים...
קרא עוד »
אוג 31, 2022