טיפול באקנה – המדריך המלא

מתבגרים רבים סובלים מתופעה הנקראת אקנה. אלו פצעים המופעים לרוב על עור הפנים, בדרגות שונות ועלולות להשאיר צלקות. על מנת למנוע מפצעים אלו, מומלץ לבחור בטיפול אקנה  על ידי מקצועניים המשתמשים בחומרים טבעיים לתוצאות מידיות. על מנת להבין איך לטפל בפצעים אלו, ניתן להבין קודם כל מהו אקנה ואיך הוא מופיעה העור.

מה זה אקנה ?

אקנה הנקרא גם פצעי בגרות, הינה תופעה המופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות ונגמרת לאחר חסימה ופעילות יתר של בלוטות החלב של העור. בלוטות אלו גדלות עקב פעילות של הרמוני מין גבריים, ומייצרות כמות. לאחר מכן, חומר שומני בשם sebum  נחשף לאוויר ויוצר נקודות שחורות על גבי העור. על מנת להפחית את סימנים אלו, מומלץ לבצע טיפול באקנה אצל קוסמטיקאית מנוסה בתחום זה.

סוגים שונים של אקנה

אקנה בעל מספר דרגות שונות, ראשית הדרגה הנמוכה באה לידי ביטוי בפצעים אחדים ובנקודות לבנות ושחורות. בדרך כלל, ניתן לבחור טיפול באקנה על מנת להפחית את כמות השומן בעור וכך לפצוח את בלוטות החלב על פי שטיפת עור בסבון ניוקי נקודות באמתיות פילינג עדין. הדרגה שנייה באה לידי ביטוי במספר גבוהה יותר של פצעים ולעיתים דלקות חריפות בעור. במקרה זה, ניתן לטפל באקנה באמצעות כדורים אנטיביוטיים וניקיון עור הפנים יסודי.

מה אפשר לעשות כדי להפחית את תסמיניה שלהאקנה ?

על מנת להפחית את פצעים אלו, מומלץ להזמין שירות של קוסמטיקאית מנוסה, עם ניסיון רב בתחום זה ולבצע טיפולים שונים. ניתן לברר אתה, איזה טיפול מתאים ביותר עבור סוג עור שלכם וסוג האקנה. עם זאת, חשוב לשמור על מספר דברים על מנת למנוע מפצעים נוספים. לדוגמא, מומלץ לנקות את העור עם חומרים מיועדים לעור אקנה וזאת בצורה יסודית וממושכת. בנוסף, מומלץ לא לגעת כלל בפצעים על מנת לא לפגוע באזור הפנים ולגרום לצלקות ופצעים נוספים.

עצות נוספות מבית מרטה

איך נפטרים מתולעי עץ?

איך נפטרים מתולעי עץ?

פעמים רבות אנשים חושבים כי הם החכמים ביותר בעולם והם חושבים כי יש להם כלים טכנולוגיים מאוד מתקדמים אשר אף אחד לא יודע עליהם כלום,

קרא עוד»
הקשר בין קנאביס למיגרנות

הקשר בין קנאביס למיגרנות

יש אנשים רבים אשר חולמים להמציא מכונה אשר תקרא מחשבות, או להמציא תוכנה אשר תאפשר לנו לשים סרטים מזויפים בטלוויזיה או לשים קולות מזויפים של

קרא עוד»