טיפול באקנה – המדריך המלא

טיפול באקנה

מתבגרים רבים סובלים מתופעה הנקראת אקנה. אלו פצעים המופעים לרוב על עור הפנים, בדרגות שונות ועלולות להשאיר צלקות. על מנת למנוע מפצעים אלו, מומלץ לבחור בטיפול אקנה  על ידי מקצועניים המשתמשים בחומרים טבעיים לתוצאות מידיות. על מנת להבין איך לטפל בפצעים אלו, ניתן להבין קודם כל מהו אקנה ואיך הוא מופיעה העור.

מה זה אקנה ?

אקנה הנקרא גם פצעי בגרות, הינה תופעה המופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות ונגמרת לאחר חסימה ופעילות יתר של בלוטות החלב של העור. בלוטות אלו גדלות עקב פעילות של הרמוני מין גבריים, ומייצרות כמות. לאחר מכן, חומר שומני בשם sebum  נחשף לאוויר ויוצר נקודות שחורות על גבי העור. על מנת להפחית את סימנים אלו, מומלץ לבצע טיפול באקנה אצל קוסמטיקאית מנוסה בתחום זה.

סוגים שונים של אקנה

אקנה בעל מספר דרגות שונות, ראשית הדרגה הנמוכה באה לידי ביטוי בפצעים אחדים ובנקודות לבנות ושחורות. בדרך כלל, ניתן לבחור טיפול באקנה על מנת להפחית את כמות השומן בעור וכך לפצוח את בלוטות החלב על פי שטיפת עור בסבון ניוקי נקודות באמתיות פילינג עדין. הדרגה שנייה באה לידי ביטוי במספר גבוהה יותר של פצעים ולעיתים דלקות חריפות בעור. במקרה זה, ניתן לטפל באקנה באמצעות כדורים אנטיביוטיים וניקיון עור הפנים יסודי.

מה אפשר לעשות כדי להפחית את תסמיניה שלהאקנה ?

על מנת להפחית את פצעים אלו, מומלץ להזמין שירות של קוסמטיקאית מנוסה, עם ניסיון רב בתחום זה ולבצע טיפולים שונים. ניתן לברר אתה, איזה טיפול מתאים ביותר עבור סוג עור שלכם וסוג האקנה. עם זאת, חשוב לשמור על מספר דברים על מנת למנוע מפצעים נוספים. לדוגמא, מומלץ לנקות את העור עם חומרים מיועדים לעור אקנה וזאת בצורה יסודית וממושכת. בנוסף, מומלץ לא לגעת כלל בפצעים על מנת לא לפגוע באזור הפנים ולגרום לצלקות ופצעים נוספים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים מדריך לקרב מגע?
קרב מגע היא מערכת אמנות לחימה והגנה עצמית שפותחה על ידי אימי ליכטנפלד, יהודי-פולני שהיגר לישראל. זהו...
קרא עוד »
אוג 22, 2022
סבונים ממותגים למגוון אירועים
בתחום המורכב של תכנון אירועים ומיתוג, כל פרט פורש נרטיב שמהדהד הרבה מעבר לרגע. בין שלל האפשרויות...
קרא עוד »
אוג 09, 2023
כיבוד הורים
יש מצווה בתורה לכבד את ההורים שלנו, שכן כתוב בעשרת הדברות: כבד את אביך ואת אימך. החשיבות הרבה שהתורה...
קרא עוד »
נוב 19, 2020