השתלת שיניים איכותית

השיניים הקטנות והלבנות שלנו תורמות לחיוך מושלם, אך יש אנשים שאינם יכולים לחייך בעקבות אובדן שיניים. אובדן זה יכול להתרחש מכמה סיבות: פגיעה פיזית, מחלת עששת שגרמה לריקבון השיניים והזנחתם, מחלות חניכיים וכדומה. למרבה המזל, היום קיימת אפשרות להחזיר את החיוך לפנים בזכות טיפולי השתלת שיניים.

השתלת שיניים באמצעות שתלים דנטליים

השתלים הדנטליים משמשים בעצם כעמודי תמך ועליהם מתקינים את השיניים המלאכותיות. שתלים אלה עשויים בדרך כלל מטיטניום. הם כוללים תבריג חיצוני שניתן לחבר לעצם הלסת וכן תבריג פנימי המשמש כבסיס לשיניים החדשות ועליו מרכיבים אותן. השתל עצמו מותקן בפנים עצם הלסת. לשתלים הדנטליים יתרונות בלתי מובטלים. הם נראים כמו שיניים בריאות וחזקות, אין צורך להתעסק עם שיניים תותבות ולהוריד אותן מדיי לילה והמטופלים אינם חווים קשיים בלעיסה.

למי מתאימה השתלת שיניים באמצעות שתלים דנטליים

השתלת שיניים בשיטת השתלים הדנטליים מתאימה למטופלים שחסרים להם שיניים ושיש להם עצם לסת חזקה. אך גם אם המטופלים סובלים ממחסור בעצם הלסת, ניתן לבצע השתלה. השתלה של עצם הלסת היא תהליך כירורגי שההתאוששות ממנו עשויה לארוך כמה חודשים. אך תהליך זה חיוני להשתלה עצמה.

מה כדאי לעשות לאחר ההשתלה

חשוב להישמע להוראות הרופא לאחר התהליך של השתלת שיניים ולהקפיד על הפעולות הבאות:

  • ליטול תרופות למניעת זיהומים בימים הראשונים שלאחר הניתוח.
  • לבקש מהרופא לרשום משככי כאבים, שכן אתם עלולים לסבול מכאבי שיניים.
  • כדי להקל על הנפיחות שנוצרה לאחר הניתוח, מומלץ להניח קומפרסים קרים.
  • כ-24 שעות לאחר ההשתלה חשוב לשטוף את הפה באמצעות מי פה עד שתגיעו לרופא כדי להסיר את התפרים.

מעבר לכך, לאחר ההשתלה מומלץ להימנע מביצוע פעולות כמו פעולות פיזיות מאומצות, שחייה בים, או עישון.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»