מהם 5 היסודות של הצ'י קונג

צ'אי קונג

לא מעט אנשים השואפים להיות בריאים, מחפשים את הדרך ואת השיטה להסב לגופם בריאות, להפחית כאבים שונים בגופים ולהעניק לגוף הרמוניה ואיזון. הרפואה הסינית מציעה לא פעם שיטות התעמלות שונות, המתבססות על העקרונות הסיניים והאמונה הסינית. כך למשל, שיטת צ'י קונג היא שיטת התעמלות המתבססת על הרפואה הסינית, אשר טוענת כי בדיוק כשם שהאדם צריך לדאוג לזרימת דם תקינה בגופו, הרי שהוא צריך לדאוג לזרימת צ'אי נכונה בגופו. הצ'אי הוא אנרגיה חיונית מאוד לגוף, אשר בלעדיה, גוף האדם איננו יהיה הרמוני מספיק ולכן, לא יהיה מספיק חזק ובריא. שיטת צ'אי קונג רלוונטית לכל אדם בכל גיל ומחקרים מוכיחים שמדובר בשיטה יעילה מאוד עבור בריאות הגוף והנפש.

> אמיר פרלמן מדגים את תנועות בסיס לסדרת חמשת היסודות

מהם חמשת היסודות של הצ'י קונג?

אם אתם תוהים על מה מתבססת שיטת הצ'אי קונג, הרי שמדובר על שיטה שבבסיסה עומדים חמישה יסודות" אדמה, עץ, מים, שמיים ואש. כל אחד מהיסודות הללו, מייצג איבר אחר בגוף ובהתאם לשיטת תרגול מיוחדת עבור כל יסוד, הרי שהאיבר בגוף אותו הוא מייצג יהיה חזק יותר ובריא יותר..

1. אלמנט המים – מדובר על יסוד אשר שייך לכליות. הכליות אשר אחראיות של ספיקת הנוזלים בגוף, אכן מאוד מתאימות ליסוד זה. על פי שיטה זו, המים מסמלים זרימה והם מייצגים גם אנרגיה מינית. בתרגול יסוד המים עובדים על בריאות וחיזוק הכליות, איזון הנוזלים בגוף ועוד.

2. יסוד העץ – על פי הרפואה הסינית, יסוד זה משויך לכבד. כשם שהכבד יכול להתחדש, גם כאשר נוטלים ממנו פיסה, כך ענפי העץ גדלים שוב גם אם גודעים אותם. איזון של יסוד זה באמצעות תרגילים, מאפשר לתהליכים הפיוזולגיים בגוף להיות תקינים וכן, מאפשר לגוף לגדול ולהתפתח

3. יסוד האש – האש על פי הרפואה הסינית מייצגת ומשקפת את נפש האדם וכל מה שהיא מכילה- העומקים שבה, ההתלהבות של האדם. מצבו הרגשי של האדם משפיע באופן מהותי על זרימת האש שבגופו

4. יסוד האדמה – מדובר ביסוד אשר על פי הרפואה הסינית שייך לטחול ולקיבה. יסוד זה מייצג את הצ'י אשר בגופו של האדם. עבודה על יסוד האדמה שבגוף האדם, יאפשר לכל אדם להגיע לאיזון בין הנפש לגוף. כלומר, בין היכולות הפיזיות שלו, לבין היכולות הנפשיות שלו.

5. יסוד המתכת – על פי הרפואה הסינית, המתכת מייצגת את המעי הגס ואת הריאות. יסוד המתכת עובד על מערכת הנשימה של האדם..

קראו גם: תוספי תזונה שעדיף לא לשלב ביחד 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתאים משקפיים לפנים?
כל אחד מאיתנו עשוי להזדקק למשקפיים במהלך חייו. צורך במשקפיים יכול להתעורר גם בגיל קטן של 4-5 שנים,...
קרא עוד »
דצמ 30, 2018
רוקט פוקט VS ויברטור
בכל הנוגע לאביזרי מין, כיום יש מבחר רחב כל כך שלפעמים אנחנו לא יודעות במה לבחור! אחד המוצרים...
קרא עוד »
נוב 30, 2021
כל האמת על כדורי הרזיה
העולם שלנו מקדש את היופי ואת הגוף הרזה. אנשים נמדדים במידה רבה לפי המראה החיצוני ואין הרבה מקום לטעות...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021