סוגי טיפולים רגשיים

טיפולים רגשיים

מציאות החיים של היום היא לחוצה, מלחיצה ולוחצת במיוחד. רבים הם האנשים, בני הנוער ואפילו הילדים הנקלעים למצוקה ברמה כזו שהם לא מצליחים להתמודד מולה בכוחות עצמם. הם זקוקים לעזרה מקצועית של פסיכולוג, פסיכיאטר או כל טיפול רגשי אחר אשר יסייע להם להתגבר על המצוקה שלהם. ישנם היום כמה וכמה שיטות לטיפולים רגשיים אשר מבטיחים להעניק את המענה המשלם לכל בעיה וגם לכל גיל. חשוב להכיר את האפשרויות לפני שבוחרים את הטיפול המתאים.

כולנו יודעים שהאנשים של היום, בני הנוער וגם הילדים זקוקים להרבה יותר עזרה נפשית ורגשית ביחס לאנושות בעבר. האשמה נעוצה בקצב החיים המהיר והתחרותי אשר בו אנחנו חיים כאשר רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם בעיות חברתיות, עם קשיים בפרנסה ועוד שלל בעיות המאפיינות את העולם המודרני. לא כולם מצליחים להתגבר על המתחים הקשים שכל אלו יוצרים והם זקוקים לשם כך לסיוע מקצועי. בדיוק לשם כך יש לנו היום את מגוון הסוגים של הטיפולים הרגשיים אשר באים להעניק לנו את המענה לכל בעיה, לכל גיל ובכל צורך.

סוגים שונים של טיפולים רגשיים

קיימים כיום כמה וכמה סוגים של טיפולים רגשיים באתר ME מרכזים רפואיים כאשר כל אחד יכול למצוא את סוג הטיפול שיתאים בדיוק לבעיה שלו והן לאופי ולסגנון האישי שלו. כך יש לנו היום את הטיפולים השונים באומנות, ישנם טיפולים בתנועה, טיפולים בדרמה, בבישול, בגינון, בצילום, בבעלי חיים ועוד ועוד.

חשוב לדעת כי בכל מקרה חשוב לברר כי המטפל בא מעולם הטיפול וכי תחום ההתמחות אשר בו הוא התמחה חופף ונושק באופן הדוק את הטיפול המקצועי.

כמו כן יש לזכור כי בכל אותן השיטות, ישנה גם האפשרות לטפל גם ברובד הרגשי. אם זה צ'י קונג, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, NLP, הילינג, פסיכותרפיה גופנית ועוד.

הבעיה שלי מספיק חמורה?

רבים נמנעים מלגשת לטיפול כי הם לא בטוחים האם הבעיה שלהם היא באמת בעיה ואם היא מספיק חמורה עד כדי צורך בטיפול. אך האמת היא שאין מצוקה שלא שווה טיפול. אדם שחש קושי בהתמודדות היום יומית, יכול להיעזר בטיפול כלשהו.

אז למה לסבול אם יש כל כך הרבה פתרונות?

קראו גם:

תוספי תזונה שעדיף לא לשלב ביחד

ד"ר אייל פרוכטר – פסיכיאטר מומחה למבוגרים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי כלה נוחות – קונים במקום הנכון
אלו מכם שרוצים לקנות נעלי כלה נוחות ירצו לשים לב כי הם פונים אל חנות אשר ניתן לסמוך על איכות הסחורה...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
חשיפת הבלתי נראה: 5-8 גילויי בלונים לאירועים יוצאי דופן
תארו לעצמכם שאתם מתזמרים אירוע, במטרה ללכוד את הלב ותשומת הלב של הקהל שלכם. עכשיו, קחו בחשבון את הנשק...
קרא עוד »
אוק 05, 2023
מתי נשקול טיפול בגלי הלם?
כאב הוא אחד הדברים הקשים ביותר שיש בחיים, פעמים רבות הוא מונע מאתנו לחיות את חיינו בצורה הטובה ביותר...
קרא עוד »
דצמ 30, 2018