למה כינים נדבקות דווקא לילדים?

אם אתם הורים לילדים, אתם בוודאי יודעים כי מידי פעם, ישנן כינים שנדבקות דווקא לילדים, בעוד שבכך אתם מנסים להתמודד עם התופעה, למנוע אותה ולהותיר את ילדכם עם ראש נקי ולא מגרד. אבל מדוע כינים נטפלות דווקא לילדים שלנו? וכיצד מתמודדים עם התופעה המעצבנת? כל מה שצריך לדעת – בהמשך.

כינים הן טפילים ממשפחת החקרים והן נמצאות בכל רחבי העולם בזמן שהן מונות יותר מ 400 מינים. הטפיל המעצבן הזה, נדבק ליונקים ולבני אדם בעוד שהוא עלול להתנחל על איברים כמו הקרקפת, הגבות ואברי המין, בעוד שהן ניזונות מדם היונק.

בכל הנוגע למראה של הכינה מדובר בחרק קטן מאד ושטוח גוף, בעוד שניתן לזהות אותו בעת גירוד איברי הגוף ובעיקר בשיערם של ילדים. באזורים הנגועים תמצאו גם ביצי כינים שהן אלה שמובילות להתפרצות, ולהרגשה הלא נעימה שמלווה עם היווצרות הכינים על הראש.

אבל מדוע כינים תוקפות דווקא ילדים?

בכל הנוגע לסיבה שבגינה ילדים נדבקים בכינים, חשוב לדעת כי כינים מגיעות גם מבעלי חיים כמו מיונים, חיות בר חיות בית וצאן. הכינים מופיעות גם בארגזי חול בצמחים ובשאר אזורים חיצוניים: מה שגורם לילדים להתגרד בשל הטפיל המרגיז. הילדים שנמצאים בכל יום בגן הילדים, בגינות ציבוריות ובבתי חברים, נמצאים קרוב אחד לשני ובכך מדביקים איש את רעהו.

קראו גם על: סרום נגד כינים

אז כיצד מתמודדים?

כדי להתמודד עם התופעה רצוי בראשית למנוע הדבקה וזאת על ידי ביצוע בדיקת כינים לילדים, כמו גם באמצעות חפיפת הראש עם שמפו נגד כינים וסירוק השיער עם מסרק כינים מיוחד אשר מסייע לפלות את הכינה מהראש. נוסף לכך, מומלץ להימנע משימוש בחומרים כימיים, בעוד שבאמצעות תכשירים טבעיים אפשר להיפטר מהכינים ובכך למנוע הדבקה.

לסיכום, צמצום הכינים על הראש ומניעת הדבקה תלויה גם בכם. לכן חשוב לפעול כדי לטפל בכך, ולעשות זאת כמה שיותר מהר. באמצעות מניעה וטיפול – תמנעו אי נעימות וגירודים מעיקים, בראשם של הילדים.

המידע באדיבות אתר https://dovratya.com/

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»