מהם הגורמים לאבנים בכליות

אחת התופעות הכי פחות נעימות שיש, הם אבנים בכליות. אומנם אפשר לטפל בבעיה בשלב מאוד מוקדם, ואם עושים זאת מונעים סכנה בריאותית, לא מדובר בתופעה שיכולה לחזור על עצמה בצורה קטלנית כמו מחלות אחרות, אך עדיין, מדובר בתופעה מאוד לא נעימה שאנחנו יכולים לחוות בשלבים שונים בחיים.

אבנים בכליות הם למעשה שם אחר, להצטברות גבישי מלח בשתן. מה שקורה הוא, כתוצאה מצריכת סידן בכמות גדולה, למשל דרך גבינות, מוצרי חלב ועוד, עלולים להיווצר גבישי מלח שמצויים בתוך חומר זה. צריך לומר שזה גם קשור לאופן בו הסידן משפיע על מערכת העיכול שלנו.

סיבה אחרת שבגללה אנחנו מתמודדים עם אבנים בכליות, הם נוכחות של חיידקים מסוימים שנמצאים בשתן. אותם חיידקים מקטינים את החמוציות של השתן ומגבירים את היווצרות האבנין. מדובר על אבנים שמכילים מגנזיום, אמוניום ופוספט.

סוג אחר של אבנים, נמצא בקרב חולי סרטן שעוברים טיפולי כימו. כתוצאה מהטיפולים, אז יש הפרשה מאוד גבוהה של חומצת שתן והם יוצרים את האבנים. צריך להדגיש שגם במחלות נוספות אנחנו יכולים לראות היווצרות של אבנים בכליות, למשל, במחלת שיגדון וכן במחלת ציסטינוריה, אשר יוצרות את החומר ציסטין בשתן, מה שמתגבש בסופו של דבר, לאבנים בכליות.

סיבה נוספת שאנחנו יודעים היום שגורמת לאבנים בכליות היא, תופעות לוואי של תרופות שונות, למשל, תרופות בהן מטופלים חולי איידס, הרי שהרבה פעמים היא מובילה להיווצרות גבישי מלח בשתן. כמו כן, גם תרופות שמשפיעות על החומציות בשתן.

גם מצבים של דלקות לא זיהומיות בגוף, עודף ויטמין D, מחלות במעי הדק או מחלות ממאירות. כל אחד מהמצבים הנ"ל, יכול להוביל בסופו של דבר להיווצרות אבנים בכליות. מן הסתם, זו לא חובה שיגיע לשם, אך זה אפשרי בהחלט.

חשוב להדגיש, בכל מקרה, אפשר לטפל בכל מקרה של אבנים בכליות (קראו באתר), כמובן בהנחה ומאבחנים את התופעה בהקדם ומגיעים אל רופא מקצועי ומנוסה שיודע כיצד לגשת אל מקור הבעיה ולטפל בה. במקרים מסוימים גם אפשר למנוע חזרה של הבעיה בעתיד.

עצות נוספות מבית מרטה

נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות מיוצרות באופן ייעודי לאנשים בעלי בעיות שונות ברגליהם, הן גברים והן נשים. המטרה היא להעניק להן נעל אשר עוטפת את הרגל ומפחיתה באופן

קרא עוד»
מחשבון נומרולוגיה

מחשבון נומרולוגיה

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעוניינים לקבל ייעוץ נומרולוגי, על מנת לבצע החלטות מהותיות בחיים שלהם. בחלק מהמקרים למשל, מדובר על הצורך לדעת האם

קרא עוד»
בית גידול לכלבים

מה זה בית גידול לכלבים?

כלבי הקינג צ'ארלס הינם כלבים מיוחדים ביותר, גזעיים, מתוקים ועל מנת שיכולו לצאת לחיים שהם מוכנים לגמרי הם זקוקים לבית גידול שייגדל אותם בימים הראשונים.

קרא עוד»