מהם הגורמים לאבנים בכליות

אחת התופעות הכי פחות נעימות שיש, הם אבנים בכליות. אומנם אפשר לטפל בבעיה בשלב מאוד מוקדם, ואם עושים זאת מונעים סכנה בריאותית, לא מדובר בתופעה שיכולה לחזור על עצמה בצורה קטלנית כמו מחלות אחרות, אך עדיין, מדובר בתופעה מאוד לא נעימה שאנחנו יכולים לחוות בשלבים שונים בחיים.

אבנים בכליות הם למעשה שם אחר, להצטברות גבישי מלח בשתן. מה שקורה הוא, כתוצאה מצריכת סידן בכמות גדולה, למשל דרך גבינות, מוצרי חלב ועוד, עלולים להיווצר גבישי מלח שמצויים בתוך חומר זה. צריך לומר שזה גם קשור לאופן בו הסידן משפיע על מערכת העיכול שלנו.

סיבה אחרת שבגללה אנחנו מתמודדים עם אבנים בכליות, הם נוכחות של חיידקים מסוימים שנמצאים בשתן. אותם חיידקים מקטינים את החמוציות של השתן ומגבירים את היווצרות האבנין. מדובר על אבנים שמכילים מגנזיום, אמוניום ופוספט.

סוג אחר של אבנים, נמצא בקרב חולי סרטן שעוברים טיפולי כימו. כתוצאה מהטיפולים, אז יש הפרשה מאוד גבוהה של חומצת שתן והם יוצרים את האבנים. צריך להדגיש שגם במחלות נוספות אנחנו יכולים לראות היווצרות של אבנים בכליות, למשל, במחלת שיגדון וכן במחלת ציסטינוריה, אשר יוצרות את החומר ציסטין בשתן, מה שמתגבש בסופו של דבר, לאבנים בכליות.

סיבה נוספת שאנחנו יודעים היום שגורמת לאבנים בכליות היא, תופעות לוואי של תרופות שונות, למשל, תרופות בהן מטופלים חולי איידס, הרי שהרבה פעמים היא מובילה להיווצרות גבישי מלח בשתן. כמו כן, גם תרופות שמשפיעות על החומציות בשתן.

גם מצבים של דלקות לא זיהומיות בגוף, עודף ויטמין D, מחלות במעי הדק או מחלות ממאירות. כל אחד מהמצבים הנ"ל, יכול להוביל בסופו של דבר להיווצרות אבנים בכליות. מן הסתם, זו לא חובה שיגיע לשם, אך זה אפשרי בהחלט.

חשוב להדגיש, בכל מקרה, אפשר לטפל בכל מקרה של אבנים בכליות (קראו באתר), כמובן בהנחה ומאבחנים את התופעה בהקדם ומגיעים אל רופא מקצועי ומנוסה שיודע כיצד לגשת אל מקור הבעיה ולטפל בה. במקרים מסוימים גם אפשר למנוע חזרה של הבעיה בעתיד.

עצות נוספות מבית מרטה

סנפלינג – המדריך לגולש המתחיל

סנפלינג היא פעילות מרגשת ומרגשת שגולשים מתחילים יכולים ליהנות ממנה. זה כרוך בשימוש בחבלים ורתמות כדי לרדת במדרון תלול או סלע. עם הציוד המתאים וההדרכה

קרא עוד»

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»