עובדות מפתיעות על נעלי ספורט שלא ידעתם

נעלי ספורט

נעלי ספורט הן דבר חשוב עבור פעילות ספורטיבית נוחה ובריאה. רבים לא ממש יודעים איזו נעל לבחור כאשר ישנו מדף עמוס נעליים בחנות אחת כמו יורוספורט, והנה כמה עובדות שיסייעו להבין יותר ולהקל על הבחירה.

מתי מחליפים נעלי ריצה

יש כאלה אשר אומרים כי נעלי ספורט יש להחליף לאחר שהן צברו מרחק של בין  500 ל- 700 קילומטרים של ריצה. דבר זה אינו נכון בעליל מכיוון שלכל אחד יש ריצה מסוג שונה ועומס אחר שנוצר על הנעל בשל משקל גוף שונה. מה נוצר מכך? כי אדם אשר רץ פחות קילומטרים יכול בהחלט להביא את נעלי הריצה שלו אל מצב של שחיקה מלאה. לכן, כדי להבין אם הגיעה העת לרכוש נעלי ריצה חדשות כדאי להקשיב לגוף שיכול להראות סימנים של כאב, או לבצע לחיצה בין שני מקומות זהים של הנעל מבפנים ומבחוץ על מנת לראות אם חשים את שתי האצבעות. אם כן, הגיע הזמן לעבור אל נעל ספורט חדשה.

הסוגים של נעלי ספורט

כל הזמן היצרנים של נעלי הספורט יוצאים עם הגדרה מחודשת של החומרים שאר אמורים לגרום לכל פעילות ספורטיבית להיות יותר נוחה ופחות מסוכנת לגוף בשעת הפעולה. איך יודעים האם בולמי זעזועים, נעלי רשת ונעלי כפפה הם הדבר הכי נכון לנעילה? קודם כל הדבר תלוי בסוג הפעילות והעומס על הגוף לצד סוג הפעילות והכין שהיא מתבצעת. לאחר מכן יש לבחון את הנוחות בעת הנעילה ובעת הפעילות עצמה. רבים גילו כי כל מיני שדרוגים שנעשו על מנת למנוע מצב של פציעה ושחיקה, הראו את ההפך הגמור מכך… מה זה אומר? כי לא כל חידוש הוא נעל הספורט הכי בריאה.

המחיר של הנעל

למרות העלות הגבוהה והפיתוי שמציע המותג עם שיווק מאוד חכם, לא כל נעל אשר עולה מאות ואלפי שקלים עבור ספורט היא כזו אשר תביא אל השימוש הכי נוח שאפשר. בחינה של נעליים ממותגים פחות מוכרים לעומת אלו שיותר מוכרים ואהובים מראה עד כמה שיווק בהשקעה כספית גבוהה יכול להביא אל שינוי תודעה של צרכן, ולרכוש נעל ספורט יקרה בשל המחשבה שהיא תהיה הכי טובה בהכרח. נעל ספורט טובה היא נעל נוחה שאותה מודדים בסוף היום עם גרב מהבית, לא יותר מכך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גבפדיה
כאבי הגב הם אחד הכאבים הנפוצים והשכיחים ביותר שחווים אנשים בכל רחבי העולם. זהו מצב כואב שיכול להיגרם...
קרא עוד »
יול 23, 2022
סיבות לנשירת שיער
אנשים שסובלים מנשירת שיער ואף מצבים של הקרחה מבינים היטב עד כמה המצב הזה יכול להיות לא נעים. אם גם אתם...
קרא עוד »
אוק 26, 2020
חשיבות אכילת אבות המזון לבריאות שלנו
כבר מגיל קטן, מספרים לנו על חשיבותה של צריכת מאכלים בהם מרכיבים מאבות המזון, וזאת כדי לחזק את גופינו....
קרא עוד »
יול 15, 2019