טראומה נפשית – מה זה וכיצד אפשר להתמודד איתן

אנשים יכולים לחוות טראומה מסיבות שונות ומגוונות. החל מטראומות שנובעות מדברים שקשורים לילדות שלהם, דברים שקשורים ליחסיהם עם ההורים, בני משפחה וחברים, טראומות משירות צבאי או מקום עבודה, טראומה בגלל מערכות יחסים, וכן בגלל אירועים ספציפיים, נקודתיים. 

טראומה נפשית היא דבר לא פשוט אשר יכולה להשפיע באופנים שונים. ישנם אנשים שטראומות מסוג זה משפיעות עליהם באופן, שמקשה על ההתמודדות היומיומית שלהם. יש אנשים שנאלצים לשנות את כל שגרת חייהם בגלל טראומה, ולכן הם צריכים לעבור טיפול עמוק על מנת להתמודד איתו. 

טראומה במהותה, היא מצב בו אנחנו חווים חוויה לא נעימה אשר משפיעה עלינו בהיבטים שונים, מקשה עלינו לתפקד ומונעת מאיתנו לבצע דברים שונים או לקיים שגרת חיים רגילה. למשל, בן אדם שחווה טראומה כתוצאה מתאונה, עלול שלא לעלות יותר על הכביש כנהג ואולי אפילו כנוסע. אנשים שחווים טראומה במערכת יחסים, עלולים להימנע ממערכות יחסים עתידיות. 

כיצד מתמודדים עם טראומה נפשית

יש כמה רמות לטיפול בטראומה, זה תלוי באופי המקרה, זה תלוי גם ברמה שלו כמו במקרה של חרדה. טראומה שנובעת ממקרה כמו למשל תאונה, פציעה במלחמה או דברים אחרים שקשורים גם לעניין פיזי וגם נפשי, או רק להיבט הנפשי אך באופן עמוק, יחייב אותנו להשתמש במטפלים מקצועיים ואולי אפילו תרופות מסוימות. 

לעומת זאת, ישנם מקרי טראומה בהם נוכל להיעזר באמצעי טיפול הרבה יותר פשוטים, כמו למשל, ריפוי בעיסוק, יצירה ועוד. בכל מקרה, ישנה הסכמה רחבה, בשביל להתמודד עם טראומה, חייבים לדבר, חייבים להוציא הכל,  על מנת לא להגיע למצב שהדברים יפריעו יותר ויקשו על התפקוד הרגיל. בצורה כזו קל יותר להתמודד עם הטראומה ואולי אפילו לנהל אותה ביום יום. 

עצות נוספות מבית מרטה

ויאגרה ללא מרשם

ויאגרה ללא מרשם

מי שמעוניין לרכוש ויאגרה, יכול לרכוש זאת באתר האינטרנט ללא צורך במרשם של רופא. ויאגרה גנרית  המוצר הוא מוצר גנרי כלומר מוצר זהה בהרכבו לכדורים

קרא עוד»
השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה

השתלת שיער בטורקיה הפכה לאחד הנושאים החמים ביותר בשנים האחרונות, היות ומדובר על דרך נפלאה להחזיר לעצמכם את השיער האבוד. לא מעט אנשים סובלים מהתקרחות

קרא עוד»
כמה עולה הסרת קעקועים?

כמה עולה הסרת קעקועים?

מחיר הליך הסרת קעקועים בלייזר מתחיל בדרך כלל ב – 200-300 שקלים. המחיר יכול לעלות בהתאם למידת הקעקועים והכמות. כך שעל מנת לדעת באופן מדויק

קרא עוד»