איך להתמודד עם התקפי זעם של ילדים?

להתקפי זעם יש הסברים וסיבות רבות כאשר חלקם פסיכולוגיים וסביבתיים ואחרים ביולוגיים ונוירולוגיים. התקפי זעם תדירים וממושכים אשר נמשכים דקות אחרות ומתרחשים בילדים מעל גיל חמש, עשויים להוות סימן לכך שיש לפנות לטיפול מקצועי.

ילדים בגילאי גן חובה לרוב יודעים להתמודד בצורה טובה עם מצבי תסכול והם מיומנים יותר בפתרון בעיות ומצבים חברתיים מורכבים ולכן התפרצויות זעם תדירות אצל ילד בגיל הזה ומעלה יפגעו באיכות החיים הן של הילד והן של הוריו והם עלולים להיות סימן לכך שישנה בעיה מתחת לפני השטח.

מהן הסיבות להתקפי זעם אצל ילדים?

ישנן לא מעט סיבות למצב של התקפי זעם אצל ילדים, כך לדוגמא: לא פעם בדיקת גבולות יכולה להיות הסיבה להתקפי זעם, לא פעם הצורך של ילדים בתשומת לב עלולה לגרום להתקפים הללו. כמו כן, הצורך של ילדים בכח, השפעה ועצמאות עלול לגרום לילדים להתפרצויות הללו. בגילאים מאוחרים יותר יתכן מאוד שמה שעומד מאחורי ההתפרצויות הללו יהיה: חוסר יכולת לשלוט בתגובות, קשיי תקשורת, קשיים רגשיים, קשיי קשב וריכוז ועוד.

על כן, ילד מעל גיל 5 שסובל מהתפרצויות זעם בתדירות גבוהה מאוד, ככל הנראה סובל מקושי כזה או אחר שבגינו יש לו את ההתפרצויות הללו ולכן כדאי מאוד לקחת אותו לאבחון פסיכולוגי אשר יכול לסייע לקבל הכוונה לגבי הסיבות שבגינן הוא בעל התפרצויות זעם מדי פעם ובהתאם לכך למצוא טיפול אשר מתאים לו.

כיצד מטפלים בהתפרצויות זעם אצל ילדים?

טיפול בהתפרצויות זעם אצל ילדים יכול להיות טיפול פסיכולוגי של פסיכולוג המותאם עבור ילדים. גם טיפול רגשי מתאים על ידי איש מקצוע המותאם לטיפולים מעין אלה עבור ילדים יכול לסייע לילד. גם טיפולי CBT על ידי מטפל מקצועי ומנוסה בתחום יכול לסייע לילדים ולהעניק להם כלים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הגורמים להתקפי הזעם. קבלו מידע והמלצות על טיפול מקצועי באמצעות אתר גלגל הצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול טבעי/אלטרנטיבי למחלות אוטואימוניות
מחלות אוטואימוניות רבות אינן מקבלות מענה מתאים מהרפואה הקונבנציונלית. אומנם החולים יכולים להשתמש...
קרא עוד »
פבר 25, 2020
טיפול בגזים
לא מעט אנשים סובלים מאחת הבעיות המביכות ביותר- גזים. מדובר על מצב שבו הבטן נפוחה, כואבת ויש צורך לשחרר...
קרא עוד »
יונ 30, 2020
קצת היסטוריה על ג'יו ג'יטסו
כאשר מדובר על שיטת ג'יו ג'יסטו, מדובר על שם כולל לטכניקות לחימה, אשר העיקרון המנחה את הלוחם אשר מבצע...
קרא עוד »
ינו 14, 2019