מטפלת הוליסטית לסובלים מבעיות רגשיות

בעיות רגשיות עשויות להעיק עד מאוד. כל בעיה רגשית ולא הקלה ביותר הופכת להיות לחלק מהאדם והיא מלווה אותו לכל מקום ולכל תחום אליו הוא פונה. יש מגוון שיטות ודרכים לטפל בבעיות רגשיות. יש שיטות יעילות ומוכחות שאכן מצליחות להביא תוצאות, ויש שיטות קיקיוניות למדי שלא ממש מצליחות להביא תוצאות. אבל חשוב לזכור – אם קיימת בעיה רגשית חשוב לטפל בה בהקדם. בטרם היא תתעצם, תתנפח ותקיף את האדם בכל תחומי החיים שלו.

הגישה ההוליסטית

הגישה ההוליסטית רואה את האדם כחטיבה אחת המורכבת מגוף ונפש. הסתכלות זו מציגה את האדם כמכלול שלם שכל רובד משפיע על משנהו. וזה אומר שקושי נפשי עשוי להשפיע על הגוף ולהתבטא כתסמין או מחלה. ולכן אם חשוב לנו לטפל בצורה יעילה בבעיה רגשית או פיסית יש לבחון את התמונה כולה. לראות את האדם על כל היבטיו ובהתאם לכך למצוא את דרך הפתרון. מסתבר כי קיים קשר של ממש בין הגוף והנפש שלנו, והוא זה שמשפיע על הבריאות, על הרגש ועל כל המציאות שלנו בחיים.

היות שכך יהיה נכון לבחון כל מטופל בעין הוליסטית. דהיינו מתוך ראיית המכלול תוך ניסיון למצוא ולאתר את הבעיה שמהווה גורם. כאשר הפתרון של הבעיה תביא כתוצאה שיפור ניכר בכל התחומים. השיטה מתאימה למגוון בעיות רגשיות כמו גם בעיות פיסיות. אם יש לכם ילד מופנם, נער מתפרץ, מבוגר חרד – יתכן והטיפול ההוליסטי יוכל להועיל לו ולעזור לו להיפרד מהקושי הרגשי שלו לצמיתות. כאשר מזהים על מה יושב הקושי וממה הוא נגרם ניתן לסלול את הדרך אל פתרון הבעיה.

תוצאות לטיפולים הוליסטיים

ואכן, המציאות מוכיחה כי טיפולים הוליסטיים מביאים עימם מזור לבעיות רגשיות כמו גם לבעיות פיסיות. המטופלים חוו שינוי משמעותי שנתן להם את הכוחות ואת היכולת להתמודד עם הקושי מולו הם נצבו ולפתור אותו. כמובן שתוצאות הטיפול תלויות במידה רבה במקצועיות של המטפל כמו גם בשיתוף הפעולה של המטופל. יחד ניתן להשיג הישגים נהדרים ולפתור בעיות רגשיות מן השורש.

לעוד מידע לחצו כאן.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»