בניית תוכנית אימונים

בניית תוכנית אימונים

להתחיל להתאמן זה לא קל. אולם, לא מעט אנשים מעוניינים להתאמן בשגרת היומיום שלהם על מנת להשיג מטרות שונות כגון: להגדיל את מסת השריר, להקטין את אחוז השומן בגופם, לשמור על גוף בריא וחזק, לרדת במשקל, לחטב את הגוף ועוד. מכיוון שיש מגוון רחב של סוגי אימוני כושר ומכיוון שלכל אדם יש מטרה אחרת לאימוני כושר, כדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע אשר מבין בתחום האימונים השונים ויודע כיצד לבנות תוכנית אימונים איכותית ומתאימה עבור כל אדם, בהתאם למטרותיו, מצבו הגופני ועוד.

כיצד בונים תוכנית אימונים?

אז איך בעצם בונים תוכנית אימוני כושר איכותית ומתאימה עבור אדם שמעוניין להתחיל להתאמן? ראשית כל, יש לבחון את מצבו הגופני של האדם ולוודא כי מדובר באדם בריא בדרך כלל אשר יכול לבצע אימוני כושר גופני מבלי שהוא יסכן את עצמו באופן כלשהו (חשוב לגשת אל ייעוץ תזונתי באותה העת). שנית, יש צורך לבדוק מהי דרגת הקושי של האימונים המתאימים לאדם, בהתאם ליכולות הספורטיביות שלו. תוכנית אימונים לאדם שכבר עושה כושר באופן שגרתי, לא תהיה דומה לתוכנית אימונים עבור אדם שמעולם לא התאמן. יש להתאים את דרגת הקושי של התוכנית לסוג האדם. כמו כן, חשוב מאוד להתאים את התוכנית למטרות האדם. סוגי האימונים בתוכנית צריכים להתאים למטרות שהוא מעוניין להשיג באמצעות האימונים המדוברים. ולבסוף חשוב מאוד שהתוכנית תעמיד מדדים שונים שבאמצעותם ניתן לבחון את קצב ההתקדמות של האדם ובהתאם לכך את שינוי התוכנית.

במי כדאי לבחור עבור בניית תוכנית אימונים?

מכיוון שלא קל לבנות תוכנית אימונים, אין ספק שחשוב מאוד לבחור באדם המתאים ביותר עבור בניית תוכנית זאת. חשוב לבחור במאמן כושר מקצועי ומנוסה בתחומו, אשר יודע כיצד לבנות תוכנית אימונים לכל אדם העומד מולו, בהתאם לנתוניו השונים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול בכאבים
לפי הרפואה הסינית, כאב הוא הדרך של הגוף לומר לנו שמשהו לא בסדר. כאשר יש קונפליקט בגוף, זה מעורר...
קרא עוד »
ספט 30, 2022
מהו בוסטר לפנים?
בוסטר הוא מוצר חדשני אשר מסייע לעור להתגבר על חוסרים שקיימים בו. הבוסטר מעניק לו חיוניות רבה שנראית...
קרא עוד »
ספט 27, 2020
התקף חרדה – מה זה ומה עושים איתו?
מצבים רגשיים עלולים להביא אנשים למצבי קצה לא נעימים. אחת התופעות המעיקות שעלולות לפגוש אנשים במצבים...
קרא עוד »
אוג 03, 2020