דיקור סיני ואיך הוא מסייע לבריאותכם

דיקור סיני

יותר ויותר מטופלים בוחרים לעבור טיפולים אצל מומחים בדיקור, על מנת שיוכלו להתמודד עם בעיות שונות, בין אם מדובר בהיבט הפיזי, ובין אם מדובר בהיבט הנפשי. 

אין ספק שדיקור סיני הפך עם השנים, לאחד מתחומי הטיפול הפופולאריים ביותר. זה בא לידי ביטוי בכך, שאם בעבר היה מדובר בטיפול אשר הוגדר אלטרנטיבי, לא קונבנציונאלי, הרי שכיום מדובר על טיפול שגרתי כמעט, שהרבה פעמים גם מרכזים רפואיים ורופאים בגישה רגילה, שולחים אליו מטופלים שמתמודדים עם בעיות שונות. 

דיקור סיני הוא טיפול שמתאפיין בשימוש במחטים קטנים, אותם נהוג להניח במקומות שונים בגוף. (קראו אודות מחט רוח המקום לרפואה משלימה). לא מדובר על מחטים כואבים, הם מונחים בעדינות ובזהירות באזורים בהם יש תחושת כאב או לחילופין, במקומות שיכולים להשפיע על אזורים בהם מתמודדים עם בעיה מסוימת. צריך להדגיש, מדובר על טיפול שמתבצע מספר פעמים, עד שמסיימים אותו באופן סופי, וניתן לבצע אותו גם באופן שגרתי, כלומר, לא חייבים סיבה מיוחדת בשביל לעבור דיקור. 

איך הוא סייע לנו?

הייחוד של דיקור סיני כמו כוסות רוח הוא בכך, שמדובר בטיפול שיכול לעזור בצד הפיזי והנפשי. הרעיון הוא שהמחטים משחררים אנרגיות ולחצים מהגוף, ובכך מאפשרים לאזורים בהם יש בעיות להבריא. הנחת היסוד של הרפואה הסינית בכלל, אומרת שכל תחושה שאנחנו חשים בגוף, כל כאב, הוא לא נקודתי, אלא עניין שנובע ממצב מסוים שהגוף נמצא בו. 

ברגע שאנחנו משחררים את הלחץ, את האנרגיות השליליות ונותנים לגוף להירגע, אז הרבה יותר קל להתמודד עם כאבים ולחצים שיכולים להשפיע על הגוף בצורות שונות. כאמור, הדיקור מיועד גם למצבים בהם חשים כאב פיזי, גם כאשר יש בעיות באיברים פנימיים, וכן כשחשים מתח, חרדה או תחושות נפשיות אחרות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זוגיות לא מספקת – כשעדיף לבד מאשר יחד
בתקופת החיזור והחברות ההרגשה היא עילאית, קיימת אהבה גדולה ואושר עצום. עם השנים ומרוץ החיים אשר כולל...
קרא עוד »
יונ 15, 2020
כיצד לטפל ברפלוקס חומצי עם דיקור ו-TCM
ריפלוקס, הידוע גם כצרבת, הוא התסמין השכיח ביותר של GERD (מחלת ריפלוקס גסטרו-וושט), מחלה כרונית שבה תכולת...
קרא עוד »
נוב 23, 2022
חיידקים ובקטריות במייבשי ידיים חשמליים – למה עדיף להשתמש בנייר?
על פי מחקרים חדשים שנערכו במקומות שונים ברחבי הגלובוס עולה כי מייבשי הידיים הציבוריים לא רק מייבשים...
קרא עוד »
אפר 29, 2019