התקף חרדה – מה זה ומה עושים איתו?

התקף חרדה

מצבים רגשיים עלולים להביא אנשים למצבי קצה לא נעימים. אחת התופעות המעיקות שעלולות לפגוש אנשים במצבים שונים. במיוחד כאשר המצב הנפשי שלהם אינו יציב דיו. התקף חרדה הוא מצב בו אדם חש תסמינים פיסיים שנגרמים ממקור נפשי. כלומר, התסמינים מוחשיים וקיימים אבל אין להם כל מקור פיסי. אלו יכולים להיות דפיקות לב מואצות, הזעת יתר, קוצר נשימה וכדומה. אלו גורמים לאדם תחושה שהוא עומד על הקצה והנה הוא מאבד את הנשימה ומגיע לעלפון או אבדן הכרה.

אז מה עושים באמת?

במצבים כאלו לא תמיד יודעים מה לעשות. כי גם אם נפנה למיון באופן חפוז, נגלה מהר יחסית כי אין שום צורך בטיפול רפואי. כי כל התסמינים הללו אינם יושבים על מקור פיסי. אלא על גורם רגשי, כאמור לעיל. ולכן לאחר בדיקה רפואית תעלה המסקנה כי אין צורך בטיפול רפואי אלא בסוג של טיפול בחרדהטיפול ייעודי להתקפי חרדה שאינו קונבנציונלי.

טיפול נקודתי ומניעה בעתיד

בעת התקף חרדה צריך לדעת מה לעשות במובן של עזרה ראשונה לפתרון המצב. אבל אדם שחווה התקפי חרדה צריך לקבל טיפול יסודי, מן השורש. וזאת כדי למנוע בעתיד הישנות של התקפים. יש טיפולים מסוגים שונים אשר יותאמו בהתאם למצב ולנסיבות. פעמים יהיה נכון להעניק טיפול תרופתי אשר עובד על המוח ועל החומרים שחסרים – אלו שגורמים לכך שהחרדות תופענה. לצד זאת נכון במקרים מסוימים לשלב טיפול קוגניטיבי התנהגותי אשר יזהה את שורש העניין וינסה לפתור אותו. כי התקפי חרדה עלולים לנבוע מחוויות שליליות או טראומות. במידה ונטפל בהם נוכל לפתור את הגורם ואת הסיבה, וכך לאפשר למטופל להשתחרר מההתקפים שהוא חווה ולחזור לחיים שלווים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה צריך לבדוק לפני שרוכשים קורקינט לילד?
כבר לא מעט זמן אתם חושבים על רכישת קורקינט חדש? רוצים לעשות כל מה שאתם יכולים כדי לשמח את הילד אך גם...
קרא עוד »
מרץ 29, 2022
מגשי אירוח – הקפדה על התו הסגול
חיינו השתנו לבלי היכר בשנה האחרונה. אם בעבר רכישת מגשי אירוח לאירועים לא לוותה בכל חשש כיום אנו...
קרא עוד »
מרץ 11, 2021
מה היתרונות באכילת תפריט טבעוני?
יותר ויותר ישראלים עוברים בשנים האחרונות לצריכת תזונה טבעונית. האם יש בכך יתרונות? במאמר זה אנחנו...
קרא עוד »
ספט 05, 2019