פיזיותרפיה לגב, תרגילים לשיקום מהיר

פיזיותרפיה לגב יכולה לעזור להקל על הכאב ולהפחית נוקשות בגב התחתון. חשוב לטפל בגב למשך זמן ממושך, שכן יכול לקחת עד שישה שבועות עד שתתחיל להרגיש טוב יותר. כאבי גב הם סוג הכאב הנפוץ ביותר שחווים מבוגרים במדינות מפותחות. כ-80% מהמבוגרים יחוו כאבי גב בשלב מסוים במהלך חייהם. 

כיצד לטפל בכאבי גב?

פיזיותרפיה לגב היא טיפול נפוץ לאנשים עם כאבי גב תחתון. זהו טיפול לא ניתוחי שמטרתו לעזור לעמוד השדרה להחזיר את היישור והתפקוד הטבעיים שלו. פיזיותרפיה הוכחה כיעילה בהקלה על כאבים ובשיפור התפקוד של חולים שעברו פציעה או מצב מתיש כמו דלקת פרקים, היצרות בעמוד השדרה או סיאטיקה. פיזיותרפיה כוללת מניפולציה ידנית של שרירים, מפרקים, גידים ורצועות כדי להחזיר את התנועה ולהקל על התסמינים. הפיזיותרפיסט יעריך את סוג הכאב, כל פציעות ומיקומן על מנת לקבוע את תכנית הטיפול הטובה ביותר. טיפול מתאים לכאבי גב תחתון יכול לכלול טיפול ידני (הפעלת לחץ באמצעות הידיים), עיסוי, פעילות גופנית או סריקת עצמות. פיזיותרפיה היא בדרך כלל קצרת מועד (2-3 חודשים), אך עשויה להתארך במידת הצורך. קבלו מידע באתר טיפול נבון מכון פיזיותרפיה.

כיצד נגרמים כאבי גב?

פיזיותרפיה לגב היא פציעה שכיחה הנגרמת על ידי עמוד השדרה. זה יכול להיות תוצאה של תאונת דרכים או נפילה, אבל זה יכול להיות גם פציעה הנובעת מהגזמה בשגרת האימון שלך. הגב שלך עלול להיפצע לא מתקרית אחת אלא מבעיות קטנות רבות, כגון פציעות מיקרו חוזרות ונשנות. במקרה זה, זה ידרוש פיזיותרפיסט שיעזור לך. מרפק טניס היא בעיה שכיחה המופיעה בדרך כלל באמה. ייתכן שאתה עושה יותר מדי תנועות חוזרות ונשנות ודוחף את הזרוע שלך דרך טווח התנועה המלא שלה. זה יכול להוביל לדלקת של הגידים במפרק המרפק שגורמת לכאב ונוקשות בזרוע או ביד. האזור גם הופך רגיש יותר לשינויי טמפרטורה, כך שטיפול בקור יעזור להקל על התסמינים עבורך. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נפגעת ברחוב? איך עורך דין נזקי גוף יוכל לסייע?
ביוצאנו מהבית, מהעבודה, מסידורים בבנק או מכל מקום אחר, אנו מייחלים לכך שנגיע בשלום וללא פגע למחוז...
קרא עוד »
מרץ 30, 2021
הסרת שיער לצמיתות – יש דבר כזה?
שיער גוף הוא עניין תרבותי ובהרבה מקומות מקובל לא לשנות את סדרי הטבע, עם זאת במקומות רבים אחרים הגוף...
קרא עוד »
יונ 01, 2021
התירוצים בהם כולם משתמשים במקום להתאמן
"אני מאוד רוצה להתאמן, אבל אין לי זמן" או "הילדים לא משחררים אותי, וקשה לי לצאת לאימון", הם תירוצים...
קרא עוד »
מרץ 07, 2019