תזונה קיטוגנית – בעד ונגד

תזונה קיטוגנית

שיטות תזונה צצות להן ומפתיעות אותנו חדשים לבקרים. במציאות החיים בה אנשים רבים מחפשים פתרונות תזונתיים, ורוצים למצוא את נוסחת הפלא בה הם יצליחו להשיל ממשקלם בקלות, ובד בבד ירגישו נהדר ולא יתמודדו עם תחושות רעב – יש מקום לדיאטות ולשיטות שונות. אחת השיטות שזוכות כיום לעדנה הינה תזונה קיטוגנית או כפי שהיא נקראת גם דיאטת קיטו. תזונה זו הינה תזונה שמבוססת על ריבוי של שומנים וחלבונים, ולצד זאת הפחתה בצריכה של פחמימות וסוכרים.

בעד התזונה הקיטוגנית

הנוקטים בעמדה חיובית לתזונה הקיטוגנית יסבירו כי הצריכה המוגברת של השומן והחלבון מביאה לתחושת שובע למשך זמן רב יותר. מה שמביא לכך שהאדם לא יחפש אחר אוכל ונשנושים בין הארוחות. התוצאה היא – ירידה במשקל. כמו כן יש לציין כי התזונה הקיטוגנית מספקת לגופנו את כל מה שאנחנו צריכים, כך שהתהליכים כולם יתרחשו בצורה יעילה וטובה יותר. התוצאה היא תחושת רעננות ושובע בלי רעב מנקר שמוביל אותנו לחפש במקרר…

נגד התזונה הקיטוגנית

כמובן שיש גם מי שנוקט בעמדת נגד. אין זה אומר שהתזונה אינה נכונה, זה כן אומר שהיא לא תמיד מתאימה ובוודאי שלא לכל אחד. העובדה שהתפריט הקיטוגני מייתר כמעט לגמרי את צריכת הפחמימות עשויה לגרום לתופעות בלתי רצויות. כי מציאות בה אדם לא מקבל את כמות הפחמימות המתאימה לו, עשויה להוביל גם לנזקים.

להתאים את התפריט וליישם אותו נכון

מה שחשוב תמיד זה להתאים בצורה נכונה את התפריט. הווי אומר שהאדם הניזון יקבל בצורה מאוזנת ומבוקרת כל מה שהוא צריך לקבל. מעבר לכך – הוא יקבל משוב על היישום שלו ויעקוב בעזרת בדיקות דם שגרתיות אחרי מצבו הבריאותי. כך אפשר להיות בטוחים כי התזונה הקיטוגנית מתאימה לנו, והיא מיטיבה איתנו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צימר או דירת נופש?
המאמר הבא יעשה לכם סדר בין מבחר אפשרויות נופש לציבור החרדי, המטייל והנופש החרדי מוגבל בבחירת מקומות...
קרא עוד »
פבר 23, 2022
גם להיות בריא וגם לחסוך אייהרב
הרי סביר להניח שאתם מודעים לעובדה כי ויטמינים, מוצרי יופי וקוסמטיקה, יקרים מאוד בארץ. לכן כה הרבה...
קרא עוד »
אוק 09, 2021
10 דברים שלא ידעתם על תזונה קטוגנית
תזונה קטוגנית היא תזונה מבוססת תפריט שהוא מאוד דל בפחמימות (דיאטה ללא פחמימות) – והיתרון שבה הוא...
קרא עוד »
אוג 06, 2021