סקס אחרי הריון – כל מה שרציתן לדעת

סקס אחרי הריון

אחת השאלות הראשונות שבני זוג שואלים, אחרי שתהליך הריון מגיע לסיומו, בשעה טובה, בלידה, תינוק או תינוקת נולדים, היא האם אפשר לקיים יחסי מין ומתי. כפי שאפשר להניח, בין חיתולים ללילות בלי שינה, בין הנקה לבין דברים אחרים שצריך לעשות עבור התינוק, בני הזוג רוצים גם ליהנות מרגע אינטימי ביחד, ואחת האופציות המקובלות לשם כך, זה כמובן קיום יחסי מין.

מעבר לעניין הפיזי, ההורמונאלי, אליו נגיע בהמשך, יש גם את העניין הנפשי. הרבה פעמים נשים אחרי הריון, מרגישות ירידה חדה במצב הרוח שלהן, בין היתר בגלל עייפות, שינויים במבנה הגוף ובמשקל, מה שכמובן מוביל הרבה פעמים גם למצב בו הן מרגישות פחות נחשקות. מנגד, הגבר מרגיש פחות רצוי, בגלל שעכשיו יש תינוק או תינוקת בבית, שתוספים את כל תשומת לב.

לכן זה לא מפתיע שבני הזוג רוצים להחזיר את התשוקה למערכת היחסים ביניהם ולקיים יחסי מין. השאלה, האם זה אפשרי?

קיום יחסי מין אחרי הריון – מה מותר ומה אסור?

ובכן, דבר ראשון שחשוב לדעת הוא, סקס לאחר לידה זה דבר שמותר, כעבור זמן מה, אך חשוב לזכור שלא מדובר ביחסים שיהיו דומים למה שהם ביצעו לפני ההריון. כלומר, עליהם לצפות להבדלים ולהיות סבלניים אחד עם השני.

דבר שני, כאמור, צריך לחכות מספר שבועות, רצוי מאוד להתייעץ עם רופא לפני שעושים את זה, ורצוי להתחיל קודם עם יחסי מין ללא חדירה. רק כעבור זמן, כשמרגישים נוח, פיזית ונפשית לבצע את האקט באופן מלא.

חשוב להדגיש עוד נקודה, מוטב גם לא לעשות דברים יוצאי דופן, כמו למשל מין אוראלי, שכן ייתכן ועדיין האישה תתמודד עם דלקות או דברים אחרים, או להיפך, לגבר יהיו דלקות שישפיעו על האישה.

דבר שלישי, צריך ליהנות מהתהליך, לכן מומלץ לנסות ולהרגיע חששות, לתת לעצמכם זמן ביחד, ואחרי זה לחזור ולטפל בתינוק או בתינוקת. לשם כך, אפשר אפילו לקחת לילה בבית מלון או להשאיר את הילד אצל הסבתות וליהנות מערב אינטימי לבד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לגבי אביזרי עישון
תחום העישון התפתח בצורה משמעותית, כאשר אביזרים מעצימים את החוויה בדרכים שונות. בתור אנין או טירון,...
קרא עוד »
דצמ 12, 2023
איך מחזירים את יראת השמיים אחרי שכבתה? 3 טיפים
יראת שמים היא אוצר אישי של כל אדם ואדם. את יראת השמים אנחנו מחפשים לחזק ולהעצים, להפיח בה עוד ועוד...
קרא עוד »
יונ 21, 2020
איך בוחרים מזרן?
מתלבטים לגבי בחירה של מזרן לחדר השינה? ובכן, להלן ספר טיפים אשר יאפשרו לכם להגיע לבחירה הטובה ביותר...
קרא עוד »
אוק 04, 2019