תופעות בריאותיות קטנות שמשבשות את איכות החיים: איך מתמודדים איתן?

איך להיפטר מליחה

יש לא מעט תופעות רפואיות קטנות, כמו ליחה או כאב לאחר ריצה, שעשויות להשפיע על אורח החיים. איך תתמודדו איתן? ריכזנו כמה המלצות חשובות:

ליחה

אם אתם סובלים מהתופעה, וודאי ניסיתם לברר לא פעם ולא פעמיים, איך להיפטר מליחה, ופה נעצור לציין שיש לא מעט פתרונות טבעיים שעשויים להוות פתרונות משלימים לטיפול בבעיה, בין היתר באמצעות הרגלי תזונה נכונים ותרופות סבתא מגוונות, שכוללות שמן אקליפטוס, שמן עץ התה וכו'.

ציפורניים שבירות

ציפורניים שבירות מאפיינות לא מעט אנשים, וזו בהחלט בעיה שמצד אחד מאוד פשוטה, ומצד שני עשויה לשבש את אורח החיים. ציפורניים שבירות עלולות להצביע על מחלה מסוימת, לכן לפני שפונים לרפואה האלטרנטיבית, כדאי לבצע בדיקות דם ולברר שלא מדובר במחלה מסוימת, אלא בעיה אסתטית בלבד. אם מדובר במחלה – יש לפנות לרופא המשפחה על מנת לקבל טיפול. במקרה של בעיה אסתטית תוכלו להשתמש בתוספי תזונה ייעודיים או קרמים לחיזוק הציפורניים, וכמובן גם לשנות את הרגלי התזונה שלכם בהתאם.

הרפס בשפתיים

הרפס בשפתיים זו תופעה לא נעימה כלל, והיא מתבטאת בשלפוחית אחת או יותר על גבי השפתיים, מה שעשוי להיות כואב ומציק. לרוב, ההרפס עובר מעצמו לאחר מספר ימים, אך ניתן לטפל בבעיה באמצעות משחות ייעודיות שנמכרות בבתי הטבע וברשתות הפארם. בכל מקרה, הימנעו מחשיפה לשמש, ואל תפוצצו את השלפוחית.

נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה הן בקרב נשים והן בקרב גברים, כשהטיפול בתופעה עשוי להשתנות מאחד לאחד. תחילה יש לברר ממה נגמרת נשירת השיער, ואם היא נובעת ממחלה או בעיה פיזית מסוימת. כמו כן, יש לא מעט פתרונות טבעיים שעשויים להקל על הנשירה, כמו שמנים טבעיים (למשל שמן קיק או שמן שקדים) ושינוי תזונתי משמעותי. כיום ניתן לרכוש כמו תכשירי שיער שעשויים לסייע. כך או כך, מוטב לפנות לרופא אם מדובר בנשירה אינטנסיבית ולא שגרתית.

כאב בטן צידי לאחר ריצה או פעילות ספורטיבית

נכון, זה קורה ללא מעט אנשים, וזו תופעה די נפוצה. אם חוויתם את אותו כאב, חשוב לעצור ולנוח על מנת להרגיע את האזור ולהפחית את העומס על השרירים. כמו כן, ניתן לבצע מתיחות שעשויות לסייע להקל על הכאב.

 

רק בריאות!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים רופא ליישור שיניים
כשאנחנו פונים לרופא שיניים, בדרך כלל, מדובר על טיפולים סטנדרטיים, סתימות, שורש וכדומה. מדובר על...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020
איך לבחור ביגוד גלישה
ביגוד גלישה הוא ביגוד ספציפי המתאים לגולשים בים, ויש לבצע את הגלישה רק בביגוד גלישה מתאים. חליפת...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
באלאנס בורד – הדרך ללמוד איך לייצר שיווי משקל
אחד השלבים החשובים ביותר בהתפתחות ילדים מבחינה פיזיולוגית, מבחינת תנועה וגמישות, ובכלל תהליך חשוב...
קרא עוד »
ספט 23, 2021