תופעות בריאותיות קטנות שמשבשות את איכות החיים: איך מתמודדים איתן?

יש לא מעט תופעות רפואיות קטנות, כמו ליחה או כאב לאחר ריצה, שעשויות להשפיע על אורח החיים. איך תתמודדו איתן? ריכזנו כמה המלצות חשובות:

ליחה

אם אתם סובלים מהתופעה, וודאי ניסיתם לברר לא פעם ולא פעמיים, איך להיפטר מליחה, ופה נעצור לציין שיש לא מעט פתרונות טבעיים שעשויים להוות פתרונות משלימים לטיפול בבעיה, בין היתר באמצעות הרגלי תזונה נכונים ותרופות סבתא מגוונות, שכוללות שמן אקליפטוס, שמן עץ התה וכו'.

ציפורניים שבירות

ציפורניים שבירות מאפיינות לא מעט אנשים, וזו בהחלט בעיה שמצד אחד מאוד פשוטה, ומצד שני עשויה לשבש את אורח החיים. ציפורניים שבירות עלולות להצביע על מחלה מסוימת, לכן לפני שפונים לרפואה האלטרנטיבית, כדאי לבצע בדיקות דם ולברר שלא מדובר במחלה מסוימת, אלא בעיה אסתטית בלבד. אם מדובר במחלה – יש לפנות לרופא המשפחה על מנת לקבל טיפול. במקרה של בעיה אסתטית תוכלו להשתמש בתוספי תזונה ייעודיים או קרמים לחיזוק הציפורניים, וכמובן גם לשנות את הרגלי התזונה שלכם בהתאם.

הרפס בשפתיים

הרפס בשפתיים זו תופעה לא נעימה כלל, והיא מתבטאת בשלפוחית אחת או יותר על גבי השפתיים, מה שעשוי להיות כואב ומציק. לרוב, ההרפס עובר מעצמו לאחר מספר ימים, אך ניתן לטפל בבעיה באמצעות משחות ייעודיות שנמכרות בבתי הטבע וברשתות הפארם. בכל מקרה, הימנעו מחשיפה לשמש, ואל תפוצצו את השלפוחית.

נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה הן בקרב נשים והן בקרב גברים, כשהטיפול בתופעה עשוי להשתנות מאחד לאחד. תחילה יש לברר ממה נגמרת נשירת השיער, ואם היא נובעת ממחלה או בעיה פיזית מסוימת. כמו כן, יש לא מעט פתרונות טבעיים שעשויים להקל על הנשירה, כמו שמנים טבעיים (למשל שמן קיק או שמן שקדים) ושינוי תזונתי משמעותי. כיום ניתן לרכוש כמו תכשירי שיער שעשויים לסייע. כך או כך, מוטב לפנות לרופא אם מדובר בנשירה אינטנסיבית ולא שגרתית.

כאב בטן צידי לאחר ריצה או פעילות ספורטיבית

נכון, זה קורה ללא מעט אנשים, וזו תופעה די נפוצה. אם חוויתם את אותו כאב, חשוב לעצור ולנוח על מנת להרגיע את האזור ולהפחית את העומס על השרירים. כמו כן, ניתן לבצע מתיחות שעשויות לסייע להקל על הכאב.

 

רק בריאות!

עצות נוספות מבית מרטה

בדיקות קרדיולוגיות

בדיקות קרדיולוגיות

קרדיולוגיה היא המחקר והטיפול בהפרעות בלב וכלי הדם. אדם הסובל ממחלת לב וכלי דם, יכול לפנות לקרדיולוג, איתו יוכל להיוועץ באשר לטיפול המתאים לו. אז

קרא עוד»
השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה נדרשות עבור מי שיש לו מחסור בשיער. ישנם כמה סוגי מחסור ולא כל אחד מהם מתאים להשתלת שיער. החדשות הטובות הן שמי

קרא עוד»

קרע במיניסקוס – מה עושים?

תופעה של קרע במיניסקוס אצל ספורטאים ואנשים מבוגרים נחשבת לנפוצה, וחומרת הפציעה לרוב תהיה  תלויה בנזק שנגרם כתוצאה מהקריעה. מצב כזה עלול להוביל לעומסים כבדים

קרא עוד»