איך דימוי גוף והפרעות אכילה קשורים זה לזה?

דימוי גוף והפרעות אכילה

מצוקת דימוי גוף, נתפסת לרוב כסימפטום להפרעת אכילה. עם זאת, לא לכל אדם עם הפרעת אכילה יש דימוי גוף בעייתי ואנשים רבים שאינם סובלים מהפרעות אכילה, הם בעלי דימוי גוף ירוד. אז איך נוכל להבין את הקשר בין דימוי הגוף להפרעות אכילה?

איך דימוי גוף והפרעות אכילה קשורים זה לזה? 

דימוי גוף הוא הדימוי הסובייקטיבי שיש לאנשים מגופם, הנבדל מאיך שגופם מופיע ונראה בפועל. דימוי גוף הוא מבנה מורכב והוא מורכב מאמונות, מחשבות, תפיסות, רגשות והתנהגויות. 

הדרך בה אנו רואים את עצמנו ואת גופנו משפיעה על בריאותנו, על בריאותנו הנפשית ועל מערכות היחסים שלנו. דימוי גוף בריא כולל תפיסה אובייקטיבית של מראה האדם ויכולת להפריד בין הערך כאדם לבין המראה.

דימוי גוף שלילי 

דימוי גוף שלילי מאופיין לרוב בחוסר שביעות רצון ממראה החיצוני ועיסוק בהתנהגויות כמו דיאטה, בדיקה או הימנעות, בניסיון להקל על חוסר שביעות הרצון. דימוי גוף שלילי מופיע לעתים קרובות במהלך הילדות.

מחקרים מראים שכ- 50 אחוז מהילדות בגיל ההתבגרות ו 30 אחוז מהבנים בגיל ההתבגרות לא אוהבים את גופן וכי ל- 60 אחוז מהנשים הבוגרות ו 40 אחוז מהגברים הבוגרים יש דימוי גוף שלילי. ישנם דרכי טיפול במניעים אלו ועליהם נכתוב במאמרים הבאים.

בעיות דימוי גוף בהפרעות אכילה 

הקשר בין דימוי גוף והפרעות אכילההפרעות אכילה הן מחלות נפש מורכבות הנגרמות על ידי גורמים גנטיים כמו גם סביבתיים – דימוי גוף שלילי הוא רק תורם פוטנציאלי אחד. עם זאת, דימוי גוף שלילי בולט בהפרעות אכילה מכיוון שאנשים רבים עם הפרעות אכילה נותנים ערך גבוה לצורת גופם ולמשקלם בעת קביעת הערך העצמי שלהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת לפני השתלת שיער?
במאה ה-21 יש לנו הרבה יותר אפשרויות מבעבר בכמעט כל תחומי החיים. גם מי שרוצה לשנות את המראה החיצוני יכול...
קרא עוד »
אוק 13, 2020
הפחתת התלות במשאפים – בדרך טבעית
אנשים רבים סובלים ממחלת האסתמה, אשר נחשבת למחלה כרונית שיכולה להופיע בכל שלבי החיים. ישנם אנשים...
קרא עוד »
פבר 01, 2020
טיפול פנים טבעי – איך הוא מתבצע
אחד הטיפולים הכי נפוצים בתחום הקוסמטיקה והאסתטיקה, הוא טיפול פנים טבעי. כמעט כל אישה עוברת טיפול כזה,...
קרא עוד »
מאי 27, 2020