איך דימוי גוף והפרעות אכילה קשורים זה לזה?

מצוקת דימוי גוף, נתפסת לרוב כסימפטום להפרעת אכילה. עם זאת, לא לכל אדם עם הפרעת אכילה יש דימוי גוף בעייתי ואנשים רבים שאינם סובלים מהפרעות אכילה, הם בעלי דימוי גוף ירוד. אז איך נוכל להבין את הקשר בין דימוי הגוף להפרעות אכילה?

איך דימוי גוף והפרעות אכילה קשורים זה לזה? 

דימוי גוף הוא הדימוי הסובייקטיבי שיש לאנשים מגופם, הנבדל מאיך שגופם מופיע ונראה בפועל. דימוי גוף הוא מבנה מורכב והוא מורכב מאמונות, מחשבות, תפיסות, רגשות והתנהגויות. 

הדרך בה אנו רואים את עצמנו ואת גופנו משפיעה על בריאותנו, על בריאותנו הנפשית ועל מערכות היחסים שלנו. דימוי גוף בריא כולל תפיסה אובייקטיבית של מראה האדם ויכולת להפריד בין הערך כאדם לבין המראה.

דימוי גוף שלילי 

דימוי גוף שלילי מאופיין לרוב בחוסר שביעות רצון ממראה החיצוני ועיסוק בהתנהגויות כמו דיאטה, בדיקה או הימנעות, בניסיון להקל על חוסר שביעות הרצון. דימוי גוף שלילי מופיע לעתים קרובות במהלך הילדות.

מחקרים מראים שכ- 50 אחוז מהילדות בגיל ההתבגרות ו 30 אחוז מהבנים בגיל ההתבגרות לא אוהבים את גופן וכי ל- 60 אחוז מהנשים הבוגרות ו 40 אחוז מהגברים הבוגרים יש דימוי גוף שלילי. ישנם דרכי טיפול במניעים אלו ועליהם נכתוב במאמרים הבאים.

בעיות דימוי גוף בהפרעות אכילה 

הקשר בין דימוי גוף והפרעות אכילההפרעות אכילה הן מחלות נפש מורכבות הנגרמות על ידי גורמים גנטיים כמו גם סביבתיים – דימוי גוף שלילי הוא רק תורם פוטנציאלי אחד. עם זאת, דימוי גוף שלילי בולט בהפרעות אכילה מכיוון שאנשים רבים עם הפרעות אכילה נותנים ערך גבוה לצורת גופם ולמשקלם בעת קביעת הערך העצמי שלהם.

עצות נוספות מבית מרטה

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»

מזרוני קיסריה

יש צורך במזרן איכותי שיכול לשמש את כל הגילאים והגדלים. הסוג הנפוץ ביותר של מזרנים עשויים מקצף ומלאים באוויר. הם מתאימים לאנשים שישנים על הצד,

קרא עוד»