איך ניתן להמנע מהרטבת לילה – ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

להמנע מהרטבת לילה

הרטבת לילה היא תופעה מתסכלת ומאוד לא נעימה. כל מי שמכיר את התופעה מקרוב מבין ויודע עד כמה קשה היא ההתמודדות של הילד או אפילו של הנער המתבגר הסובל מהבעיה מסביר לנו ד"ר קובי שגיא. אם בעבר היו כאלה שסברו כי הרטבת לילה נובעת מבעיות רגשיות או מרצון למשוך תשומת, הרי שהיוום כבר יודעים כי הרטבת לילה היא תופעה פיזית אשר נובעת על פי רוב מדפוסי שינה עמוקים. הם אלו שמשפיעים על כך כי הילד אינו שולט על עצמו והוא מרטיב גם בלי שהוא ירצה בכך.

איך מונעים את הרטבות הלילה?

אז האמת היא שבתחילת הדרך עדיין לא צריך לעשות דבר. אפשר בהחלט להמתין ולתת לזמן לעשות את שלו ממליץ ד"ר קובי שגיא. עד שיחלוף מעט זמן, שנה או שנתיים, ישנו סיכוי סביר כי הילד ייגמל מעצמו.

זה יקרה עד גיל ארבע או חמש והילד ימשיך להיות יבש. אך בכל זאת יש ילדים שלא נגמלים מהרטבת הלילה. הם ממשיכים להרטיב גם לאחר גיל חמש ומגיע גם גיל שש, הילד עולה לכתה א' ועדיין ההתמודדות ממשיכה אתו יחד. למשעה היא כלל לא מראה סימני נסיגה והילד ממשיך להרטיב גם הלאה. אנחנו מוצאים כי יש מתבגרים ואפילו מבוגרים אשר אלו ממשיכים להרטיב בלי שימצאו לכך כלך פתרון או מענה.

יש תרופות להרטבת לילה

חשוב לדעת כי ישנה אפשרות להיעזר באמצעות טיפול תרופתי אשר הוא יינתן לפני השינה. מדובר בתרופות ממשפחת מינירין אשר הוא מסייע מאוד במניעת הרטבה. התרופה היא תרופה מקומית והיא משפיעה על הילד באופן מקומי. כלומר בערב שהילד לוקח את התרופה הוא יקום יבש באותו לילה. ברור כי יש לדייק במינון של התרופה על מנת שהיא תהיה יעילה.

אך למרות האפשרות התרופתית מבקשים רבים למצוא פתרון טבעי יותר. את זה מציעים ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא.

פעמונית שמעירה את הילד מיד כאשר הוא מתחיל להרטיב כאשר באופן כזה נוצר אצל הילד דפוס של התעוררות כאשר הוא צריך לקום לשירותים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה שרוב האנשים לא יודעים על אופניים חשמליים
הממדים הבלתי נראים של אופניים חשמליים אופניים חשמליים משנים במהירות את נוף הניידות העירונית,...
קרא עוד »
אוג 31, 2023
יועץ בטיחות
על יועץ בטיחות להיות בקיא בנושאי בטיחות במגוון רחב של סביבות עבודה. האחריות העיקרית של היועץ היא...
קרא עוד »
אפר 30, 2020
רשלנות רפואית בניתוח קיסרי – מה חשוב לדעת? 
ניתוח קיסרי הוא אמנם הליך רפואי מקובל ונפוץ, אך גם מורכב מאוד ואף לעיתים מסוכן. בגלל הסיכוי הגבוה...
קרא עוד »
מאי 26, 2021