התירוצים בהם כולם משתמשים במקום להתאמן

אימון קל

"אני מאוד רוצה להתאמן, אבל אין לי זמן" או "הילדים לא משחררים אותי, וקשה לי לצאת לאימון", הם תירוצים שנשמעים פעם אחר פעם. פעילות גופנית היא חיונית, חשובה ובריאה והיא מעניקה לגוף כל כך הרבה יתרונות. במאמר הבא, נסקור את סוגי התירוצים השונים, ונעניק לכם פתרונות הולמים.

תירוצים כמו חול?

זה לא קל להתמיד בשגרת כושר גופני, לכן רבים מנסים לשכנע את הסביבה (ואת עצמם), שאין להם את היכולת או האמצעים לעסוק בספורט ולהתאמן. האמת, שלא משנה מהו התירוץ – תמיד ניתן להתאמן ולמצוא זמן לפעילות גופנית. אם גם אתם נוהגים להשתמש בתירוצים שונים, וודאי תשמחו לשמוע שיש לא מעט דרכים לבצע כושר קל בקלות.

אין לי זמן!

לכולנו יש 24 שעות ביום, וגם האנשים העסוקים ביותר, מצליחים למצוא זמן, ולו במעט, כדי להתאמן. נסו להבין באיזה שלב במהלך היום אתם יכולים לפנות 20 דקות לאימון קצר, גם אם זה אומר שהאימון ייערך במשרד או לאחר שתשכיבו את הילדים לישון. ניתן לבצע אימונים ביתיים בקלות, ולהיעזר במגוון סרטוני וידאו והדרכות הקיימות ברשת.

יש לי ילדים!

כיום יש לא מעט אימונים שניתן לבצע יחד עם הילדים, בין אם תבחרו לגשת לאימוני סטודיו (אימונים שבהם הילדים נמצאים במנשא ולוקחים חלק פעיל באימון), או אפילו להתאמן באופן עצמאי. שלבו את הילדים בפעילות הגופנית, לא רק שזה יאפשר לכם להתאמן, אלא שתוכלו להעניק להם דוגמא אישית, ולהקנות להם את החיבה לספורט.

אין לי מוטיבציה!

נסו לברר מדוע אין לכם מוטיבציה, כך תוכלו למצוא את הפתרון האידיאלי בעבורכם. בדרך כלל הדרך הטובה ביותר להרים את רמת המוטיבציה, היא להציב לעצמכם מטרות קטנות בדרך ליעד הגדול, ולהתאמן בקבוצה או בזוג. אימונים קבוצתיים, או אימון עם חבר קרוב, יכולים להעלות את רמות המוטיבציה באופן משמעותי.

אני מסיים לעבוד מאוחר

מסיימים לעבוד בשעה 20:00? במקום לתפוס אוטובוס הביתה ולבזבז לא מעט זמן על הכביש, הצטיידו בנעלי ספורט וחזרו אל ביתכם ברגל. ומה עוד ניתן לעשות? נסו למצוא הזדמנויות להתאמן במהלך שעות העבודה, כשכדאי לרכשו משקולות יד קטנות, ולבצע תרגילים לחיזוק שרירי הידיים.

יש לי כאבי גב

לא מעט פעמים, אנשים מפסיקים להתאמן או חוששים להתחיל להתאמן בשל כאבי גב. למעשה, ייעוץ מקצועי יסייע לכם למצוא את התרגילים וסוגי האימונים שמתאימים לכם. לכן אם אתם סובלים מכאבי גב, כדאי להתייעץ עם רופא ומאמן מקצועי, שכן הם יוכלו לאתר בעבורכם תרגילים ואימונים רלוונטיים. מעבר לזה, יש לא מעט תרגילים שיכולים לסייע ולהקל על כאבים, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון.

 

אז מה התירוץ שלכם? האמת, שאפשר למצוא פתרון לכל בעיה. אימוני כושר הם אלמנט חשוב בחיינו, הם תורמים לשמירה על משקל תקין ומסייעים רבות לבריאות. אל תשתמשו בתירוצים – התאמנו באמצעים העומדים לרשותכם. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קליניקה להשכרה – מתחם רופאים מתקדם
אתם רופאים או מטפלים ותהיו מעוניינים להתחיל לקבל קליינטים באופן אישי וזאת ללא צורך בהשקעה מאוד...
קרא עוד »
יונ 21, 2021
4 יתרונות פחות ידועים של טיפולים נטורופתיים
בתחום הבריאות, טיפולים נטורופתיים בולטים לרוב כגישה הוליסטית לרווחה. בעוד שרבים מכירים את היסודות של...
קרא עוד »
נוב 07, 2023
ניתוחים פלסטיים – תרגישו שלמים עם עצמכם
אנשים רבים נוטים לסבול מביטחון עצמי ירוד רק בשל אי אסתטיות שמאפיינת אזור כזה או אחר בגופם. למרבה המזל,...
קרא עוד »
אוק 02, 2021