5 צעצועים שמפתחים חשיבה יצירתית

כל הורה מעוניין כי הילד שלו יהיה עם כמה שיותר חשיבה יצירתית, בייחוד בעולם שבו ישנה ההבנה כי יצירתיות ברמה גבוהה היא הכלי הכי חשוב אשר בסיועו ילדים יכולים לפתור כל מיני סוגים של בעיות, עם ההבנה כי יש כמה דרכים וכמה פתרונות לכל אתגר שמולו הם ניצבים. הנה כמה צעצועים לילדים שאיתם ניתן לפתח חשיבה כזו אצל ילדים.

כל הסוגים של הפאזלים

אין כמו פאזלים. עם פאזל ילדים מבינים איזה חלק מתאים לחלק אחר, ואיתו הם יוצרים אט אט תמונה שלמה, רצוי של משהו שהם אוהבים. פאזלים מגיעים עם כל מיני סוגים של תמונות ובכל מיני גדלים עם מספר משתנה של חלקים, כך שפאזל יכול להתאים לילד בן שלוש ואף להורים עם האתגר של אלף חלקים.

לוח ציור ומחיקה

אחד מן המשחקים היותר וותיקים שקיימים עבור ילדים צעירים, ועדיין זה שנמכר בצורה רבה וקיים בכל הבתים שבהם יש ילדים צעירים. לוח כזה הוא המקום של הילד לבטא את עצמו בלי חוקים, כשאר הוא יכול ללמוד לצייר וללמוד ליצור מילים ומספרים עם מחיקה מהירה ללא בזבוז של דפים.

ערכת יצירה

יש סוגים רבים של ערכות יצירה שאיתן יכולים הילדים לבחור ערכה של יצירת רקמה או ערכה של יצירת תכשיטים. דבר זה מפתח יכולות רבות החל מסבלנות ועד למוטוריקה עדינה כשאר בסוף תהליך הילדים רוכשים הבנה לגבי חומר ויצירות שממנו ניתן להפיק לפי הוראות ובאופן עצמאי.

מונופול קלאסי ומונופול מחודש

אין כמו משחק מונופול. זה משחק שבו ילדים לומדים חשיבה אסטרטגית וכלכלית, כי המשחק לא רק מבוסס על המספר שיוצא עם זריקת הקובייה, אלא מפתח יכולת חשיבה יצירתית שאיתה בונים אימפריה, גם היא דמיונית (ראו משחקים נוספים בקטגורייה זו). נכון להיום יש כמה סוגים של מונופול כדי שהילדים יוכלו להתחבר אל המשחק באופן יותר מהיר. כולל מונופול פורטנייט שאולי ינתק ילדים מהקונסולה לכמה רגעים.

סודוקו לצעירים

אם ההורים יכולים לשחק משחק סודוקו ולפתח את החשיבה שלהם, גם הילדים יכולים לעשות זאת בסיוע של משחקי סודוקו אשר מותאמים באופן ספציפי אל הגילאים של ילדים. נכון להיום יש מבחר של משחקי סודו שלא מלמדים אך ורק עבודה על מספרים, וכך ניתן בכל פעם לחדש עם משחק אחר ממה שהילדים בבסיסו של דבר כבר מכירים.

עצות נוספות מבית מרטה

איך נפטרים מתולעי עץ?

איך נפטרים מתולעי עץ?

פעמים רבות אנשים חושבים כי הם החכמים ביותר בעולם והם חושבים כי יש להם כלים טכנולוגיים מאוד מתקדמים אשר אף אחד לא יודע עליהם כלום,

קרא עוד»
הקשר בין קנאביס למיגרנות

הקשר בין קנאביס למיגרנות

יש אנשים רבים אשר חולמים להמציא מכונה אשר תקרא מחשבות, או להמציא תוכנה אשר תאפשר לנו לשים סרטים מזויפים בטלוויזיה או לשים קולות מזויפים של

קרא עוד»