החתולה סובלת מצואה רכה? מה האוכל המומלץ?

החתול שלנו הוא חיית מחמד אינטליגנטית ומעניינת. החתול חברותי, אוהב לשחק, ונעים למגע וליטוף. כל מי שיש לו חתול בבית או בחצר, רוצה לשמור עליו בריא וחיוני. בכך, בעלי החתולים באשר הם, דואגים לעיקור או סירוס, לביקור אצל הווטרינר בזמן אימוץ חתול חדש, או בעת מציאת גור חתולים בחצר. עוד יש לדאוג לטיפולים רפואיים בעת הצורך, ולאוכל טוב ומזין כמו ריגל מזון לחתולים.

אבל מה עושים כאשר החתול משלשל?

במקרים כאלה, בהם בעל החיים סובל משלשולים או מצואה רכה מידי, צריך לתת תשומת לב למצבו הבריאותי של החתול. שכן צואה רכה מידי: יכולה להעיד על היווצרות של וירוס מעיים, טפילים או אפילו תולעים. במקרה כזה, יש להגיע אל הווטרינר לאבחון ולקבלת טיפים טובים לתזונה נכונה, כמו גם החלפת את מזון החתולים הנוכחי.

מה האוכל המומלץ לחתול משלשל?

כיום, יש מגוון סוגי מזון לבעלי חיים, בעוד שכדי לבחור את הסוג הנכון ביותר: יש לבחור מזון שהחתול לא אלרגי איליו, וכזה שמיועד לטיפול נגד שלשולים ותולעים. חשוב לבדוק אצל הווטרינר כי החתול אינו אלרגי לאוכל הנוכחי, ולהתייעץ עמו לגבל סוג מזון מתאים.

מלבד זאת, יש לבחון עוד כבר באימות החתול או בעת גידול גור או חתול בוגר, איזה מזון נחשב איכותי יותר, בעוד שמומלץ לבחור מזון בו 40 אחוזי חלבון מן החי. עוד יש לבחור מזון שמכיל חומצות שומן, ולוותר על מזון שכולל אחוזים גבוהים של דגנים או פחמימות.

בזמן בחירת האוכל לחתול, שימו לב כי מדובר במזון מיובא, מיוצר מבשר ללא עצמות, וכי הוא עשיר בחלבון אשר מעולה עבור חתולים. בחרו מזון טוב מבוסס על עוף, בשר ארנבת, ברווז ודגים. תערובות של אדוונס מזון לחתולים המכילים דגים כמו פורל או לסלמון עבור חתולים, יהיו מעולות לחתול שיש לו בעיות בעיכול או במעיים.

אל תעלימו עין

לסיכום, כדי לבחון את צואת החתול וגם כדי לשמור על בית נקי, יש להציב בפינה מתאימה: ארגז חול, בו יוכל לעשות החתול את צרכיו. מתוך כך, ניתן לבחון את הצואה. במידה ויש חשד לווירוס, או מחלה – יש לגשת באופן מידי אל הווטרינר.

 

עצות נוספות מבית מרטה

טיפול בנחירות

טיפול בנחירות

לא מעט אנשים נוחרים כשהם ישנים. זה מצב טבעי שנובע ממבנה האף, מהסינוסים שלהם, וכן מבעיות שונות במאפייני הנשימה שלהם. העניין הוא, שהנחירות יכולות להפריע

קרא עוד»
נשירת שיער

נשירת שיער: למה זה קורה לי?

אנשים רבים סובלים מנשירת שיער, כשיש מגוון רחב של סיבות לכך, החל מסיבות תזונתיות, דרך סיבות גנטיות ועד למצבי חרדה או דיכאון. מהן הסיבות הנפוצות

קרא עוד»
גיינרים

גיינרים

הרבה פעמים אנשים שאינם באים מעולם הספורט או מעולם פיתוח הגוף והשרירים, נוטים לחשוב שכל ההתעסקות בתחום מתחילה ונגמרת באימונים ותרגילים פיזיים. זה לא מדויק.

קרא עוד»