נגיף הקורונה: כל המידע שאתם חייבים להכיר

בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על נגיף הקורונה מה זה וכיצד אנחנו צריכים להתנהג בשביל להישמר מפניו. כל מה שאתם צריכים לדעת, במאמר אחד.

מה זה הנגיף, ומאיפה הוא הגיע אלינו

בתחילת 2020 נחשפנו לנגיף וירוס חדש, קורונה. נגיף זה שמקורו בסין ועל פי מה שידוע עד כה, הגיע אל בני אדם דרך עטלפים וחיות אחרות, גבה את חייהם של מאות אנשים (מרביתם בסין ואחרים במדינות האזור) ועוד עשרות אלפי חולים, הוביל למצב בו ארגון הבריאות העולמי הכריז על מצב חירום, אשר מיד השפיע על התנהגויות של מדינות, כלכלות וחברות בינלאומיות.

אנחנו צריכים להרגיע ולומר, שאין צורך להיכנס לפאניקה. אומנם מדובר על וירוס לא פשוט ועדיין לא נמצא לו חיסון (למרות שמן הסתם, חברות מסחריות ומוסדות אקדמאיים התחילו כבר לעבוד על כך), אך ההנחיות כרגע הן מינימאליות. למשל, לא לנסוע לסין ולמדינות האזור אם אין ברירה, במידה ונסעתם לסין וחזרתם בתקופה בה הוירוס התפרץ או הייתם בקשר עם חולה, הרי שעליכם לעדכן בכך את רשויות הבריאות בישראל והן ידאגו לספק לכם טיפול בהתאם. בכל מקרה אסור עליו לשהות במרחב הציבורי ואם הוא שוהה, הרי שעליו לשים מסכה על הפה.  כמו כן, משרד הבריאות הודיע, כל מי שיש לו חום, שיעול או קוצר נשימה, הרי שעליו לפנות מיד לרופא או לחדר מיון וייבדק האם הוא נדבק בוירוס.

מה זה בעצם נגיף קורונה

על פי מה שאנחנו יודעים כעת, מדוע בנגיף שמקורו בבעלי חיים ויכול לגרום למחלות גם בקרב בני אדם. החומרה של הפגיעה כתוצאה מהוירוס, משתנה מאדם לאדם, ומשתנה על פי הנגיפים השונים במשפחה. יש נגיפים שהם קלים ויש נגיפים שנחשבים הרבה יותר קשים.

על פי מה שאנחנו יודעים (לצערנו המידע שמגיע מסין הוא חלקי), כבר בדצמבר 19 החלו להתגלות חולים בעיר וואן ששוכנת במרכז סין, עם זה הנגיף התפשט בקרב האוכלוסייה המקומית. רוב הנדבקים הראשונים קיבלו את הנגיף מחיות ולאחר מכן העבירו אותם לאנשים אחרים, כפי שמעבירים שפעת רגילה.

עצות נוספות מבית מרטה

נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות

נעליים אורטופדיות מיוצרות באופן ייעודי לאנשים בעלי בעיות שונות ברגליהם, הן גברים והן נשים. המטרה היא להעניק להן נעל אשר עוטפת את הרגל ומפחיתה באופן

קרא עוד»
מחשבון נומרולוגיה

מחשבון נומרולוגיה

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעוניינים לקבל ייעוץ נומרולוגי, על מנת לבצע החלטות מהותיות בחיים שלהם. בחלק מהמקרים למשל, מדובר על הצורך לדעת האם

קרא עוד»
בית גידול לכלבים

מה זה בית גידול לכלבים?

כלבי הקינג צ'ארלס הינם כלבים מיוחדים ביותר, גזעיים, מתוקים ועל מנת שיכולו לצאת לחיים שהם מוכנים לגמרי הם זקוקים לבית גידול שייגדל אותם בימים הראשונים.

קרא עוד»