אקופונקטורה – מה זה ומתי נשתמש בשיטה זו

אקופונקטורה

אחת השיטות הנפוצות ביותר בתחום של רפואה אלטרנטיבית, היא ללא ספק דיקור סיני. אנחנו יכולים למצוא לא מעט מטפלים שעוסקים בתחום, קליניקות שמתמחות בכך וכן מטופלים רבים שבוחרים לקבל טיפול תחת שיטה זו. 

דיקור סיני או כפי שנהוג לקרוא לה גם, אקופונקטורה, זו שיטה שמבוססת על החדרת מחטים מאוד עדינות דרך העור בנקודות ספציפיות, על פי מפות ואזורים מוגדרים. הרעיון הוא, שאותן מחטים יכולות לשחרר אנרגיות כלואות, לשחרר לחצים וכך להפחית את תחושת הכאב שאנחנו חשים. 

מטופלים שמבקשים לעבור טיפול בדיקור סיני, מגיעים אל המטפלים עם מגוון רחב של בעיות שונות. מגיעים מטופלים שיש להם כאבי ראש ומיגרנות, כאבי בטן, בעיות במערכת העיכול, לחץ דם גבוה, בעיות בלב ועוד. כמו כן, מגיעים מטופלים שיש להם כאבים פיזיים, למשל, כאבי גב, כאבי רגליים, ברכיים ועוד. מעבר לכך, ישנם לא מעט מטופלים שמגיעים בעקבות מצבים נפשיים שונים, חרדות, דיכאון, לחצים, מתחים ועוד. 

מה הרעיון שעומד מאחורי שיטה זו

אקופונקטורה זו שיטה שמאמינה, כמו שיטות וטיפולים אחרים ברפואה סינית, שיש קשר בין המצב הנפשי למצב הפיזי שלנו. לכן, הטיפול חייב להתבצע בשני המישורים. מדובר בגישה הוליסטית שרואה קשר ישיר בין הדברים, אי אפשר להתנתק ולהתייחס אך ורק להיבט הפיזי. 

באמצעות הדיקור אנחנו יכולים לטפל בשתי הבעיות גם יחד. אנחנו מטפלים פיזית בכאב, אך המחטים, כאמור, נועדו גם לשחרר לחצים, לשחרר אנרגיות כלואות, לאפשר לנו להתמודד עם תחושות פנימיות שונות שאנחנו חווים ועלולים להשפיע על הגוף שלנו, עלולות לגרום לו להתנהג בצורה מסוימת שפוגעת בנו. 

בסיכומו של דבר, מדובר על תהליך שיכול לעזור לנו לאורך זמן ולספק לנו כלים להתמודד עם הבעיה איתה אנחנו מתמודדים. 

קראו גם: דיקור סיני מפת נקודות לאיזון גוף ונפש

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיבוד הורים
יש מצווה בתורה לכבד את ההורים שלנו, שכן כתוב בעשרת הדברות: כבד את אביך ואת אימך. החשיבות הרבה שהתורה...
קרא עוד »
נוב 19, 2020
נגיף הקורונה: כל המידע שאתם חייבים להכיר
בשבועות האחרונים אנחנו שומעים יותר ויותר על נגיף הקורונה מה זה וכיצד אנחנו צריכים להתנהג בשביל...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
האם שימורים ומעדנים בריאים לחתול?
בעלי חתולים רבים כלל לא מודעים לחשיבות של בחירת המזון שהם מעניקים לחתול שלהם. כיום יש לא מעט חתולים...
קרא עוד »
אוג 28, 2020