ציסטוסקופיה

ציסטוסקופיה הינה בדיקה המתבצעת על מנת לאתר מגוון רחב של בעיות ומחלות שונות הקשורות לדרכי השתן. יש לציין, כי במהלך הבדיקה ניתן לא רק לאבחן את הבעיה, אלא גם לטפל בה במידת האפשר. למשל, במקרים של היצרויות בדרכי השתן, ניתן באמצעות הבדיקה גם לאבחן את המצב וגם לנקוט בטכניקות שונות על מנת לתקן את ההיצרות. כמו כן, הבדיקה מאפשרת לאבחן ולטפל באמצעות צריבה של אזור מדמם ואף להוציא אבנים מדרכי השתן. הבדיקה יכולה להתבצע בהרדמה מקומית או בחלק מהמקרים, היא נעשית ללא שום חומר מטשטש. אנשים רבים חוששים מהבדיקה, אך למעשה מדובר על בדיקה חשובה וחיוניות, שיכולה לסייע במגוון רחב של בעיות שונות הקשורות לדרכי השתן. 

> בדקו אורולוגים מומלצים

ציסטוסקופיה והיתרונות הגלומים בה

כאמור, לא מעט אנשים חוששים מהבדיקה, אך למעשה מדובר על בדיקה שאין לה תחליף. מדובר על בדיקה המאפשרת דיוק מקסימלי, ולכן היא מעולה במקרים של חשד להתפתחות מחלת הסרטן בדרכי השתן. חולים אשר מדווחים על הימצאות של דם בשתן למשל, אמורים לעבור את הבדיקה על מנת לוודא כי אין מדובר על גידולים ממאירים או בעיה רצינית. כמו כן, במהלך הבדיקה ניתן לצרוב את האזור המדמם, ובכך להפסיק את הדם בשתן. הבדיקה עצמה מתבצעת באמצעות ציסטוסקופ, שמהווה מכשיר הכולל צינור גמיש ודק המכיל מצלמה המופעלת באמצעות סיב אופטי. הסוג השני של הציסטוסקופ הינו מכשיר קשיח ועבה יותר, בצורת טלסקופ. מכשיר זה מוחדר לתוך צינור השופכה על מנת לאפשר לרופא לחזות בפנים מערכת השתן של המטופל. כדאי לציין כי רק המכשיר הקשיח מאפשר התערבות רפואית, היות והמכשיר הגמיש נועד לאבחון בלבד.

לסיכום, ציסטוסקופיה הינה בדיקה חיונית שיכולה להציל חיים, כאשר מדובר על חשש לגידולים ממאירים או למחלות חמורות של מערכת השתן.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»