כדורי הרזייה

יש סוגים שונים של כדורי הרזייה. יש חומרים שונים שעליהם מבוססים כדורי הרזייה. יש כדורי הרזיה שהם חוקיים במקומות מסוימים בעולם אבל בארץ לא ניתן להשיג אותם. או שלא חוקי למכור אותם. כמו כן יש הרבה כדורי הרזייה, שנמכרים במקומות כמו אמריקה ללא מרשם רופא על ידי הרוקח אבל בארץ דורשים מרשם כדי לקנות אותם  מדוע יש בארץ הוראה על מכירת כדורי דיאטה עם מרשם? יש ניסיון מר עם תופעות לוואי ובעיות שכדורי דיאטה יצרו. לכן רוצים שרופא המשפחה יחליט לגביהם.

 

מה לעשות לפני לקיחת כדורי דיאטה

אם אתם לוקחים כדור דיאטה כדאי לברר לפני לקיחתם, פרטים על הכדור תופעות לוואי ולמי הוא מתאים. אחד הכדורים הנפוצים בארץ הוא קסניקל. באמריקה הוא נמכר ללא מרשם רופא, בארץ יש צורך במרשם לקבל אותו . יש תקופות שהממסד הרפואי ממליץ על כדור זה ויש תקופות בהם מזהירים נגד כדור זה. אבל אין ויכוח על האפקטיביות שלו בהורדה במשקל. רוב כדורי הדיאטה לא נכנסים לסל התרופות ולכן נמכרים בהשתתפות הקופה באופן חלקי בלבד. ברכישת כדור הרזיה קסניקל מקבלים 30 אחוז הנחה בקופות השונות.

 

ספיחת שומנים במערכת העיכול

יש עוד כדורים ‏ שגורמים ירידה במשקל וזה אחד מפורסם שבהם. כדור סופח שומנים ממערכת העיכול. אנשים אשר לוקחים כדור זה מקבלים הוראה לאכול דיאטה דלת קלוריות' אבל לפחות 30% של שומנים בתפריט. כאשר יש רמה גבוהה של שומנים בתפריט הדיאטה, והכדור מפרק את השומנים, נרשמת בהדרגה ירידה במשקל. כך עובדים כדורי הרזיה אלה. גם אם אתם לוקחים כדורי הרזיה כאלה, עדיין אתם צריכים לאכול מזון בריא להקפיד על אכילה של ירקות ופירות לאכול תפריט מגוון ובריא.

 

מה לדווח לרופא המשפחה?

כאשר מתחילים לקחת כדורי הרזייה צריך לדווח לרופא המטפל מה הם כל הכדורים שאתם לוקחים וגם איזה תוספי תזונה אתם לוקחים. ככה רופא יוכל לראות לוודא שכדור דיאטה לא מתנגש עם הכדורים הרגילים שאתם לוקחים. גם תוספי מזון יכולים להשפיע על כדורי הדיאטה, ולכן גם צריך לספר עליהם לרופא המטפל ולדיאטנית שבונה לכם תפריט דיאטה.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»