איך בוחרים אופני כביש מקצועיים?

בשני העשורים האחרונים, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר הישראלים והישראליות אשר רוכבים על אופניים, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה בסופי שבוע. הם עושים זאת לא דווקא בתור תחליף לנהיגה ברכב, אלא בתור תחביב, פעילות ספורטיבית מועדפת. 

העלייה במודעות הן לפעילות ספורטיבית והן לדברים לשמירה על בריאות הגוף, גורמת ליותר ויותר ישראלים וישראליות לעסוק בפעילויות גופניות שונות, כשאחת מהן כאמור היא רכיבה על אופני כביש במסלולים שונים. הם עושים זאת לבד, בזוגות או בקבוצת רכיבה מקצועית, חלקם אפילו משתתפים בתחרויות רכיבה בישראל ואפילו בחו"ל. 

באופן טבעי, כאשר יש יותר ויותר אנשים שמבקשים לרכב על אופני כביש מקצועיים, אז אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר חנויות אופניים או חנויות למוצרי ספורט, שמוכרים אופני כביש מקצועיים כמו אופני גראבל. צריך לציין, בדרך כלל אופניים, בשונה מאביזרי ספורט אחרים, נמכרים בחנויות ואתרי אינטרנט ייעודיים, כלומר, כאלה שקשורים אך ורק לתחום הרכיבה, שם גם אפשר למצוא אביזרים שונים, כמו קסדות, מגנים ועוד. 

פרמטרים לבחירת אופני כביש

ראשית, יש לבחון עד כמה נוח לשבת על מושב האופניים, עד כמה נוח להחזיק בכידון ובידיות שעליו, עד כמה מרגישים בטוחים כשיושבים ורוכבים על האופניים. 

שנית, הכלל הוא שיהיה ניתן להניח את כפות הרגליים על הקרקע בכל מצב, בצורה בטוחה ויציבה. כך מוודאים שאכן הגובה של האופניים הוא טוב וניתן לרכב עליהן בצורה יציבה. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון אילו פונקציות קיימות באופניים, איך אפשר להחליף מהלכים, כמה מהר אפשר לשחרר את הרצועות של הפדלים, כמה פשוט להחליף צמיג.

ארבע, יש לבחון את משקל האופניים. הם אמורים להיות מאוד קלים ונוחים, בין אם זה לרכיבה ובין אם זה בשביל לשאת אותם. 

> הכירו את המותג LOVE TO RIDE

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»