איך בוחרים אופני כביש מקצועיים?

בשני העשורים האחרונים, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר הישראלים והישראליות אשר רוכבים על אופניים, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה בסופי שבוע. הם עושים זאת לא דווקא בתור תחליף לנהיגה ברכב, אלא בתור תחביב, פעילות ספורטיבית מועדפת. 

העלייה במודעות הן לפעילות ספורטיבית והן לדברים לשמירה על בריאות הגוף, גורמת ליותר ויותר ישראלים וישראליות לעסוק בפעילויות גופניות שונות, כשאחת מהן כאמור היא רכיבה על אופני כביש במסלולים שונים. הם עושים זאת לבד, בזוגות או בקבוצת רכיבה מקצועית, חלקם אפילו משתתפים בתחרויות רכיבה בישראל ואפילו בחו"ל. 

באופן טבעי, כאשר יש יותר ויותר אנשים שמבקשים לרכב על אופני כביש מקצועיים, אז אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר חנויות אופניים או חנויות למוצרי ספורט, שמוכרים אופני כביש מקצועיים כמו אופני גראבל. צריך לציין, בדרך כלל אופניים, בשונה מאביזרי ספורט אחרים, נמכרים בחנויות ואתרי אינטרנט ייעודיים, כלומר, כאלה שקשורים אך ורק לתחום הרכיבה, שם גם אפשר למצוא אביזרים שונים, כמו קסדות, מגנים ועוד. 

פרמטרים לבחירת אופני כביש

ראשית, יש לבחון עד כמה נוח לשבת על מושב האופניים, עד כמה נוח להחזיק בכידון ובידיות שעליו, עד כמה מרגישים בטוחים כשיושבים ורוכבים על האופניים. 

שנית, הכלל הוא שיהיה ניתן להניח את כפות הרגליים על הקרקע בכל מצב, בצורה בטוחה ויציבה. כך מוודאים שאכן הגובה של האופניים הוא טוב וניתן לרכב עליהן בצורה יציבה. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון אילו פונקציות קיימות באופניים, איך אפשר להחליף מהלכים, כמה מהר אפשר לשחרר את הרצועות של הפדלים, כמה פשוט להחליף צמיג.

ארבע, יש לבחון את משקל האופניים. הם אמורים להיות מאוד קלים ונוחים, בין אם זה לרכיבה ובין אם זה בשביל לשאת אותם. 

> הכירו את המותג LOVE TO RIDE

עצות נוספות מבית מרטה

סנפלינג – המדריך לגולש המתחיל

סנפלינג היא פעילות מרגשת ומרגשת שגולשים מתחילים יכולים ליהנות ממנה. זה כרוך בשימוש בחבלים ורתמות כדי לרדת במדרון תלול או סלע. עם הציוד המתאים וההדרכה

קרא עוד»

אולטרסאונד פרטי מחיר

העלות של אולטרסאונד פרטי גדלה בהתמדה עם השנים. עם העלות הגוברת של שירותי הבריאות, חלק מהאנשים מחפשים חלופות לחסוך כסף. מחיר אולטרסאונד פרטי הוא נושא

קרא עוד»

הדרך היעילה להצרת היקפים

הדרך היעילה לרדת במשקל  ולצורך הצרת היקפים היא על ידי פעילות גופנית ואכילה בריאה. שני הדברים הללו חיוניים לירידה במשקל. חשוב לדעת כמה אתה צריך

קרא עוד»

מיטות טיפולים

מיטת טיפולים היא סוג של ציוד רפואי המשמש למתן פיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות בבתי חולים ובתי אבות. מיטת הטיפולים מורכבת בדרך כלל עם ידיות,

קרא עוד»