איך בוחרים אופני כביש מקצועיים?

אופני כביש מקצועיים

בשני העשורים האחרונים, אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר הישראלים והישראליות אשר רוכבים על אופניים, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה בסופי שבוע. הם עושים זאת לא דווקא בתור תחליף לנהיגה ברכב, אלא בתור תחביב, פעילות ספורטיבית מועדפת. 

העלייה במודעות הן לפעילות ספורטיבית והן לדברים לשמירה על בריאות הגוף, גורמת ליותר ויותר ישראלים וישראליות לעסוק בפעילויות גופניות שונות, כשאחת מהן כאמור היא רכיבה על אופני כביש במסלולים שונים. הם עושים זאת לבד, בזוגות או בקבוצת רכיבה מקצועית, חלקם אפילו משתתפים בתחרויות רכיבה בישראל ואפילו בחו"ל. 

באופן טבעי, כאשר יש יותר ויותר אנשים שמבקשים לרכב על אופני כביש מקצועיים, אז אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר חנויות אופניים או חנויות למוצרי ספורט, שמוכרים אופני כביש מקצועיים כמו אופני גראבל. צריך לציין, בדרך כלל אופניים, בשונה מאביזרי ספורט אחרים, נמכרים בחנויות ואתרי אינטרנט ייעודיים, כלומר, כאלה שקשורים אך ורק לתחום הרכיבה, שם גם אפשר למצוא אביזרים שונים, כמו קסדות, מגנים ועוד. 

פרמטרים לבחירת אופני כביש

ראשית, יש לבחון עד כמה נוח לשבת על מושב האופניים, עד כמה נוח להחזיק בכידון ובידיות שעליו, עד כמה מרגישים בטוחים כשיושבים ורוכבים על האופניים. 

שנית, הכלל הוא שיהיה ניתן להניח את כפות הרגליים על הקרקע בכל מצב, בצורה בטוחה ויציבה. כך מוודאים שאכן הגובה של האופניים הוא טוב וניתן לרכב עליהן בצורה יציבה. 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון אילו פונקציות קיימות באופניים, איך אפשר להחליף מהלכים, כמה מהר אפשר לשחרר את הרצועות של הפדלים, כמה פשוט להחליף צמיג.

ארבע, יש לבחון את משקל האופניים. הם אמורים להיות מאוד קלים ונוחים, בין אם זה לרכיבה ובין אם זה בשביל לשאת אותם. 

> הכירו את המותג LOVE TO RIDE

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
14 סיבות לשקול דיאטה קטוגנית
הדיאטה הקטוגנית, המכונה בדרך כלל דיאטת קטו, היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן שצברה פופולריות בשל...
קרא עוד »
יונ 01, 2023
זיפות גג – צריך לדעת לעשות זאת
ביצוע של עבודת זיפות גג יכול להיות מאוד מקצועי וכזה אשר יעמוד במצב מעולה לאורך שנים רבות, דבר שיתקיים...
קרא עוד »
נוב 28, 2021
צמחי מרפא המתאימים לטיפול בקנדידה
גוף האדם הוא אולי הדבר המורכב ביותר בטבע. הוא עד כדי כך מורכב שעל אף התקדמות המדע האדירה שחווינו במאה...
קרא עוד »
נוב 26, 2018