התמכרות למין

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים שמתמכרים לחומרים ולדברים שונים. יש מי שמתמכר לאלכוהול, יש מי שמתמכר לסמים, סיגריות, יש כאלה שאפילו מתמכרים לאוכל. בשנים האחרונות אנחנו שומעים גם על לא מעט בני נוער וצעירים שמתמכרים למשחקי מחשב, תוכניות טלוויזיה, מכשירי סלולר ועוד.

אחת ההתמכרויות הקשות ביותר שיש, זו התמכרות למין. מי שאיננו מבין את חומרת המצב ואיננו מכיר את ההתמכרות לעומק, עלול לחשוב שלא מדובר בדבר שלילי לכאורה. אך לא כך הדבר. מדובר בהתמכרות שיכולה לגרום להרס עצמי וסביבתי. מדובר על התמכרות שיכול להשפיע על כל אורח החיים של המכור אך גם של סביבתו הקרובה ובפרט של בן או בת הזוג. מעבר לכך שיש בהתמכרות זו גם סכנה בריאותית משמעותית.

התמכרות למין היא למעשה חוסר יכולת לרסן את עצמנו בכל הקשור ליחסי מין, חוסר יכולת להגביל את הצורך בכך. כל זה מוביל להתבוננות לא נכונה על עצם קיום יחסי מין ומעבר לכך, על זוגיות תקינה, תכנים מיניים, תכנים רומנטיים, אינטימיות, ולכך כאמור יש השלכות סביבתיות רחבות. למשל, אדם שמכור למין יכול לפגוע בעצמו ובסביבה שלו, יכול לבצע דברים שאינם הולמים, סביר להניח שהוא יקיים יחסי מין עם אנשים זרים מבלי להתייחס לעובדה שהם עלולים להיות חולים במחלות שונות, מה שיכול לפגוע בו ובכל פרטנר אחר בעתיד ועוד. יש לכך גם השלכות כלכליות, השלכות מוסריות ועוד.

בשביל להתמודד עם התמכרות למין, צריך להתייחס כמו שמתייחסים לכל התמכרות אחרת, כאל מחלה שיש להתמודד איתה ולפתור אותה. התמכרות בסופו של דבר זו מחלה, ובשביל להתמודד איתה צריך לאזור אומץ לקבל טיפול, וצריך להיות מוכן לבצע שינוי משמעותי בחיים.

חשוב להדגיש, התמכרות למין היא לא תופעה שמתרחשת רק אצל גברים או רק אצל נשים, היא גם לא תופעה ששייכת רק לצעירים או רק למבוגרים והיא איננה תלוית מעמד כלכלי או חברתי. כמו סמים, אלכוהול והתמכרויות אחרות, הרי שמדובר בתופעה שכל אחד יכול למצוא את עצמו מתמודד איתה ומן הסתם יצטרך למצוא את כלים כיצד לפתור אותה.

עצות נוספות מבית מרטה

טיפול בנחירות

טיפול בנחירות

לא מעט אנשים נוחרים כשהם ישנים. זה מצב טבעי שנובע ממבנה האף, מהסינוסים שלהם, וכן מבעיות שונות במאפייני הנשימה שלהם. העניין הוא, שהנחירות יכולות להפריע

קרא עוד»
נשירת שיער

נשירת שיער: למה זה קורה לי?

אנשים רבים סובלים מנשירת שיער, כשיש מגוון רחב של סיבות לכך, החל מסיבות תזונתיות, דרך סיבות גנטיות ועד למצבי חרדה או דיכאון. מהן הסיבות הנפוצות

קרא עוד»
גיינרים

גיינרים

הרבה פעמים אנשים שאינם באים מעולם הספורט או מעולם פיתוח הגוף והשרירים, נוטים לחשוב שכל ההתעסקות בתחום מתחילה ונגמרת באימונים ותרגילים פיזיים. זה לא מדויק.

קרא עוד»