איך תדעו שיש לכם עין עצלה

עין עצלה היא הפרעה בהתפתחות הראייה, בה עין לא מצליחה להשיג חדות ראייה תקינה, אפילו עם משקפי מרשם או עדשות מגע. אז איך תדעו אם יש לכם עין עצלה? נצא לבדיקה.

איך תדעו שיש לכם עין עצלה

אמבילופיה (עין עצלה), מתחילה בדרך כלל בתקופת הינקות ובגיל הרך. ברוב המקרים רק עין אחת מושפעת, אך במקרים מסוימים, אמביופיה יכולה להופיע בשתי העיניים.

אם מתגלה עין עצלה בשלב מוקדם של החיים ומטפלים בה מייד, ניתן להימנע מראייה מופחתת. אך עין עצלה שאינה מטופלת, יכולה לגרום לאובדן ראייה קבוע בעין הפגועה.

לכמה אנשים בעולם יש עין עצלה?

ההערכה היא כי בערך 2 – 3 אחוזים מאוכלוסיית ארה"ב למשל, סובלת מסיבות מסוימות של עין עצלה. מכיוון שאמביופיה, בדרך כלל, היא בעיה בהתפתחות ראייה בתינוקות, לפעמים קשה להבחין מוקדם בתסמינים של עין עצלה.

תיקון עיניים צבעוניות

אם אתם מבחינים בתינוק או בילד צעיר, הסובל מחוסר תיאום צבעים בין עישוני העיניים, או חוסר תיאום בין עין לעין, רצוי לקבוע פגישה בהקדם עם רופא עיניים. רצוי לבצע את הבדיקה עם אופטומטריסט או רופא עיניים לילדים.

רמז נוסף לילדך עשוי להיות בעל עין עצלה הוא אם הוא או היא בוכים או מהומה כשאתה מכסה עין אחת.

איך לבדוק עין עצלה?

אתם יכולים לנסות את מבחן ההקרנה בבית, על ידי כיסוי וחשיפת העיניים של ילדיכם (עין אחת בכל פעם), כאשר הוא או היא מבצעים משימה חזותית, כמו צפייה בטלוויזיה למשל.

אם ילדכם אינו מוטרד כאשר עין אחת מכוסה, הדבר עשוי לרמוז כי העין שכיסיתם היא העין ה"טובה", וכי העין שנחשפה היא אמביופית, מה שגורם לטשטוש ראייה.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»