קנאביס: למה זה טוב?

קנאביס

נושא הלגליזציה שנידון לא מעט בארץ ובעולם, הפך לבוער במיוחד, בזמן שבעשור האחרון, נעשות לא מעט פעולות על מנת להפוך את עישון הצמח, לחוקי. בכך, מדינות כמו הולנד, פורטוגל, כמה מדינות באיחוד האירופי ושאר אזורים בעולם: הפכו את השימוש בקנאביס לחוקי, בעוד שאחזקת סם או מכירתו – עדיין אינם חוקיים או מתאפשרים בישראל או באותן מדינות שהזכרנו.

ובכל זאת, משרד הבריאות הישראלי, החל בשנים האחרונות לאפשר לחולים במחלות סופניות, או למי שסובל מכאבים ומחלות כרוניות: לקבל אישור לצריכת קנאביס רפואי. בזמן שספקים חוקיים המגדלים את הצמח: מספקים שמן קנאביס או תפרחת, על פי הכמות שאושרה למטופל.

אז מה הניע את הציבור ואת נבחרי הציבור (כמו גם את הרופאים המומחים) להכיר בצמח הקנאביס כיעיל ומשכך כאבים? הנה כמה סיבות לכך:

הקלה בכאבים נוירופתיים

מי שסובל מכאבים שמגיעים ממקורות עצביים בגוף, כמו מיגרנות, אפילפסיה, פרקינסון ועוד, יכול להקל על הכאבים באמצעות צריכת קנביס. כיום, ניתן לצרוך את הצמח באמצעות אידוי בוופורייזר – מה שמנטרל את העשן בעת העישון. מי שיכול להיעזר בצמח, הם גם חולים שסובלים מפגיעה ברקמות הגוף, כמו חולי סכרת או איידס.

הקלה בכאב כרוני

כאב כרוני הוא כאב ממושך שלא תמיד נרגע בנטילת תרופות, בעוד שמי שסובל מכאב כרוני לא תמיד יכול להוכיח את הדבר. זאת משום שלא תמיד ישנה פציעה או בדיקה שיכולה להוכיח את רמת הכאב. בכך למשל, מי שסובל עשרות שנים ממיגרנה: יוכל לקבל אישור לשימוש בקנאביס רפואי, באמצעות הגשת בקשה למשרד הבריאות בה יפורט משך הכאב, רשימת תרופות שמעידה על נטילת תרופות מרשם, וחוות דעת של נוירולוג. מי שקיבל אישור לצרוך את הצמח, מעיד כי אמנם הכאב לא חלף לגמרי, אך ישנה הקלה משמעותית ברמת הסבל.

קנאביס

טיפול בחרדות ודיכאון

חרדה ודיכאון הם מצבים נפשיים שרבים נאלצים להתמודד עמם, בעיקר בעולם נמרץ, הישגי ועמוס. מחקרים שבוצעו במדינות מתקדמות, גילו כי מי שצורך את זן הקנביס הנכון והמותאם להשקטת מחשבות וחרדות: הצליח לצמצם את המתחים והחרדות, כמו גם יצא ממצבי דיכאון. נוסף לכך, טיפול באמצעות הצמח, יכול לעזור לאנשים שאובחנו על הספקטרום האוטיסטי לשפר יכולות תקשורת. שימוש בצמח עוזר להפחית התקפי אפילפסיה והתקפים של תסמונת טורט.

מלבד הרגעת כאבים, שיכוך כאבים כרוניים, סיוע בבעיות נפשיות וטיפול פיזי ורגשי, צמח הקנאביס גם פותח את התודעה. מי שיעשן מן הצמח בצורה מפוקחת ומתונה: יוכל לשנות דרכי חשיבה שליליות, להפטר ממחשבות מטרידות, להירגע מחיי היום יום הקדחתניים וליצור סביבה עוטפת, רגועה ומחבקת יותר. בכך רבים שומרים על זוגיות טובה, מערכות יחסים תקינות, חיים שלווים יותר ופחות מעיקים מבחינה פיזית ונפשית.

טיפול אנטי דלקתי

יתרון נוסף של הקנאביס, הוא היכולת למנוע או לרפא דלקות. החומרים הפעילים בצמח כגון: THC, CBD, CBN, THCA, CBC CBG , הם אלה שנחשבים חומרים אנטי דלקתיים ועוזרים למנוע היווצרות דלקות או לשכך דלקות. בצמח משתמשים אנשים שסובלים מדלקות פרקים, סוכרת, זאבת, מיגרנות, מחלת קרוהן ועוד.

מתי יהפוך השימוש לקנאביס לחוקי?

זה נכון, ישנן לא מעט סטיגמות לגבי עישון וצריכת קנאביס, בעוד שעל פי ההגדרה, עד היום נחשב צמח תמים זה, לסם מסכן. עם זאת, באמצעות צוותים של חוקרים, הוכח הצמח טוב לבריאות ומקל על כאבים. בעוד שמי שיצרוך אותה במידה: יכול לנהל אורח חיים בריא ואיכותי יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חטיף חלבון ללא סוכר
חטיפי חלבון נועדו לתת מענה בעיקר לספורטאים ואנשים שמתאמנים באופן קבוע, לצורך בניית מסת שריר בריאה....
קרא עוד »
אוק 12, 2021
10 דברים שלא ידעתם על תזונה קטוגנית
תזונה קטוגנית היא תזונה מבוססת תפריט שהוא מאוד דל בפחמימות (דיאטה ללא פחמימות) – והיתרון שבה הוא...
קרא עוד »
אוג 06, 2021
להפוך למאהב יוצא דופן: חשיפת הסודות
האם אתה סקרן לגבי הדרך להפוך למאהב מצטיין? במאמר זה, נחקור את כל מה שאי פעם רצית לדעת על שיפור היכולות...
קרא עוד »
פבר 06, 2024