עצירות חסימתית

אנשים רבים סובלים מעצירות חסימתית. לפעמים זה נגרם מאורח חיים שמוביל לחוסר פעילות גופנית, יותר מדי אלכוהול ויותר מדי קפאין. אלו הם רק חלק מהגורמים הרבים לעצירות חסימתית וכולם ניתנים להימנעות לחלוטין.

"עצירות חסימתית" (OCC) היא בעיה שכיחה, שיכולה להיגרם מגורמים רבים. מאמר זה ידון בסיבות ובריפוי אפשרי לעצירות חסימתית. . גורמים ל-OCC יכול להיגרם מהרבה דברים כמו מאיזה מזונות להימנע, צריכת סיבים נמוכה ומעט מדי פעילות גופנית. אכילת מזונות לא בריאים, כמו שוקולד או סודה, יכולה גם היא לגרום ל-OCC. אכילת מזונות בריאים כמו פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה להקל על תנועת המעיים שלך בצורה חופשית יותר. תרופות מסוימות כגון מעכבי ACE (בשימוש במחלות לב) ותאי פיטום (מערכת החיסון של הגוף) נקשרו לגרימת מחלות. 

הפרעות מעיים הקשורות כגון עצירות חסימתית OCC. מזונות שיש להימנע ממזונות מסוימים (כמו חיטה, סוכר או הדרים) נקשרו לגרימת OCC. מזונות אלו יכולים גם להקשות על תנועת המעיים הבריאים. לכן, ההימור הטוב ביותר הוא להוסיף מזונות אלה לתזונה שלך בהדרגה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי אכילת מנות קטנות של מזונות אלה בכל פעם ולוודא שאתה שותה מספיק מים כאשר אתה כן אוכל אותם, כך שהם לא ישפיעו על תנועות מעיים. הנה כמה מזונות שאולי כדאי להימנע מהם: חיטה, סוכר, דבש או ממתיקים אחרים ביצים פירות טרופיים כמו מנגו ואננס אפרסקים, משמשים או תפוחים (עשיר בחומצה) הדרך הטובה ביותר לעכל מזון הדרך הטובה ביותר לעכל מזון היא דרך המעי הגס. 

ישנם מיליוני אנשים החיים עם עצירות חסימתית (OC). זהו מצב בו הצואה הופכת קשה, יבשה וקשה למעבר. מרבית החולים סובלים ממצב זה במשך שנים. . זה בדרך כלל נמשך כמה שנים. הטיפול כולל שימוש בחומרים משלשלים ויציאות כבדות וכואבות (הנגרמות מדלקת וירידה בתפקוד המעי הגס). בשלב זה חשוב לזכור שאין תרופה טבעית ל-OC. למעשה, הדרך היחידה לטפל ביעילות במצב זה היא בעזרת עזרה רפואית הכוללת: משלשלים – תרופה משלשלת פועלת על ידי שינוי התפקוד התקין של המעיים שלך. הכירו שיטה עבור שיחרור עצירות במהירות.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרופה לסוכרת – איך היא יכולה לעזור? 
אחת המחלות הקשות איתה מתמודדים לא מעט אנשים, הן בעולם ובפרט בישראל, היא מחלת סכרת. לא מעט אנשים מוצאים...
קרא עוד »
אוג 03, 2022
נעליים אורטופדיות
נעליים אורטופדיות מיוצרות באופן ייעודי לאנשים בעלי בעיות שונות ברגליהם, הן גברים והן נשים. המטרה היא...
קרא עוד »
יונ 03, 2020
טיפול בפצעים קשיי ריפויי – פתרונות טבעיים
בתחום מדע הרפואה והטיפול בפצעים, הטיפול בפצעים קשים לריפוי תמיד היווה אתגר עצום. פצעים קשיי ריפויי...
קרא עוד »
ספט 06, 2023