טעויות היגייניות נפוצות

בימים אלו, ימים בהם אנחנו מתמודדים, לצערנו, עם מגיפת הקורונה, עוסקים לא מעט בהיגיינה ובדרך בה אנחנו צריכים לשמור על הניקיון שלנו, במיוחד בסיטואציות מסוימות. לכן חשוב להכיר טעויות מסוימות אשר מומלץ מאוד לא לבצע אותן.

ארבע טעויות נפוצות שאנשים נוהגים לעשות

לא לשטוף ידיים עם סבון

בין אם זה אחרי שאנחנו עושים את הצרכים שלנו ובין אם זה אחרי שאנחנו נמצאים בחוץ הרבה זמן, אנחנו לא תמיד נוהגים לשטוף ידיים עם סבון. במקומות בהם יש ברזים ייחודים, לדוגמא ברז אלקטרוני, זה מביא אותנו למצב בו ניתן לשטוף ידיים בקלות, מבלי לגעת בברז כלל.

לנגב ידיים עם מגבת מלוכלכת

יש לנו הרבה פעמים נטייה לחשוב, שהמגבת מנקה את עצמה, ולכן אנחנו לא מחליפים מגבות לעיתים תכופות. הבעיה היא, שגם אם אנחנו לא רואים את זה, הרי שהמגבת מתלכלכת, ואז כשאנחנו מבקשים לנגב את הידיים או את הפנים, בעצם, אנחנו עושים טעות ומנקים עם הלכלוך.

לא מצחצחים שיניים

זה כבר מעבר לטעות של היגיינה, זו טעות בריאותית. אם אנחנו לא מצחצחים שיניים שלוש פעמים ביום, אז מעבר לעניין של ריח, אנחנו גורמים נזק לשיניים שלנו וזה מאוד לא בריא ולא חכם.

לא מנקים את הציפורניים

בלי שאנחנו שמים לב, מצטבר לכלוך בציפורן, זה יוצר מראה לא נעים וזה עלול גם לגרום לפצעים. לכן, אנחנו צריכים להקפיד לנקות את הציפורניים עם סבון ומעבר לכך, לגזור את הציפורניים, בשביל שלא ייווצר מקום להצטברות של הלכלוך.

איך שומרים על היגיינה בצורה נכונה?

זה לא מספיק רק לא לעשות טעויות, אנחנו צריכים גם להתנהל בצורה חכמה. לכן, עלינו להקפיד על היגיינה שלנו על בסיס קבוע. זה אומר, לעשות את הפעולות כל יום, בלי הפסקה, גם אם זה דורש מאיתנו זמן.

מעבר לכך, הרי עלינו להשתמש באמצעים ההכרחיים, הנדרשים, בין אם זה אומר סבונים, מגבות, טישו, דאודורנט או כל דבר אחר שיאפשר לנו לשמור על היגיינה טובה, בין אם זה כשאנחנו מתעוררים בבוקר או במהלך היום.

עצות נוספות מבית מרטה

5 בתי האבות הטובים ביותר בארץ

5 בתי האבות הטובים ביותר בארץ

לא מעט אנשים מבוגרים, בין אם מדובר בזוגות, אלמנים, אלמנות, או אחרים אנשים מבוגרים בסטטוסים שונים שחיים בגפם, מעדיפים לעבור בשלב מסוים מהבית בו הם

קרא עוד»
טיפול בדיכאון באופן טבעי

טיפול בדיכאון באופן טבעי

המצב הנוכחי של משבר הקורונה, מוביל רבים להרגשה של דיכאון. חוסר היעילות שאנו חשים והיותנו במצב של בידוד – מובילים לחרדות וסטרס וכמובן לדיכאון שגם

קרא עוד»