מה ההכשרה שעוברים מטפלים ברפואה סינית?

הרפואה הסינית היא תורה שלמה של ריפוי המבוססת על ידי ומחקרים של אלפי שנים. על פי הרפואה הסינית קיים קשר ישיר בין הגוף, הנפש והרוח. רפואה זו שמה דגש על האנשים שמסביב לאדם, הטבע, אורח החיים שלו והיא משלבת קשת רחבה של שיטות טיפול ביניהם דיקור, צ‘י קונג (טיפול בתנועה), תזונה סינית, טיפול במוקסה, טיפול באמצעות כוסות רוח, צמחי מרפא, טווינא ושיאצו. מטפלים ברפואה סינית עוברים הכשרה מקיפה הנמשכת לפחות 4 שנים. הלימודים משלבים בין טיפולים עיוניים המאופיינים בשעות לימוד רבות, מקיפות ומעמיקות מאוד לצד טיפולים מעשיים ופרקטיים בקליניקות שבכל מוסד לימודי. ניתן ללמוד טיפול רפואה סינית הן בארץ והן בחו“ל.

מה לומדים?

המטפל ברפואה סינית והמרצה הבכיר אורי אלטר מספר כי הלימודים מרתקים, מעשירים ונשענים ברובם על הפילוסופיה הסינית. התפיסה הסינית המרכזית היא לקחת את האדם בתור מכלול ולהתעסק במקור של הבעיה וממש לא בתסמינים שלה. כלומר, אם אדם מסוים סובל מכאבי ראש ומיגרנות בלתי נסבלים שמקשים עליו ופוגעים באיכות חייו, מטרת המטפל היא להבין קודם כל מה הבעיה, מאיפה מגיעים כאבי הראש ולא רק להעלים אותם ככה סתם. רופא טוב בסין הוא מי שמונע את הופעתן של המחלות ולא רק מי שמטפל בהן וזה המפתח והבסיס להכשרה וללימודים. במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים את עקרונות הרפואה הסינית, שיטות הטיפול הקיימות – דיקור, טווינא, צמחי מרפא, תזונה ועוד.. בנוסף ילמדו הסטודנטים על מטרותיו של כל טיפול, איך נבנים יחסים בין מטפל לבין מטופל, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה ופרמקולוגיה, סקירה של כל השמנים המרכזיים וצמחי המרפא, איך מנהלים קליניקה, שיטות לאבחון בעיות רפואיות, דרכים לאזן את הגוף ועוד.

עצות נוספות מבית מרטה

מוצרי ד"ר קליר, למי הם מתאימים?

מוצרי קליר הם משפחה של מוצרי טיפוח מתוצרת ד"ר קליר. המוצרים מיועדים להפחית את מראה הנקבוביות והקמטים בפנים, בצוואר ובחזה. מוצרים של ד"ר קליר כוללים ארבעה

קרא עוד»