למה לכדאי למתאמנים לצרוך קריאטין

קריאטין הוא תרכובת טבעית הממלאת תפקיד מכריע בייצור אנרגיה, במיוחד במהלך התפרצויות קצרות של פעילות גופנית אינטנסיבית. הוא מאוחסן בעיקר בשרירים ומתקבל דרך מקורות תזונתיים כמו בשר ודגים, כמו גם מסונתז על ידי הגוף.

למה מתאמנים זקוקים לו?

ביצועי פעילות גופנית משופרים: הוכח כי תוספת קריאטין משפרת את הביצועים בפעילויות בעצימות גבוהה וקצרה כמו הרמת משקולות, ספרינט וקפיצה. זה עוזר לחדש את אדנוזין טריפוספט (ATP), שהוא מקור האנרגיה העיקרי להתכווצויות שרירים. זה יכול להוביל להגברת הכוח, הכוח וביצועי האימון הכוללים.

מסת שריר מוגברת: תוספת קריאטין עשויה להוביל לעלייה במסת השריר לאורך זמן, במיוחד בשילוב עם אימוני התנגדות. הדבר נובע ככל הנראה מהיכולת המשופרת של פעילות גופנית בעצימות גבוהה, המאפשרת לאנשים להתאמן חזק יותר ועלולה לעורר צמיחת שרירים גדולה יותר.

שחזור שרירים משופר: קריאטין יכול לעזור להפחית את הנזק והדלקת של תאי השריר בעקבות פעילות גופנית אינטנסיבית, מה שעלול להוביל לזמני התאוששות מהירים יותר בין אימונים.

בריאות המוח: ישנן עדויות המצביעות על כך שלקריאטין עשוי להיות יתרונות קוגניטיביים. הוא מעורב במטבוליזם האנרגיה במוח ועשוי לתמוך בתפקוד קוגניטיבי, במיוחד במצבים הדורשים חשיבה מהירה ומיקוד נפשי.

יכולת אנאירובית מוגברת: תוספת קריאטין יכולה לשפר את יכולת הגוף לבצע התפרצויות קצרות של פעילות בעצימות גבוהה מבלי להסתמך על חמצן (יכולת אנאירובית). זה יכול להיות מועיל עבור ספורטאים המשתתפים בספורט הדורש פרצי אנרגיה מהירים, כגון ספרינט או הרמת כוח.

חשוב לציין שבעוד שתוספי קריאטין נחקרו בהרחבה ונחשבים בדרך כלל בטוחים עבור רוב האנשים, התגובות האישיות יכולות להשתנות. אנשים מסוימים עשויים שלא לחוות יתרונות משמעותיים, ואחרים עשויים לחוות אי נוחות במערכת העיכול או תופעות לוואי קלות. 

כמו בכל תוסף, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני הוספת קריאטין או כל תוסף אחר לשגרה שלך, במיוחד אם יש לך מצבים בריאותיים קיימים או נוטלים תרופות.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://profactory.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
התחלתם להתאמן כדי לפתח שרירים? מה אתם צריכים לדעת
אין אדם אשר לא רוצה להיות חטוב ושרירי, העניין הוא שהדרך היחידה להשיג זאת היא באמצעות אימונים ואימונים...
קרא עוד »
מרץ 12, 2019
תוספי תזונה קשב וריכוז – תממשו את הפוטנציאל שלכם
אל תתנו לפוטנציאל שלכם במסגרת הלימודית ללכת לאיבוד רק בגלל שאתם סובלים מבעיית קשב וריכוז. כיום יש...
קרא עוד »
יונ 17, 2021
מיטות
המונח 'מיטה' מתייחס לרהיט המשמש לשינה או מנוחה. המילה נגזרת מהמילה האנגלית הישנה beth, שמשמעותה "לוח"....
קרא עוד »
נוב 22, 2022