ניתוח החלפת ברך

ניתוח החלפת ברך – המכונה גם ארתרופלסטיקה בברך, יכול לעזור לכם להקל על הכאב ולהחזיר את התפקוד במפרקי ברך החולים במחלות קשות. על כל אלה, נרצה להרחיב במאמר חשוב זה ועל הסיבות לכך.

ניתוח החלפת ברך 

ניתוח להחלפת ברך הוא ניתוח פשוט יחסים לניתוחים אחרים בגוף והוא נעשה אצל מומחה ברכיים מיומן ומקצועי.

ההליך כולל חיתוך עצם וסחוס פגומים מעצם הירך, עצם השוק וברך והחלפתם במפרק מלאכותי (תותב) העשוי מסגסוגות מתכת, פלסטיק ופולימרים בדרגה גבוהה.

מתי תצטרכו להחליף את הברך שלכם 

בקביעה האם החלפת ברך מתאימה לכם, מנתח אורטופדי מעריך את טווח התנועה, היציבות והכוח של הברך. צילומי רנטגן עוזרים לקבוע את מידת הנזק.

הרופא שלכם, יכול לבחור מתוך מגוון של ברכיים תותבות להחלפת ברך וטכניקות כירורגיות, בהתחשב בגילכם, במשקלכם, ברמת הפעילות שלכם, גודל וצורת הברך ובריאותכם הכללית.

למה זה נעשה 

הסיבה השכיחה ביותר לניתוח החלפת ברך, היא להקל על כאבים עזים הנגרמים על ידי דלקת מפרקים ניוונית. אנשים הזקוקים לניתוח החלפת ברך, בדרך כלל, סובלים מבעיות בהליכה, בעליה וירידת מדרגות ובישיבה על כיסאות וקימה מהם.

סיכונים 

ניתוח להחלפת ברך, כמו כל ניתוח, טומן בחובו סיכונים. הם כוללים:

  • התאמה לא נכונה של הברך לגוף
  • קרישי דם בווריד הרגל או בריאות לקויה באזורים אחרים בגוף
  • התקף לב
  • שבץ
  • נזק לעצבים

איפה מומלץ לעשות ניתוח להחלפת ברך? 

הדרך הטובה ביותר לעשות את הניתוח להחלפת הברך שלכם ולהפחית כאבים לאחר ניתוח החלפת ברך, היא להגיע לרופא מומחה ברך, שיסייע לכם לעבור את הטיפול בשלום ובבריאות. רופא מומחה יבדוק את גופכם ויחליט האם אתם באמת זקוקים להחלפת ברך או שמה עליכם לגשת לטיפול אחר.

עצות נוספות מבית מרטה

חליטות תה בריאות

תה הוא משקה שעשוי מצמחים שונים. הוא משמש בהרבה מנות ומשקאות שונים ברחבי העולם. הוא נמצא בשימוש כבר אלפי שנים, אך הוא לא זכה לפופולריות

קרא עוד»