מהי השתלת קרנית מלאכותית וכיצד משתילים אותה?

השתלת קרנית מלאכותית היא הליך כירורגי חדשני שניתן להשתמש בו כדי להחזיר את הראייה לאנשים עם צורות חמורות של עיוורון קרנית. השתלת קרנית מלאכותית היא אופציה מבטיחה מאוד עבור חולים רבים שאינם מסוגלים להשיג קרנית טבעית.

השתלת קרנית מלאכותית היא הליך המחליף את רקמת העין הטבעית בחומר סינטטי. מטרת הליך זה היא לשפר את הראייה אצל אנשים הסובלים מגלאוקומה או מחלות אחרות המשפיעות על העין. השתלת קרנית מלאכותית היא הליך רפואי עדכני הכולל שימוש בקרנית מלאכותית כדי לסייע לחולים עם בעיות ראייה. קרניות מלאכותיות עשויות מתאי המטופל עצמו וניתן לגדל אותן במעבדה.

השתלת קרנית מלאכותית (ACT) היא הליך המחליף את הקרנית האנושית בזו מלאכותית. ניתן ליצור את הקרנית המלאכותית בהדפסה תלת מימדית, וישנן חברות רבות שכבר אפשרו לייצר קרניות מלאכותיות.

איך זה מתבצע בפועל?

השתלת קרנית מלאכותית היא הליך חדש אשר שימש לטיפול בעיוורון קרנית. הליך זה כולל השתלת קרנית סינתטית בארובת העין והחלפת הרשתית הפגועה בפלסטיק או מלאכותי. השתלת קרנית מלאכותית היא חלק חשוב ברפואת העיניים. הוא משמש לטיפול בחולים עם עיוורון קרנית או כאשר הדבר נחוץ מכל סיבה אחרת.

הליך השתלת הקרנית המלאכותית ( קראו על השתלת קרנית סיכוניםכולל שימוש בעדשת עין מלאכותית אשר עשויה לרוב מסיליקון. ניתן לייצר את עדשת העין המלאכותית מכל חומר בעל מקדם שבירה זהה לעדשת העין האנושית (למשל, סיליקון). 

עדשת העין המלאכותית מחוברת לחלק האחורי של העפעף של המטופל דרך חור קטן בו כדי שלא תפריע לראייה הטבעית. תהליך זה מסייע בשמירה על ראייתו של המטופל תקינה, למרות שעיניו מצוידות בעדשת עין מלאכותית. לאחר ההשתלה, שתל זה פועל כמו חלק טבעי ברשתית המאפשר ראייה תקינה לשני הכיוונים ומשפר את רגישות הניגודיות לקריאה וצפייה בתמונות על גבי מסכים. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ללכוד נחש?
רוצים לדעת כיצד ללכוד נחש ולעשות זאת בצורה הבטוחה ביותר? כיום ישנם קורסים שיוכלו ללמד אתכם את הדרך...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
גם להיות בריא וגם לחסוך אייהרב
הרי סביר להניח שאתם מודעים לעובדה כי ויטמינים, מוצרי יופי וקוסמטיקה, יקרים מאוד בארץ. לכן כה הרבה...
קרא עוד »
אוק 09, 2021
טיפול טבעי לכאב ראש
הוא בא פתאום. משום מקום. בלי התראה מוקדמת. בלי להתחשב בנסיבות. סובלים מכאבי ראש ומיגרנות? מחפשים טיפול...
קרא עוד »
אוק 08, 2019