הפריה חוץ גופית

היום ניתן למצוא יותר ויותר נשים, אשר בוחרות לעבור טיפולי פוריות שונים אצל ד"ר יונה ברק. רוב הנשים מעוניינות להפוך לאימהות, לגדל את הילדים שלהן ולקיים חיי משפחה. אך נשים רבות בתקופה האחרונה סובלות מבעיות פוריות שונות, דבר שבעבר היה גורם להן להפוך לעקרות. אך היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה, כמעט כל אחת יכולה להפוך לאימא. ניתן היום למצוא מגוון רחב של טיפולי פוריות שונים, שנועדו לטפל כמעט בכל בעיה. ברוב הפעמים, זוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון ועוברים את כל הבדיקות המתאימות, מתחילים מטיפולי פוריות בסיסיים יותר. אך במידה וטיפולים אלו נכשלים, הם יכולים לבצע הפריה חוץ גופית. מדובר על טיפול פוריות פולשני ויקר יחסית, ולכן הוא מהווה את האופציה האחרונה בתור.

מה חשוב לדעת אודות הפריה חוץ גופית?

קודם כל, חשוב להבין כי מדובר על טיפול שנקרא גם הפריית מבחנה או בשמו המקצועי יותר- IVF. מדובר על אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בארץ, היות והמדינה מעודדת ילודה ולכן מנגישה טיפולים משוכללים וחדשניים יותר. במקור הטיפול היה מתאים לנשים בעלות חסימה מכאנית בחצוצרות, אך היום משתמשים בו גם עבור נשים עם בעיות בביוץ, אנדומטריוזיס או ספירת זרע נמוכה של הגבר. למעשה מדובר על איחוד בין תא ביצית בשל לבין תא הזרע בתנאי מעבדה, על מנת לבקר את התהליך, ובכך לעקוף בעיות שונות בחצוצרות, בביוץ או בבעיות פוריות הקשורות לזרע של הגבר.

התהליך מתחיל משאיבת מספר ביציות בשלות מגוף האישה. לאחר מכן, ביציות אלו מופרות על ידי הזרע של הגבר והעוברים גדלים בתנאי מעבדה. לאחר מכן, העוברים מושתלים חזרה לתוך הרחם של האישה, תוך כדי מתן טיפול הורמונאלי שמטרתו לתמוך בקליטת העוברים ולאפשר את ההתפתחות התקינה שלהם ברחן.

עצות נוספות מבית מרטה

כדורי הרזיה

כל האמת על כדורי הרזיה

העולם שלנו מקדש את היופי ואת הגוף הרזה. אנשים נמדדים במידה רבה לפי המראה החיצוני ואין הרבה מקום לטעות בכל מה שקשור לרושם הראשוני. זו

קרא עוד»
prp בישראל

prp בישראל

אתם שייכים לאותם האנשים שסובלים מכאבים שונים בברכיים? יצא לכם לנסות בעבר טיפולים שונים ובכל פעם מחדש יצאתם מאוכזבים? אם כך, ברור לנו מדוע אתם

קרא עוד»
איך לבחור נעלי ריצה מקצועיות?

איך לבחור נעלי ריצה מקצועיות?

רוצים להיכנס לכושר ולהתחיל לעשות ריצות? תצטרכו להתחיל עם בחירה של נעלי ריצה מקצועיות מאתר יורוספורט שיאפשרו לכם להתמיד בפעילות הגופנית מבלי להיפצע בטווח הארוך.

קרא עוד»