הפריה חוץ גופית

הפריה חוץ גופית

היום ניתן למצוא יותר ויותר נשים, אשר בוחרות לעבור טיפולי פוריות שונים אצל ד"ר יונה ברק. רוב הנשים מעוניינות להפוך לאימהות, לגדל את הילדים שלהן ולקיים חיי משפחה. אך נשים רבות בתקופה האחרונה סובלות מבעיות פוריות שונות, דבר שבעבר היה גורם להן להפוך לעקרות. אך היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה, כמעט כל אחת יכולה להפוך לאימא. ניתן היום למצוא מגוון רחב של טיפולי פוריות שונים, שנועדו לטפל כמעט בכל בעיה. ברוב הפעמים, זוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון ועוברים את כל הבדיקות המתאימות, מתחילים מטיפולי פוריות בסיסיים יותר. אך במידה וטיפולים אלו נכשלים, הם יכולים לבצע הפריה חוץ גופית. מדובר על טיפול פוריות פולשני ויקר יחסית, ולכן הוא מהווה את האופציה האחרונה בתור.

מה חשוב לדעת אודות הפריה חוץ גופית?

קודם כל, חשוב להבין כי מדובר על טיפול שנקרא גם הפריית מבחנה או בשמו המקצועי יותר- IVF. מדובר על אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בארץ, היות והמדינה מעודדת ילודה ולכן מנגישה טיפולים משוכללים וחדשניים יותר. במקור הטיפול היה מתאים לנשים בעלות חסימה מכאנית בחצוצרות, אך היום משתמשים בו גם עבור נשים עם בעיות בביוץ, אנדומטריוזיס או ספירת זרע נמוכה של הגבר. למעשה מדובר על איחוד בין תא ביצית בשל לבין תא הזרע בתנאי מעבדה, על מנת לבקר את התהליך, ובכך לעקוף בעיות שונות בחצוצרות, בביוץ או בבעיות פוריות הקשורות לזרע של הגבר.

התהליך מתחיל משאיבת מספר ביציות בשלות מגוף האישה. לאחר מכן, ביציות אלו מופרות על ידי הזרע של הגבר והעוברים גדלים בתנאי מעבדה. לאחר מכן, העוברים מושתלים חזרה לתוך הרחם של האישה, תוך כדי מתן טיפול הורמונאלי שמטרתו לתמוך בקליטת העוברים ולאפשר את ההתפתחות התקינה שלהם ברחן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספורטאים, האם אתם צורכים מספיק חלבון?
אם אתם עוסקים בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית לצורך תחרויות ספורט כקריירה או כדי לשמור על בריאות הגוף,...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
ייעוץ זוגי בראשון לציון
ייעוץ זוגי הוא מנהג נפוץ בקרב זוגות שנאבקים לשמור על מערכת יחסים בריאה. זה יכול לעזור למי שרוצה להציל...
קרא עוד »
אוג 04, 2022
המדריך למניעת אבנים בכליות
אבנים בכליות אולי נראות כמו בעיה קטנה, אבל כל מי שסבל מהן יודע שההפך הוא הנכון. כאבים מייסרים והליכים...
קרא עוד »
דצמ 05, 2023