הפריה חוץ גופית

הפריה חוץ גופית

היום ניתן למצוא יותר ויותר נשים, אשר בוחרות לעבור טיפולי פוריות שונים אצל ד"ר יונה ברק. רוב הנשים מעוניינות להפוך לאימהות, לגדל את הילדים שלהן ולקיים חיי משפחה. אך נשים רבות בתקופה האחרונה סובלות מבעיות פוריות שונות, דבר שבעבר היה גורם להן להפוך לעקרות. אך היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה, כמעט כל אחת יכולה להפוך לאימא. ניתן היום למצוא מגוון רחב של טיפולי פוריות שונים, שנועדו לטפל כמעט בכל בעיה. ברוב הפעמים, זוגות שלא מצליחים להיכנס להיריון ועוברים את כל הבדיקות המתאימות, מתחילים מטיפולי פוריות בסיסיים יותר. אך במידה וטיפולים אלו נכשלים, הם יכולים לבצע הפריה חוץ גופית. מדובר על טיפול פוריות פולשני ויקר יחסית, ולכן הוא מהווה את האופציה האחרונה בתור.

מה חשוב לדעת אודות הפריה חוץ גופית?

קודם כל, חשוב להבין כי מדובר על טיפול שנקרא גם הפריית מבחנה או בשמו המקצועי יותר- IVF. מדובר על אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בארץ, היות והמדינה מעודדת ילודה ולכן מנגישה טיפולים משוכללים וחדשניים יותר. במקור הטיפול היה מתאים לנשים בעלות חסימה מכאנית בחצוצרות, אך היום משתמשים בו גם עבור נשים עם בעיות בביוץ, אנדומטריוזיס או ספירת זרע נמוכה של הגבר. למעשה מדובר על איחוד בין תא ביצית בשל לבין תא הזרע בתנאי מעבדה, על מנת לבקר את התהליך, ובכך לעקוף בעיות שונות בחצוצרות, בביוץ או בבעיות פוריות הקשורות לזרע של הגבר.

התהליך מתחיל משאיבת מספר ביציות בשלות מגוף האישה. לאחר מכן, ביציות אלו מופרות על ידי הזרע של הגבר והעוברים גדלים בתנאי מעבדה. לאחר מכן, העוברים מושתלים חזרה לתוך הרחם של האישה, תוך כדי מתן טיפול הורמונאלי שמטרתו לתמוך בקליטת העוברים ולאפשר את ההתפתחות התקינה שלהם ברחן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשבון נומרולוגיה
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעוניינים לקבל ייעוץ נומרולוגי, על מנת לבצע החלטות מהותיות בחיים...
קרא עוד »
יונ 03, 2020
קורס עזרה ראשונה בירושלים – מה לומדים?
במסגרת קורס עזרה ראשונה בירושלים לומדים איך להגיש עזרה במקרים של פציעת גוף ומקרי מצוקה רפואיים....
קרא עוד »
יול 18, 2021
מדרסים בירושלים
המדרסים הם סוג של הנעלה שיוצר בעיקר כדי לספק ריפוד ותמיכה לכף הרגל. הם עשויים בדרך כלל מקצף, או שילוב...
קרא עוד »
נוב 22, 2022