הכל על פילאטיס

פילאטיס הוא תרגיל שעוזר לך לשפר את הבריאות הנפשית והפיזית שלך. זוהי צורת פעילות גופנית המתמקדת בבניית כוח, גמישות וסיבולת.

פילאטיס הוא סוג של פעילות גופנית שעוזרת לך לשפר את הבריאות הנפשית והפיזית שלך. זוהי צורת פעילות גופנית המתמקדת בבניית כוח, גמישות וסיבולת. ישנם סוגים רבים ושונים של אימוני פילאטיס כמו למשל פילאטיס מכשירים אך הנפוץ ביותר הוא אימון פילאטיס מזרן.

פילאטיס קיים כבר למעלה מ-100 שנים, אך הוא עדיין צובר פופולריות בתעשיית הכושר כיום.

התרגילים בפילאטיס מחולקים לשלוש קטגוריות:

פילאטיס עוזר גם לגמישות, כוח, סיבולת ויציבה. אתה יכול להשתמש בו כדי להתחזק בשרירי הליבה שלך ולשפר את היציבה שלך. זה גם עוזר לאנשים עם כאבי גב על ידי שיפור הגמישות שלהם.

פילאטיס הוא אלטרנטיבה לצורות אחרות של פעילות גופנית כמו אירובי או הרמת משקולות שלעיתים קרובות קשה יותר לבצע אותן בצורות אחרות והן גם אינן מספקות את אותן היתרונות.

היתרונות של אימון בפילאטיס

פילאטיס הוא סוג של פעילות גופנית המבוססת על העקרונות של ג'וזף פילאטיס. הוא היה מאמן גופני אמריקאי שיצר תוכנית אימונים משלו בשם "קונטרולוגיה" המתמקדת בכוח ליבה, גמישות, טכניקות נשימה ויתרונות נוספים כמו שיפור עיכול והפחתת כאבי גב.

כיום כבר ברור כי פילאטיס מסייע בחיזוק הגוף ושיפור היציבה. זה גם עוזר להפחית כאבי גב, להגביר את הניידות ולשפר את העיכול. 

 למה כדאי להתחיל דווקא עם פילאטיס

פילאטיס היא צורת פעילות גופנית פופולרית בעיקר בגלל שהיא קלה ללמידה, מחזקת את הגוף ומשפרת את היציבה. התרגילים מיועדים לפרצי זמן קצרים וניתן לבצע אותם בכל מקום. רבים בוחרים באימון דווקא בשיטה זו בגלל הזמינות, הקלות, הנוחות ומשך הזמן הקצר יחסית לצורכי האימון.

עצות נוספות מבית מרטה

טיפול בכאבים

לפי הרפואה הסינית, כאב הוא הדרך של הגוף לומר לנו שמשהו לא בסדר. כאשר יש קונפליקט בגוף, זה מעורר כאב. הצעד הראשון לניהול כאב הוא

קרא עוד»

איך מטפלים בעדשות שבועיות

עדשות שבועיות הן דרך מצוינת לראות טוב יותר גם בלי משקפיים. תעשיית עדשות המגע צומחת בשנים האחרונות. ישנם גורמים שונים שהובילו לצמיחת התעשייה הזו. האחת

קרא עוד»